15min be reklamos
2015 01 04, 13:00

Kembridžo hercogienė Catherine ir Velso princas Williamas: nesuvaidinta laimė

Jaukiai ant besišypsančios mamos Kembridžo kunigaikštienės Catherine kelių įsitaisęs mažasis princas George’as smalsiai tyrinėja drugelį, o šalia sėdintis tėtis Velso princas Williamas linksmai šnekina sūnų – tokia idiliška karališkosios šeimos nuotrauka apskriejo visą pasaulį.
Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine su sūnumu George'u
Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine su sūnumu George'u / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Moderni karališkoji šeima

Karališkųjų šeimų atstovus paprastai charakterizuoja gana santūri ir šalta laikysena, ypač oficialių ceremonijų metu. Jungtinės Karalystės princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine pora – išimtis. Daugiau kaip prie trejus metus atšokę savo vestuves, jiedu jau spėjo užkariauti žmonių širdis paprastumu ir nuoširdumu: lankydamiesi su oficialiu vizitu svečiose šalyse princas ir kunigaikštienė mielai šnekučiuojasi su vietiniais, skiria dėmesio vaikams.

Princas ir jo žmona su smalsuoliais linkę dalytis ir asmeninio gyvenimo detalėmis: dar negimusį sūnų jiedu meiliai vadino „mūsų mažoji vynuogė“ (red. past. – devintąją nėštumo savaitę vaisius buvo vynuogės dydžio), o kunigaikštienė Catherine, net ir būdama nėščia, liko ištikima aktyviam gyvenimo būdui – skyrė laiko pasivaikščiojimams su šuneliu Lupo bei nėščiųjų jogai.

Laužantys nusistovėjusias tradicijas

Nors atstovauja metų metus tas pačias tradicijas puoselėjančiai karališkajai šeimai, tiek Kembridžo kunigaikštienė Catherine, tiek Jungtinės Karalystės princas Williamas į savo gyvenimą įsileidžia ir XXI a. dvasios. Jie nebijo sulaukti tradicijas serginčių konservatorių pasipiktinimo ir atsisako sustabarėjusių taisyklių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi princu Georgeu išeina iš ligoninės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi princu George'u išeina iš ligoninės

Iki šiol apie karališkojo kūdikio gimimą visuomenė sužinodavo ant specialaus stovo pritvirtinus oficialų pranešimą priešais Bakingamo rūmus. Laukiant Kembridžo princo George’o atėjimo į pasaulį, buvo nuspręsta pasielgti kitaip – nors senojo papročio taip pat neatsisakyta, apie džiugią žinią pirmiausia informuota žiniasklaida.

Šeimos pagausėjimo sulaukę 2013 metų liepą, kunigaikštienė ir princas manė sugebėsiantys pirmaisiais sūnaus gyvenimo mėnesiais išsiversti be auklės pagalbos. Ir jiems tai puikiai pavyko. Net du mėnesius karališkasis kūdikis kartu su tėvais ir seneliais iš motinos pusės praleido mamos Catherine gimtinėje, Berkšyro grafystėje.

Taip pat skaitykite: Lyg dvynės: karalienės Letizia ir Rania panašios ne tik savo išvaizda, bet ir stiliumi

Gamtos apsuptyje jauna šeima galėjo pailsėti nuo varginančio žurnalistų dėmesio. Princo George’o tėvai drąsiai laužė tradicijas ir krikštydami sūnų. Jauniausio Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos nario krikštatėviais tapo Velso princo Williamo pusseserė ir šeši geri draugai, o ne vien giminystės ryšiais susiję asmenys, kaip iki šiol buvo įprasta. Vis dėlto ne į visas tradicijas šeima linkusi numoti ranka.

Pavyzdžiui, savo vestuvių dieną Kembridžo kunigaikštienė vadovavosi senu prietaru, kad nuotaka privalo dėvėti ką nors mėlyna, sena, nauja ir skolinta. Sena – tai tradiciniai airiški nėriniai, puošę jos suknelę, nauja – deimantais inkrustuoti ąžuolo lapo ir gilės formos auskarai, skolinta – karalienės Elžbietos II diadema, mėlyna – suknelės vidinėje pusėje prisiūtas šios spalvos kaspinas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ledi Louise Windsor (stovi kairėje) per pusbrolio princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuves
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuves

Jaukus šeimos lizdelis

32-ejų Velso princas Williamas prisipažįsta, kad niekada nesijautė toks laimingas kaip dabar, nepaisant to, kad sulaukus šeimos pagausėjimo jo pečius užgulė dar didesnė atsakomybė. Vedybos su Catherine Middleton (sausio 9 dieną jai sukanka 33 metai) Velso princo gyvenimui suteikė stabilumo ir ramybės: sutuoktiniai neslepia vakarus mielai leidžiantys jaukiai susirangę ant sofos priešais televizoriaus ekraną.

Taip pat skaitykite: Aristokratų drabužinė: kaip rengiasi karališkosios šeimos moterys

Kembridžo hercogienė ne kartą pastebėta parduotuvėje prie namų perkanti produktus vakarienei – akivaizdu, kad jai patinka sukiotis virtuvėje. Vienmečiai karališkosios šeimos atstovai per daug reikšmės neteikė net trisdešimtojo jubiliejaus šventei: sukaktį kukliai paminėjo artimiausių žmonių ratelyje. Velso princo Williamo brolis princas Harry juokais skundžiasi, kad, pradėjęs vedybinį gyvenimą, vyresnėlis tapo nuobodus – jo nebedomina šėlsmas iki paryčių naktiniuose klubuose.

AOP nuotr./Princas George'as 2014-ųjų birželį
AOP nuotr./Princas George'as 2014-ųjų birželį

Vis dėlto princo kasdienybei tekėti ramia vaga neleidžia ir džiugios sumaišties suteikia pirmagimio krykštavimas. Jei ne paveldėtas titulas ir išskirtinis žiniasklaidos dėmesys, Kembridžo princas George’as atrodytų lyg vienas iš daugelio nerūpestinga vaikyste besidžiaugiančių vaikų: per pirmąsias savo Kalėdas jis patyrė daugiau džiaugsmo plėšydamas popierių, į kurį buvo suvyniotos dovanos, nei jas apžiūrinėdamas, o vasarą jau savarankiškai žengė pirmuosius žingsnius.

Taip pat skaitykite: Džiaugsmas ir kuklumas: pirmieji princo George‘o žingsniai ir Kate palaidinė už 208 litus

Mažylio tėvai rūpinasi, kad jų sūnus jaustųsi saugus ir laimingas net ir būdamas toli nuo namų: pavasarį vykdama su kelių savaičių trukmės oficialiu vizitu į Australiją ir Naująją Zelandiją, šeima pasiėmė ne tik reikalingiausius daiktus, bet ir mažojo princo mylimiausius žaislus bei knygutes.

Kunigaikštienė Catherine – po didinamuoju stiklu

2010 metų spalį įvykus karališkosios poros sužadėtuvėms, visų akys nukrypo į Catherine Middleton. Smalsuoliams labiausiai rūpėjo, ar meno istorijos magistro laipsnį įgijusi dvidešimt aštuonerių gražuolė sugebės susidoroti su ją užgriūsiančia atsakomybe? Skeptikų nuostabai, kunigaikštienė Catherine kilmingųjų pasaulyje šiandien jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Galbūt todėl, kad, kaip ji pati prisipažino, turi puikų mokytoją – savo vyrą princą Williamą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi Georgeu lipa iš lėktuvo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi George'u lipa iš lėktuvo

Jauna moteris yra net kelių labdaros organizacijų globėja, ypatingą dėmesį skiria priklausomybės ligų gydymui, rūpinasi meno, sporto ir aplinkosaugos projektais. Nors kiekvienas princo žmonos žingsnis akylai stebimas, ji visus paperka nuoširdumu ir elegancija.

Išties įgimto stiliaus jausmo šiai žaviai damai kiekviena gali tik pavydėti. Nuolat dėl nepriekaištingos aprangos liaupsių sulaukianti Kembridžo hercogienė pirmenybę teikia švelnių spalvų audiniams, dirželiais juosiamoms suknelėms, skrybėlaitėms, meistriškai derina dizainerių kūrinius su paprastam pirkėjui įkandamų prekės ženklų drabužiais ir nesibaimina pasirodyti viešumoje antrąkart vilkėdama tą patį rūbą.

Priekabių ieškotojai kunigaikštienei vis dėlto pažeria pastabų dėl ryškiaspalvių kostiumėlių ir neva per trumpų sijonų, tačiau kuri moteris, būdama jos vietoje, elgtųsi kitaip? Juk slėpti tokias dailias kojas – nuodėmė.

Mitai

Nieko nuostabaus, kad jaunųjų karališkosios šeimos atstovų meilės istorija apipinta mitais. Juk jie – vieni mylimiausių. Išradingi gerbėjai paskleidė gandus, kad tuo metu, kai įsimylėjėliai dar nebuvo pažįstami, ant Catherine kambario sienos puikavosi plakatas su princo Williamo atvaizdu. Pasak kunigaikštienės, tai – iš piršto laužtas pramanas, esą tai tebuvo reklaminis džinsų plakatas.

Kita istorija labiau įtikima: neva vaikystėje žaisdama su lėlėmis būsimoji kunigaikštienė įsivaizdavo esanti princo Williamo nuotaka. Ech, kuri iš mūsų vaikystėje nesvajojome apie karališkas vestuves?.. Tačiau aistringiausiems garsios poros gerbėjams nepakanka nebūtų pasakojimų apie sutuoktinių praeitį – istoriją jie kuria šiandien.

Štai oficialaus vizito Naujojoje Zelandijoje metu mažojo princo laukė staigmena – vienuolikos mėnesių mergaitė Ruby, pasipuošusi marškinėliais su užrašu „Vesk mane, George’ai“. Jei dailiosios lyties atstovės pradėjo kovą dėl princo širdies jam nė nesulaukus metukų, kas bus vėliau?

Faktai iš Velso princo Williamo ir jo šeimos narių gyvenimo

 • 2011 m. balandžio 29 d. vykusias princo Williamo ir kunigaikštienės Catherine vestuves stebėjo maždaug du milijardai televizijos žiūrovų visame pasaulyje.
 • Kembridžo princas George’as, gimęs 2013 m. liepos 22 d., yra trečias eilėje į Jungtinės Karalystės sostą po senelio princo Charleso ir tėčio princo Williamo.
 • Puošnus Kembridžo princo George’o krikštynų apdaras – 1841 m. karalienės Viktorijos dukrai siūto krikšto rūbo kopija. Autentišką XIX a. drabužį dėvėjo net 60 karališkųjų kūdikių.
  Princas George'as per krikštynas
  Princas George'as per krikštynas
   
 • Kembridžo kunigaikštienės tėvai – atkakliai tikslo siekiantys žmonės. Nors gimus Catherine šeima vertėsi kukliai, mamos Carole prekybos vakarėlių atributika internetu idėja davė vaisių – šiandien Middletonai skaičiuoja milijonus.
 • Keturkojis šeimos narys kokerspanielis Lupo – kalėdinė tėvų dovana dukrai Catherine. Šuns vardas – italų kalbos žodis, kurio reikšmė – „vilkas“.
 • Sportas – neatsiejama tiek kunigaikštienės, tiek princo gyvenimo dalis. Sutuoktiniai mielai kartu slidinėja, plaukioja ar buriuoja.
 • Catherine laukiasi antrojo kūdikio, kuris turėtų gimti 2015 metų pavasarį.
„Edita“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką