Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 6d. 17:40

Kitoks kenkėjų naikinimo būdas: fumiguoti galima ir antikvarinius baldus, ir maisto produktus

Fumigacija
Organizatorių nuotr. / Fumigacija

Ūkininkams, grūdų saugyklų savininkams, malūnininkams nemažai žalos padaro grūduose ir jų produktuose įsiveisę kenkėjai. Jie kasmet sunaikina maždaug 13 proc. pasaulio grūdų produkcijos. Ne mažiau problemų jie gali pridaryti ir kiekvieno iš mūsų namams. Fumigacijos metodu galima bene saugiausiu būdu žmogui ir jį supančiai aplinkai išnaikinti kenkėjus praktiškai bet kur.

Kodėl tai ekologiška? Nes po kenkėjų naikinimo šiuo būdu dujos tiesiog suyra atmosferoje, nelieka jokių jų likučių, nepakenkiama produktų skonio, kvapo, išvaizdos ir kitoms savybėms bei fumiguojamoje aplinkoje esantiems daiktams.

Kaip veikia fumigacija ir ką reikia žinoti iki užsakant šią paslaugą

Fumigacija (lot. fumigo – rūkantis, smilkstantis) – dezinsekcijos rūšis, kurios metu naudojamos iš aliuminio arba magnio fosfido išsiskiriančios dujos, veikiančios kenkėjus per jų kvėpavimo organus.

Labai patartina šia paslauga pasinaudoti įsigijus senus medinius pastatus arba antikvarinius baldus, su kuriais dažnai atkeliauja ir nelaukiami „gyventojai“.

Fumiguoti galima praktiškai bet ką: antikvarinius baldus, namus, grūdų aruodus ar net maisto produktus (pavyzdžiui, džiovintus vaisius, riešutus), fumigacija gali būti pasitelkiama ir naikinant kurmius.

Vertėtų, žinoti jog fumigacija neatliekama esant žemesnei negu +5 laipsnių temperatūrai, taip pat šiuo būdu kenkėjus naikinant patalpose reiktų pasirūpinti, kad tuo metu juose nebūtų elektroninių prietaisų.

Nepažeidžiamos fumiguojamų produktų savybės

Naikinant kenkėjus yra labai svarbu, kad nebūtų paveiktos patalpose esančių produktų savybės, nepakenkta namų apyvokos daiktams, o ūkininkams, fumiguojantiems grūdus – daigumas, kvapas, skonis, išvaizda ar malimo savybės.

Yra įrodyta, kad vandenilio ir fosforo junginio dujos visiškai atitinka šiuos reikalavimus. Netgi sėkliniai grūdai neabejotinai gali būti fumiguojami fosfino dujomis, jų daigumas išlieka toks pat.

Prieš atliekant fumigaciją pastatas yra užsandarinamas specialia plėvele, o po fumigacijos patalpos gerai išvėdinamos.

Higieniškai švarios patalpos negali garantuoti, kad kenkėjų nebus

Sandėliuojamų produktų kenkėjai gali atsirasti visur – sandėliuose, transportavimo metu ar perdirbimo gamyklose.

Jie plinta visame pasaulyje, keliaudami su atsargomis ar transporto priemonėmis. Jie lengvai prisitaiko prie naujos aplinkos ir greitai įsikuria, iš keleto nepastebėtų vabzdžių, ar net jų kiaušinėlių, priklausomai nuo aplinkos temperatūros ir drėgmės, per keletą sandėliavimo mėnesių jų gali išsivystyti milijonai.

„Higieniškai švarios sandėliavimo ar kitos patalpos nėra garantija prieš kenkėjų antplūdį, jie gali patekti ir su, atsivežtais daiktais. Labai patartina šia paslauga pasinaudoti įsigijus senus medinius pastatus arba antikvarinius baldus, su kuriais dažnai atkeliauja ir nelaukiami „gyventojai“, – pranešime žiniaskliadai sako „Kauno Grūdai“ Kenkėjų kontrolės padalinio vadovas Ą. Maštaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką