2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 01 03

Ko nevertėtų atsinešti į prasidėjusius metus?

Norint pradėti gyvenimą nuo švaraus popieriaus lapo, reikėtų nebesinešioti praėjusių metų naštos. Tad ko atsisakyti?
Nuovargis
Nuovargis / Vida Press nuotr.

1. Visų savo eks

Tai buvęs sutuoktinis ar draugas, buvęs darbas, atsitiktinė pažintis. Jei visa tai tapo „eks“ – reiškia, buvo svari priežastis. Užteks galvoti apie tai, kas būtų, jeigu būtumėte vis dar kartu su tuo vyru ar dirbtumėte senajame darbe. Nustokite ieškoti kelių atgal – gyvenkite dabartimi ir ateitimi. Kad taptų lengviau, įsivaizduokite, kad ant stalo senoje aptrupėjusioje vazoje pamerktos nuvytusios gėlės. Jų laikas jau praėjo, kad ir kaip gražiai jos kažkada žydėjo.

2. Tuščių pažadų

Kiek jau metų pirmąją sausio savaitę save įtikinėjote, kad užsirašysite į sporto klubą ar nebevalgysite saldumynų? Kad mažiau dirbsite ir rasite daugiau laiko draugams ir artimiesiems? Gal net susirašydavote tuos pažadus gražioje užrašų knygelėje? O kas iš to išėjo? Geriau nieko nežadėkite, bet vieną kartą padarykite neatidėliodama, nelaukdama progos, geresnio oro, daugiau laiko, pavasario ir taip toliau...

Pasakykite ačiū savo baimei, nes ji rūpinasi, kad nenusisuktumėte sprando, bet neleiskite jai visada valdyti jūsų.

3. Naujovių baimės

Nustokite bijoti žengti pirmą žingsnį ir suklysti. Neryžtingumas mums dažniausiai trukdo kurti permainas savo gyvenime. Taip, kartais tikrai baisu. Bet atsiminkite, kad baimė, jeigu ji nevirsta panika, nėra baisus blogis. Baimė laiko mus saugioje zonoje ir saugo nuo beprotiškų poelgių, bet ji mums trukdo, kai tiesiog būtina imti ir surizikuoti. Pasakykite ačiū savo baimei, nes ji rūpinasi, kad nenusisuktumėte sprando, bet neleiskite jai visada valdyti jūsų. Sprendžiate ne ji, o jūs. Ženkite tą žingsnį, apie kurį svajojote, bet nesiryžote apsispręsti.

Vida Press nuotr./Svajinga moteris
Vida Press nuotr.

4. Žodžio „nežinau“

Mes protingesni, nei apie save manome. Jei kažko nežinote, pasakys visagalis internetas ar kiti žmonės. Jei apsiprendėte imtis kažko naujo ir vidury kelio sustojote, nežinodami, ką daryti, nekartokite to užburto žodžio „nežinau“. Konstatuokite, kad esate pusiaukelėje į tikslą ir tikrai jį pasieksite. Žinios įgaunamos.

5. Kankinančių santykių

Verslininkas, sėkmės mokytojas ir knygų autorius Jimas Rohnas yra pasakęs: „Jūs – tai penkių žmonių, su kuriais praleidžiate daugiausia laiko, aritmetinis vidurkis“. Apsižvalgykite, kokie žmonės jus supa. Nesiginkite, kad esate priversti su kuo nors bendrauti tik dėl susiklosčiusių aplinkybių ar dėl bendros praeities. Jei santykiai su žmonėmis darbe, namie ar draugų rate jus žeidžia, reiškia atėjo laikas daug ką keisti.

Vida Press nuotr./Nelaiminga pora
Vida Press nuotr.

6. Polinkio plaukti pasroviui

Tai visų mūsų bėda. Draugai keičia profilio nuotraukas feisbuke ar nuolat prideda kelionių vaizdų – mes irgi darome taip pat, nors visą gyvenimą atrodė nepriimtina viešinti asmeninio gyvenimo akimirkas. Nesusilaikome nuo apkalbų ar įžeidžiamų komentarų, nes juk „visi taip daro“. Ilgainiui tampa svarbiau sekti kitų gyvenimus, domėtis svetimomis nuomonėmis ir pamiršti, kas svarbu man, ko aš noriu ar nenoriu. Tuo mažai besiskiriame nuo paukščių būrio...

7. Nemeilės sau

Atsisveikinkite su įpročiu ieškoti trūkumų, kai kasryt žvelgiate į savo atvaizdą vonios veidrodyje. Mes visos, net pačios gražiausios ir jauniausios, turime prie ko prisikabinti, tiesa? Ne tokio atspalvio plaukai, atsikišęs pilvukas, pamėlę paakiai... Sunku patikėti, bet kitiems jūs graži ir su savo celiulitu ir keliomis raukšlelėmis akių kampučiuose. Kartais sunku pamilti savo netobulą kūną, bet įmanoma – ypač, kai dedate pastangų jį šiek tiek tobulinti sportu ir sveiku gyvenimo ūdu.

8. Dietų

Jas tiesiog keiskite sveikesniu gyvenimu. Rūpinkitės ne tik tuo, ką dedate į burną, bet ir tuo, ką galvojate. Jei viduje jaučiate ramybę, sukirsti dešimties keksiukų tikrai nenorėsite...

Vida Press nuotr./Pusryčiai lovoje
Vida Press nuotr.

9. Melo sau

Visi mes meluojame, kai tvirtiname: „Ne, šito niekada negalėčiau padaryti“, „Man visada nutinka kokia nors nesąmonė“, „Man niekada nesiseka“, „Tai ne man“, „Nėra ko per daug norėti“. Tikrai? Stop! Daugiau apie tai negalvokite, nekartokite nei mintimis, nei garsiai. Nes tai tikrų tikriausias melas sau. Jums sekasi ir jūs galite daugiau nei įsivaizduojate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką