Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 17:33

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Janina: „Idėja puošti daugiabučio aplinką kilo lyg ir iš reikalo“

Janina Stankevičienė Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Janina Stankevičienė

Dėkingų kaimynų vardu gražų tekstą apie ponią Janiną 15min GYVENIMAS konkursui „Mano kiemas“ atsiuntė Rimalda Vitkevičienė. Kviečiame susipažinti su Janina – moterimi, kuri gražina daugiabučio aplinką.

Panevėžiečiai, eidami Žvaigždžių gatve, jau ne pirmą vasarą mato prie vieno daugiabučio namo besidarbuojančią vyresnio amžiaus moterį: tai gėles sodinančią, tai akmenis dėliojančią ar jau pasodintus augalėlius laistančią.

Ponia Janina jau įkopė į aštuntą dešimtį, bet energijos, užsispyrimo ir ryžto jai gali pavydėti ne vienas jaunas žmogus. Darbštumas ir energija, ko gero, liko iš vaikystės laikų.

Janina pasodino vieną medelį, kaimynas kitą, paskui kažkas pasiūlė gėlių sodinukų. Vaizdas vis labiau patiko.

Į miestą gyventi atsikėlė pakankamai jauna, bet vaikystėje teko daug dirbti. Ir tikrai ne gėlių auginimas to meto kaimo žmonėms rūpėjo. Ko gero, tie ne visada vaikiški darbai kaime ir užgrūdino moterį. Todėl dabar užtenka laiko pagelbėti sergančiam vyrui ir pasirūpinti daugiabučio aplinka.

Kaip sako pati Janina, vieni stebisi jos sumanymais, kiti pagiria, o kai kas ir pakritikuoja. Kritikos moteris nebijo. Tik norėtų, kad tą kritiką jai pasakytų išmanantys žmonės, kad nukreiptų ją tolimesnei kūrybinei minčiai plėtoti, o ne nuteiktų priešingai.

Pas mus įprasta, kad individualių namų savininkai mėgsta gražinti ir puoselėti savo kiemus. Paklausus ponios Janinos, kaip kilo idėja puošti daugiabučio kiemą, ji pasakė, kad „lyg ir iš reikalo“. Tai viena kaimynė, tai kita kartais užsimindavo, kad reikėtų ir mūsų kiemui pasigražinti. Ilgai nelaukusi, Janina pasodino vieną medelį, kaimynas kitą, paskui kažkas pasiūlė gėlių sodinukų. Vaizdas vis labiau patiko. Taip po truputį, sako, ir „užsikabinau“. Dabar sustoti jau nebegalinti. Negaila nei laiko, nei pinigų.

Sunkiausia su vandeniu. Lietaus neužtenka, o augalėlius reikia papildomai laistyti. Retkarčiais kai kas padeda, nors dažniausiai ponia Janina šia grožio oaze rūpinasi pati, kurią daugiabučio kieme susikūrė savo vardadieniui. Ir ne tik sau.

Jos darbo vaisiais džiaugiasi kaimynai, stebisi praeiviai. Ji ir toliau šį kiemo kampelį tobulina, taiso, keičia. Moteris pastebi, kad kai aplinka gražesnė, vis mažiau norinčių užminti gėlę, nuskinti žiedą ar nulaužti medelio šakelę.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Rugsėjo pradžioje išrinksime trijų gražiausių sodybų autorius ir apdovanosime!

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką