Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2017 08 15

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Jurgita gėlyną įkūrė balkone: „Be gėlių aš neįsivaizduoju savo gyvenimo“

Net jeigu neturite didelių plotų gėlynams ir sodams, grožio ir jaukumo oazę galite susikurti balkone. Žydintis, kvapnus ir traukiantis akį sodelis bus visai šalia ir džiugins akis.
Jurgitos Eidukonytės-Plaušinienės žydintis balkonas
Jurgitos Eidukonytės-Plaušinienės žydintis balkonas / Asmeninio archyvo nuotr.

Tam pritaria ir konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Jurgita Eidukonytė-Plaušinienė: „Meilę gėlėms išugdė mama, kuri kiekvienais metais savo namų kiemą paverčia neapsakomo grožio gėlėta ramybės oaze. Gėlės mano nedidelį balkonėlį puošia jau aštuntus metus. Viskas prasidėjo nuo nedidelio vazonėlio su mamos užaugintais serenčiais, vėliau vazonėliu daugėjo. Labai gražiai atrodydavo iš įvairių spalvų sukomponuotos našlaitėlės. Šiemet mano balkoną puošia raudoni gvazdikai, sidabrinis šlamutis, lobelija, jurginai. Labiausiai man patinka begonija, ji nereikalauja didelės priežiūros, tik bijo stipraus vėjo, o visą vasarą džiugina ryškiai raudonais žiedais. Taip pat balkone baltais smulkiais žiedeliais žydi gėlė liaudiškai vadinama medučiu, vakarais ji kvepia tikru medumi ir vasaros pabaigoje virsta baltu gėlėtu kilimu“, – rašo Jurgita.

Asmeninio archyvo nuotr. /Jurgitos Eidukonytės-Plaušinienės žydintis balkonas
Asmeninio archyvo nuotr. /Jurgitos Eidukonytės-Plaušinienės žydintis balkonas

Balkone įsikūrė ne tik įvairios gėlės, bet ir kiti augalai: „Vazonėlyje auginu ir tują, jau trečius metus. Šiemet pirmą kartą pabandžiau auginti balkone pomidorus. Vieni iš jų aukštaūgiai, kiti maži krūmeliai. Turime gausų pomidorų derlių, kuriuos labai patinka kas rytą nuskinti mano vyrui. Vyras taip pat prisidėjo ir prie jaukaus kampelio sukūrimo – tam prireikė medinių palečių. Užtat dabar vakarais mums labai patinka gerti arbatą ir grožėtis gėlėmis. Be gėlių aš neįsivaizduoju savo gyvenimo – reikia atiduoti tik šiek tiek savo laiko ir būtinai meilės, tuomet gėlės parodys, kokia graži yra gamta!“, – džiaugiasi Jurgita.

Kiekvienais metais moteris balkoną kuria vis kitokį, kaip sako – per tuos metus atrado tai, kad nereikalauja daug priežiūros, tačiau žydi ir džiugina visą vasarą iki pat šalnų, kas puikiausiai auga vakarinėje pusėje. „Pradėjau, kaip sakiau, nuo serenčių, tada auginau mažuosius gvazdikus, įvairių spalvų našlaitėles, vėliau vis daugiau augalų komponuodavau drauge. Mėgstu ir kabančias gėles, todėl labai norėčiau auginti petunijas, tačiau jos vakarinėje pusėje ne itin gausiai žydi. Rudenį planuoju auginti viržius, kurie puikiai turėtų atrodyti ir žiemą apsnigę, taip pat – į vazoną pasodinti nedidelę pušelę“, – sako Jurgita.

Aplinkiniai taip pat negaili moters kuriamam grožiui komplimentų, – draugai vadina gėlininke ir prašo pagalbos, kad padėtų sukomponuoti gėlynus jų sodybose.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Visus negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Мano kiemas“. Konkurso taisyklės: 1. Pildykite anketą prisegdami savo kiemo, sodybos nuotraukas ar vaizdo įrašus. 2. Aprašykite, per kiek laiko sukūrėte savo kiemo aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, sodą, gėlyną, bei kuriame mieste ar rajone tas sukurtas grožis yra. 3. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr., kad galėtume su jumis susisiekti.
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius