Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 8d. 16:20

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Marija: sodyboje net mūsų šunys turi savo parkus

Marijos ir Evaldo Norkių sodyba Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Marijos ir Evaldo Norkių sodyba

Marija ir Evaldas Norkiai drauge jau 30 metų. Tačiau moteris sako, kad tik atsikrausčiusi iš miesto į tėvų namą Kauno rajone suprato, koks vyras auksarankis: „Būtent čia atsiskleidė jo talentas. Taip noriai viską dirba – ir skulptūras drožia, ir takelius akmenimis kloja. Bet ir aš netinginiauju.“

Marija čia, Piliuonoje (Kauno raj.), gimė, augo, o po tėvo mirties, prieš devynerius metus, sugrįžo į gimtinę gyventi. Tėvų namą su vyru Evaldu renovavo ir apsigyveno. O sodyboje vis randa ką sukurti, pagražinti, kokį įdomesnį augalą pasodinti.

„Čia atsikėlėme iš miesto, iš Kėdainių. Kadangi gyvename kaime, tai ir kitus įkvepiame apsitvarkyti aplinką. Turime ir du apdovanojimus – Taurakiemio seniūnija pripažino mūsų sodybą kaip geriausiai besitvarkančią (apdovanojimų gavo ir kitos sodybos – Red.), taip pat vienas laikraštis apie mus parašė“, – pasakoja Marija.

– Peržiūrėjau jūsų dukros Dainos atsiųstas jūsų sodybos nuotraukas 15min GYVENIMAS konkursui „Mano kiemas“. Matosi kūrėjo ranka – kas visa tai prižiūri?

– Turiu vyrą auksarankį – tai jis suformavo daugelį augalų. Būna, išeinu į darbą, jam laisva diena, tai jis ir pasidarbuoja namuose.

Asmeninio archyvo nuotr./Marijos ir Evaldo Norkių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Marijos ir Evaldo Norkių sodyba

– Ar spėjote pajusti sodybos privalumus?

– Taip. Nors iš pradžių labai nenorėjau eiti gyventi į kaimą. Esu pedantė, maniau, pražūsiu čia, nespėsiu tų laukų sužiūrėti – visgi 20 arų. Bet paskui pasižiūrėjome, kad mums su vyru patinka darbuotis – dabar aplinkai skiriame visą savo laisvalaikį.

Štai grįžome neseniai iš atostogų, ir puoliau skabyti nudžiūvusius augalų lapus, gėles laistyti. Kartais paprastą augalėlį padarome įdomesnį. Žmonės net nenori patikėti – būna, ateina, prašo patarimo, kaip išgauti augalo formas, o mes mielai patariame.

Nenorėtume grįžti į miestą?

– Nė už jokius pinigus! Mieste negalėčiau turėti nei tokios vonios, kokią čia įsirengėme, nei tokių erdvių. Patinka puoselėti, rūpintis. Pas mus net šuniukai turi savo parkus.

Vieną šunį, tiesa, teko užmigdyti – palaidojome jo mėgstamame kalnelyje. Dar prieš mirtį jam sakiau: „Turėsi savo amžinus namus, mažuti, būsi čia.“ Kai palaidojome, tą vietą pavadinome jo vardu – Tongo parku. Prisodinome gėlių, spygliuočių.

Turi savo vietą sodyboje ir kitas šunelis, Mažius, kurį parsiboginau iš brolio. Irgi yra parkas, pavadintas jo vardu.

Asmeninio archyvo nuotr./Marijos ir Evaldo Norkių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Marijos ir Evaldo Norkių sodyba

– Geros dūšios esate moteris.

– Tikrai neblogos, – juokiasi. – Kiek katinų priglobusi buvau, sterilizavusi, kastravusi... Myliu gėles ir gyvūnus. Ir žmones myliu. Žentai manęs uošviene nevadina, o vardu. Gyvenu labai laimingai.

– Su auksarankiu vyru paprasčiau.

– Išties – daug kas jo rankomis padaryta. Kas iš akmenų – viskas jo. Ir takelį trinkėlėmis išklojo. Niekas, beje, netikėjo, kad jis padarys, bet, va, padarė. Ir pavėsinę jis pastatė, ir stogą pats dengė – 30 žmonių neseniai sutilpo, šventėme, – gražių žodžių vyrui negaili Marija. – Dukra namus įsirenginėja, tai viską jis irgi padėjo, net elektros laidus išvedžiojo.

Tfu tfu tfu, nenoriu pergirti, kad nepagestų, bet labai nagingas tas mano vyras. Visi jo talentai atsiskleidė į kaimą persikėlus gyventi. Labai juo pasitikiu, viskuo, ką sugalvoja ir padaro, džiaugiuosi. Augalų pripirks, išgražins – ko daugiau norėti?

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką