Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Petroniai: „Idėjų aplinkai kurti semiamės iš visur“

Angelės ir Arvido Petronių sodyba Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Angelės ir Arvido Petronių sodyba
Šaltinis: 15min
1
A A

15min GYVENIMAS paskelbtam konkursui „Mano kiemas“ laišką ir nuotraukų atsiuntė Rimalda Vitkevičienė. Ji siūlo pasigrožėti savo sesers Angelės Petronienės drauge su vyru Arvidu puoselėjama sodyba Kupiškyje, kuri dar prieš 10 metų buvo laikoma viena puikiausiai besitvarkančių.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ponia Romalda rašo: „Retkarčiais tenka apsilankyti Kupiškyje. Mažas Vidurio Lietuvos žemumos miestas pakeri savo ramybe, vasaros spalvomis, darbščiais žmonėmis. Ypač į akis krenta nuosavų namų kiemai. Vienas už kitą gražesni, įdomesni.

Angelė ir Arvidas Petroniai savo kiemo aplinką kuria jau 20 metų, kasmet po kokią naują mažą detalę pridėdami ar pakeisdami kita.

Asmeninio archyvo nuotr./Angelės ir Arvido Petronių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Angelės ir Arvido Petronių sodyba

Arvidas baigęs miškininkystės mokslus, todėl medžiais ir krūmais rūpinasi šeimos galva. Gėlės – mano sesers Angelės stichija. Pamatau, sako, kokią įdomesnę ir kol neįsigiju – nenusiraminu. Kai kada net vyrui tenka priminti, kad per rūpestį gėlėmis šeimininkė neužmirštų ir daržo“, – apie savo seserį ir svainį pasakoja R.Vitkevičienė.

Daržas nuo poilsio zonos atskirtas įdomia medine konstrukcija. Gėlynų kompozicijoms kurti šeimininkai naudoja įvairius senus daiktus, buities rakandus: kėdes, audimo staklių dalis, grandines, puodus ir kitus daiktus.

Neužmiršta teritorija už sklypo. Pasodinti medeliai dabar sukuria miniatiūrinio miško vaizdą.

„Bėgant metams, meilė augalams, ypač gėlėms, tik stiprėja. Abu su vyru naujų idėjų ieško žiūrėdami įvairias televizijos laidas, naršydami internete, nepraeina nenusipirkę naujausio žurnalo „Namie ir sode“. Jau prieš dešimtmetį Angelės ir Arvido Petronių namo aplinka Kupiškyje buvo minima kaip puikiai besitvarkanti sodyba“, – giminaičius giria Romalda.

Nuvykę į kitą Lietuvos vietovę, abu būtinai apžiūri kaip prie savo namų tvarkosi to miesto ar kaimo gyventojai. Ir lyg susitarę abu tvirtina, kad Lietuva po truputėlį gražėja. Gal tempai ir nėra tokie greiti, bet vis tiek į gera.

„Sakoma, kad laimingiausi žmonės yra sodininkai. Savas kiemas, terasa ar tik daugiabučio balkonas – tai mūsų mažas pasaulis, kuriame kiekvienas darbštus žmogus gali patirti laimės akimirkų ir tapti savo pasaulio kūrėju“, – mintimis dalijasi Romalda.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką