Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 12d. 12:01

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Sadeckai: „Ši sodyba – ramybės kampelis“

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvių Sadeckų sodyba Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Konkurso „Mano kiemas“ dalyvių Sadeckų sodyba

Konkursas „Mano kiemas“ kviečia pasidalinti sukurti grožiu, apželdinimo idėjomis ir vasaros dvelksmu jūsų namuose. Šį kartą savo ypatinga ir ramybe alsuojančia sodyba, kuri yra Kapčiamiestyje, dalinasi gausi Sadeckų šeima.

Lazdijų rajone, šalia Niedos upės, galime išvysti jaukią ir išpuoselėtą sodybą. „Kai sužinojome, kad organizuojamas konkursas „Mano kiemas“, nusprendėme dalyvauti“, – rašo Sadeckai (tėtis Virginijus, mama Janina ir vaikai – Marius, Rasa, Šarūnas, Virginijus).

„Šis miestelis yra mano tėčio tėviškė, – pasakoja Marius Sadeckas. – Sodyba jau puoselėjama daugiau nei 10 metų. Nors jau visi vaikai esame išsibarstę po Lietuvą, visada džiaugiamės sugrįždami pas tėvus ir jiems padėdami kurti tą neapsakomą grožio ir ramybės kampelį nuostabios gamtos apsuptyje. Per tuos 10 metų sodyba pasikeitė neatpažįstamai.

Asmeninio archyvo nuotr. /Konkurso „Mano kiemas“ dalyvių Sadeckų sodyba
Asmeninio archyvo nuotr. /Konkurso „Mano kiemas“ dalyvių Sadeckų sodyba

Visi kartu sutvarkėme šalia upės esantį krantą su prieplauka, kurioje dažnai galima sulaukti gulbių, ančių ar net gervių šeimynų vizito. Krantą sutvirtinome dideliais akmenimis ir apželdinome augalais.

Pagrindiniame kieme įsirengėme žaliąją pramogų zoną, kur galima mėgautis pirties, kubilo teikiamais malonumais ir ramiai visiems pavakaroti stebint saulėlydį. Mažiems ir dideliems įrengtos sūpynės, sodelyje galima pažaisti tinklinį ir futbolą.

Pagrindiniame kieme visus stebi didžiulė medinė uralinė pelėda, kuri simbolizuoja šių namų šeimininkų išmintį ir žingeidumą. Taip pat „Žvejo“ skulptūra pasakoja, kad buvusiems ir esamiems šeimos nariams žvejyba yra vienas iš svarbiausių laisvalaikio praleidimo būdų.

Sodelyje vėjo kryptį rodo iš Nidos atsivežta vėtrungė, kuri yra išpuošta įvairia simbolika ir kažkiek pritraukia šį upių ir ežerų kraštą prie jūros.

Dar vienas šios sodybos simbolis yra įvairūs vabaliukai, voriukai, kurie kiekvieną rytą užmeta savo tinklus ant augmenijos. Todėl mūsų sodybai suteikėm pavadinimą - Sadeckų sodyba „VoraDvaris“.

Asmeninio archyvo nuotr. /Konkurso „Mano kiemas“ dalyvių Sadeckų sodyba
Asmeninio archyvo nuotr. /Konkurso „Mano kiemas“ dalyvių Sadeckų sodyba

Taigi mums ši sodyba yra ramybės kampelis, kur gali pabėgti nuo miesto džiunglių šurmulio ir mūsų šeima savo puikiomis idėjomis stengsis šią sodybą puoselėti toliau.“

Kviečiame ir jus pasižvalgyti po Mariaus aprašytą dailiąją sodybą.

Dalyvaukite konkurse „Mano kiemas“

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalykitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar vaizdo įrašą – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, kodėl jums tai svarbu ir kuriame rajone ji yra.

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono numerį ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos, o nugalėtojus apdovanosime rugsėjo mėnesį. Laukiame vaizdų, istorijų ir įkvėpimo!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką