Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 17d. 07:00

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvis Romualdas apie kuriamą aplinką: „Manau, kad tai yra žmogaus gyvenimo metraštis“

Romualdo Bružo kiemas Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Romualdo Bružo kiemas

Kiemas – tai ne tik tobulai parinkti augalai. Išpuoselėta aplinka gali būti ir šeimos istorija, įprasminanti ypatingus ir svarbius gyvenimo nutikimus, įvykius, sukaktis, patirtis.

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvis architektas Romualdas Bružas iš Vilniaus rajono, Pašilaičių kaimo rašo: „Būtų graži Lietuvos mozaika, sudėjus dalyvių siųstas nuotraukas į žemėlapį pagal gyvenamas vietas. Tad nusprendžiau atsiųsti savo kiemo nuotraukas, kad užpildyčiau mažą mozaikos dalelę. Kiemas nebuvo toks prieš vienuolika metų. Manau, kad tai yra žmogaus gyvenimo metraštis, kuriame atsispindi ir žmogaus atradimai, praradimai, gimimai, netektys. Kiemo nekūrėme kažkam, – tai mūsų kiemas. Jame auga ne specialiai grožiui rinkti augalai – jie greičiau proginiai, dažnai su vardais.

Asmeninio archyvo nuotr. /Romualdo Bružo kiemas
Asmeninio archyvo nuotr. /Romualdo Bružo kiemas

Ažuolas, pasodintas sūnaus gimimo proga, pirmoji jo Kalėdų eglė, tvenkinyje plaukioja nacionalinė žuvis – lynas, šiltais vasaros vakarais išplaukiantis į krantą, lyg norėdamas padėkoti už tai, kad kažkada nebuvo iškeptas. Manau, kad kiemas, tai istorija su emocija ir ta emocija taip reikalinga po darbų, o jo priežiūra...ne, jos nėra ....yra emocija.“

Romualdas pasakoja, kad daugiausia kiemą puoselėja vienas, tačiau sukurti jį padėjo šviesaus atminimo architektas, gėlininkas, kolekcininkas Leonas Petkevičius. „Akmenis stumdėme, medžius sodinome, suformavome upelį. Ąžuolas – labai svarbus medis, sūnaus gimimo proga pasodintas, todėl net neleidžia prie jo prisiliesti, saugo. Neturiu vieno mėgstamiausio augalo, nes visi brangūs, išreiškiantys tam tikrus gyvenimo įvykius. Mėgstu darbuotis, tujas apkarpau, formuoju – tai vadinu pažaidimais. Nesu pedantas, kad žolytės būtų nupešiotos. Agurkai pas mus auga tarp gėlių, pomidorai vazonuose, – viskas maišosi, kaip kad gyvenime“, - pasakoja jaukią aplinką kuriantis vyras.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką