Dabar populiaru
Publikuota 2018 01 04, 07:00

Mokslininkai atrado lengviausią būdą pagerinti atmintį

Turime puikių žinių – jeigu jūs negalite pasigirti gera atmintimi, tuomet yra lengvas būdas tai pakeisti. Bent jau taip teigia mokslininkai, tikindami, kad šis paprastas dalykas atmintį gerina net iki 15 proc.
Atmintis
Atmintis / 123RF.com nuotr.

Kryžiažodžiai, dėlionės ir mankšta yra tik keletas iš būdų, kurie padeda pagerinti ar palaikyti atmintį. Tyrėjai iš Waterloo universiteto Kanadoje atskleidė turbūt lengviausią būdą tai padaryti, rašoma rd.com.

Tyrimas, publikuotas žurnale Memory, tikina, jog skaitymas sau garsiai atmintį pagerina netgi nuo 5 iki 15 procentų.

Tyrime dalyvavo 95 dalyviai ir jų buvo paprašyta išmėginti 4 metodus, padėsiančius išmokti tam tikrą informaciją: skaitymas mintyse, klausymasis, kai skaito kuris nors kitas, skaitymas sau garsiai ir įrašo, kuriame kalba pats žmogus, klausymas.

Psichologė ir tyrimo bendraautorė Colin MacLeod sako, kad pasakydami informaciją, kurią norime įsiminti garsiai, mes padidinsime šansus ją įsiminti. Visa tai suteikia tam tikrą pagreitį ir padeda smegenims informaciją išsaugoti ilgalaikėje atmintyje.

Ir nors gali atrodyti, kad skaičiai nėra įspūdingi, visgi, tai pigu, paprasta ir naudinga, tad kodėl gi neišbandžius? Jeigu jūsų laukia svarbus pristatymas ir turite įsiminti nemažai informacijos, išmėginkite šį būdą – gal tai yra būtent tai, ko jums reikia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką