Dabar populiaru
Publikuota 2021 06 15, 09:00

Nuo vazonėlio balkone iki derlingo daržo: kaip sodinti ir prižiūrėti augalus?

Sušilus orams daugiau žmonių pradeda domėtis sodininkyste. Nesvarbu, esate daržo entuziastas ar dar tik pirmuosius žingsnius šioje srityje žengiantis naujokas, išmaniosios technologijos padės Jums užsiauginti gausų naminių gėrybių derlių. „Bitės Profai“ pataria, kokios programėles turėtų būti kiekvieno, pasiryžusio šią vasarą įrengti savo daržą, išmaniajame.
Pagrindin╙ nuotrauka Sukurkite augal╓ dienora╒t╘ (2)
Nuo vazonėlio balkone iki derlingo daržo: kaip sodinti ir prižiūrėti augalus? / Shutterstock nuotr.

Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:

  • Sodininkystė yra puiki laisvalaikio veikla, kuria užsiimti padeda išmanūs sprendimai
  • Išmaniosios programėlės leidžia sekti augalų augimą, fiksuoti procesą nuotraukose, taip pat primena patręšti ar palaistyti augalus
  • Atsižvelgdamos į mėnulio fazę, išmaniosios programėlės leidžia planuoti sodinimo laiką
  • Išmaniosios programėlės iš nuotraukos identifikuoja vystančių, džiūstančių augalų problemą ir pasiūlo sprendimų, kaip juos atgaivinti.

Jei norite išsamiau susipažinti su daržininkams ir sodininkams skirtomis programėlėmis, toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Kiekvienas augalas reikalauja skirtingos priežiūros – nevienodi jų laistymo režimai, skiriasi trąšų pobūdis ir tręšimo dažnis. O kai sodo ir daržo augalų rūšys skaičiuojamos tūkstančiais, susigaudyti tokioje informacijos gausoje – keblu. Gera žinia ta, kad jūsų telefonas ne tik gali tapti augalų dienoraščiu, bet ir mėnulio kalendoriumi, kuris padės geriau planuoti sodo darbus“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir kviečia su išmaniaisiais sprendimais susipažinti išsamiau.

Sukurkite augalų dienoraštį

Shutterstock nuotr./Nuo vazonėlio balkone iki derlingo daržo: kaip sodinti ir prižiūrėti augalus?
Shutterstock nuotr./Nuo vazonėlio balkone iki derlingo daržo: kaip sodinti ir prižiūrėti augalus?

Kad ir kokius augalus nuspręstumėte auginti, teks apsišarvuoti kantrybe ir būti nuosekliems. Tą geriausiai daryti rašant dienoraštį – žymėti, kada koks augalas pasodintas, kaip dažnai jis laistomas ir tręšiamas. Žinoma, atsiminti visa tai sudėtinga, todėl jums pravers augalų priežiūros priminimų programėlės „Plant Care Reminder“ („Android“) ir „Planta“ („iOS“).

„Programėlėse galėsite sukurti savo augalų biblioteką, suskirstyti juos pagal auginimo vietą ir užsistatyti laistymo, tręšimo, kenkėjų naikinimo ir kitus jums reikalingus priminimus. „Planta“ taip pat siūlo rekomendacijas kiekvieno augalo priežiūrai bei padeda atpažinti skirtingus augalus, tačiau norėdami naudotis šiomis funkcijomis, turėsite įsigyti programėlės prenumeratą už 6,66 eurus per mėnesį“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Planuokite sodo darbus

Shutterstock nuotr./Planuokite sodo darbus
Shutterstock nuotr./Planuokite sodo darbus

Planuojant sodo darbus, nereikėtų pamiršti ir mėnulio įtakos augalams, nes juos, kaip ir žmones, veikia skirtingos mėnulio fazės. Pavyzdžiui, jaunatis skatina lapų augimą, o per pilnatį didžiausias energijos kiekis tenka jų šaknims, todėl augalai geriau įsitvirtina žemėje.

„Mėnulio fazių patiems sekti nereikia, programėlė „Moon & Garden“ („Android“ ir „iOS“) tai padarys už jus. Čia rasite detalų mėnulio kalendorių, kuris leis geriau suprasti, kada ir kokius augalus sodinti geriausia. Programėlėje taip pat galėsite stebėti tikslią orų prognozę, kuri leis susiplanuoti visus sodo darbus net kelioms savaitėms į priekį“, – komentuoja M.Vrubliauskas.

Išmaniosios aplikacijos pravers ir gėlių augintojams. Pavyzdžiui, žinodami, kad augalų negalima sodinti kaitinant saulei, galite naudoti saulės padėtį danguje rodančias programėles „Sun locator lite“ („Android“) ar „Where is the sun“ („iOS“). Jos padės suplanuoti sodinimo laiką ir leis džiaugtis ryškiais ir gausiais gėlių žiedais. Programėlė taip pat pravers vertinant, kiek laiko per dieną kiekvienas augalas turėtų praleisti saulėje.

Neleiskite jiems nuvysti

Shutterstock nuotr./Neleiskite jiems nuvysti
Shutterstock nuotr./Neleiskite jiems nuvysti

Jeigu jūsų kambariniai augalai parudavo, numetė dalį lapų ar juos apraizgė maži voratinkliai, nereikėtų iš karto nuleisti rankų. Dar galite pabandyti juos atgaivinti, o kaip tai padaryti, sužinosite pasinaudoję išmaniosiomis programėlėmis.

„Viena iš sodininkų geriausiai vertinamų programėlių – „PictureThis“ („Android“ ir „iOS“). Nufotografavę ir įkėlę savo augalo nuotrauką, iškart gausite detalias rekomendacijas, kaip atgaivinti savo kambario „augintinį“. Čia taip pat sužinosite, kokie jūsų veiksmai nulėmė tokią augalo būklę. O norėdami gauti dar daugiau informacijos apie savo augalo priežiūrą, programėlėje apie visa tai galėsite pasikonsultuoti su patyrusiu botaniku“, – pataria „Bitės Profas“.

Siekiantiems gausaus derliaus

Shutterstock nuotr./Siekiantiems gausaus derliaus
Shutterstock nuotr./Siekiantiems gausaus derliaus

Nors vieniems užtenka gėlių žiedais pražydusio kiemo ar palangės, kiti iš augalininkystės nori daugiau. Gera žinia ta, kad savo daržo vaisiais ir daržovėmis galėsite mėgautis tiek įkurdinę jį balkone, tiek skyrę jam pusę savo kiemo. Svarbiausia, kad jūsų telefone būtų „Gardroid“ („Android“) programėlė.

„Gausų derlių lemia daugybė parametrų – tinkamas sodinimo laikas, sodinimo gylis dirvožemyje, atstumas nuo kitų augalų. Būtent su šiais veiksniais padės susidoroti ši programėlė. Čia rasite didelę skirtingų augalų biblioteką ir gausite išsamią informaciją apie kiekvieno jų auginimą, o kartu galėsite stebėti, kaip jiems sekasi augti jūsų priežiūroje“, – sako „Bitės Profas“.

Kai kuriems augalams vaisių derlių ar žiedų puošnumą lemia ne tik skiriamas dėmesys ir priežiūra, bet ir tinkama kaimynystė. Suplanuoti savo daržą ir konkrečių daržovių auginimo vietas padės „Planter“ („Android“ ir „iOS“). Programėlėje rasite patogų tinklelį, kurį užpildę pasirinktomis daržovėmis sužinosite, kokiu atstumu jas sodinti viena nuo kitos.

Jei norite sužinoti, kurios programėlės itin naudingos vasarą, skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Daugiau informacijos apie išmaniuosius sprendimus hobiams bei laisvalaikiui visuomet galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką