Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 02, 15:21

Nupuoštas eglutes bus galima palikti specialiuose tam skirtuose konteineriuose

Bendrovė „Ecoservice“ prašo nemesti nupuoštų medžių į bendrų buitinių atliekų konteinerius, nepalikti šalia jų ar namų kiemuose. Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad nupuošti medžius bus galima palikti specialiuose konteineriuose įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Konteineriai stovės 10 dienų: nuo sausio 5 iki 15 d.
Konteineris, kuriame galima palikti nupuoštas eglutes
Konteineris, kuriame galima palikti nupuoštas eglutes / „Ecoservice“ nuotr.

Daugiau nei savaitę konteinerius bus galima rasti 39-iose Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kybartuose, Širvintose, Šilutėje, Šilalėje, Pagėgiuose, Trakuose, Lentvaryje, Lazdijuose ir Biržuose. Tikslias surinkimo vietas galima rasti čia.

„Šia socialine iniciatyva norime atkreipti gyventojų dėmesį į gamtos išteklių tausojimą. Daugumą atliekų, tinkamai jas išrūšiavus, galima perdirbti. Ta pati eglutė, kuri keletą savaičių džiugino namiškius, gali vėl sugrįžti į tuos pačius namus tik jau kitu pavidalu – kaip namų šiluma. Kviečiu visas šeimas prisijungti prie šios iniciatyvos, parodant pavyzdį vaikams, kad stebuklai vyksta ne tik per Kalėdas, bet ir elgiantis atsakingai“, – sako „Ecoservice“ generalinė direktorė Daiva Skrupskelienė.

Specialūs konteineriai, kuriuose galima palikti nupuoštas egles ar jų šakas, yra pažymėti akcijos lipduku „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Konteineriai stovės prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose žmonių susibūrimo vietose. Akcijos metu surenkamos žaliaskarių atliekos yra perdirbamos ir virsta ekologišku kuru arba kompostu.

Praėjusiais metais visoje Lietuvoje buvo surinkta eglių daugiau nei 1200 kubinių metrų. Šio kiekio užtenka vidutinio dydžio individualaus namo šildymui iki 3 metų.

Anot D.Skrupskelienės, nors po švenčių buitinių atliekų konteineriuose atsiduria ne viena eglutė, tačiau matyti tendencija, jog daugėja gyventojų, kurie randa laiko jas atvežti į specialiai tam skirtas vietas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką