Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 birželio 8d. 06:00

Pagaukite sapną! Arba kaip pasigaminti sapnų gaudyklę...

Sapnų gaudyklė
Shutterstock nuotr. / Sapnų gaudyklė

Ką daryti, jei ramybės neduoda įkyrios mintys, nuovargis, stresas, o tik pradėjus snausti prieš akis išnyra ne baltos avytės, bet košmarai?! Galbūt viskas, ko jums reikia, – tai sapnų gaudyklės?

Sapnų gaudyklė – ne tik jaukus ir originalus miegamojo interjero akcentas. Legendos skelbia, kad šis indėnų kilmės amuletas apsaugo nuo blogų, piktų minčių ir dvasių, nemalonių sapnų, padeda greičiau užmigti ir miegančiajam siunčia ramius, spalvotus ir džiugius linkėjimus iš sapnų pasaulio. Pasidaryti jį patiems visai nesunku ir neužima daug laiko, todėl, net jei netikite amuleto jėgomis, – būtinai išbandykite!

Sapnų gaudyklės legenda

Kaip atsirado sapnų gaudyklė, skelbia net kelios legendos. Viena iš jų – apie šamaną Lakotą. Legendoje pasakojama, kad jis vaikščiojęs aukštai kalnuose ir pamatęs stulbinamą viziją. Didis mokytojas ir išminčius Iktomis šamanui pasirodęs voro pavidalu. Dalydamasis savo išmintimi apie gyvenimą ir jo ciklus, Iktomis senuko Lakotos amulete, kuris buvo padarytas iš gluosnio vytelės, papuoštos arklio plaukais, plunksnomis ir karoliukais, surezgė voratinklį. Jis kalbėjęs, kad tas iš vytelės susuktas ratas – tarsi žmogaus gyvenimas: gimimas, vaikystė, branda, senatvė, mirtis. Viskas sukasi ratu, kur prasideda, ten baigiasi ir vėl kartojasi kitų žmonių gyvenimuose. Kiekvienas iš mūsų pats pasirenka savo kelią: geros aistros nukreipia teisingu, blogos – klaidingu keliu. Todėl voratinklis yra  idealus ratas su centre esančia kiauryme, pro kurią pas žmogų atkeliauja geros mintys, o blogos susipainioja voratinklyje ir išnyksta su aušra. Taigi nuo tų laikų sapnų gaudyklė buvo kabinama galvūgalyje ir nuoširdžiai tikima jos galiomis pakeisti žmogaus gyvenimą, padėti jam harmoningai ir darniai sugyventi su pasauliu, prisišaukti norimą sapną.

O kita legenda byloja, kad odžibvės tauta gyvenusi Vėžlių saloje (taip anksčiau vadinta Amerika), kurioje paslaptingoji mitinė būtybė moteris vorė rūpinosi savo vaikais – Žemės žmonėmis. Tačiau kai tauta persikėlė į kitas vietas, moteriai vorei tapo per sunku pasirūpinti kiekvieno vaiko sapnais ir ramiu miegu. Ji pamokė moteris regzti stebuklingus voratinklius ant gluosnio šakelių. Apvali forma simbolizavo kasdienę Saulės kelionę dangumi. Išmegztas voratinklis sugaudavo blogas, o vaikams siųsdavo tik geras mintis ir malonius sapnus. Todėl nenuostabu, kad ir dabar nepriimta gąsdinti ar skriausti vorus, nes jie – laimės nešėjai. Centre pritvirtinta plunksna simbolizavo kvėpavimą, orą – svarbiausią dalyką gyvenime. Sapnų gaudyklės buvo daromos ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Beje, jos neskirtos ilgai naudoti. Kodėl? Buvo manoma, kad, bėgant laikui, gluosnio vytelė sudžiūdavo ir pakeisdavo lanko formą. Tai simbolizavo nepaliaujamai greitai bėgančią jaunystę, pasibaigusį tam tikrą ciklą.

Kaip pasigaminti patiems

Tradicinės sapnų gaudyklės voratinklis rišamas aštuoniais mazgais, kurie simbolizuoja aštuonias voro kojas. Voras simbolizuoja moteriškąją kuriamąja energiją, išmintį ir mokslą.

Reikės: 

  • • medinio, metalinio, plastmasinio apvalaus lankelio arba gluosnio vytelės, 
  • • mėgstamos spalvos virvelės ar storesnio siūlo, 
  • • karoliukų ir plunksnų papuošti, 
  • • žirklių, 
  • • klijų.

1. Iš pradžių apvyniokite lankelį siūlu taip, kaip parodyta 1–2 paveikslėlyje. Baigę tvirtai užriškite, kad siūlas neišsileistų.
2. Perverkite juostelę per sapnų gaudyklę (3–4 pav.), kad galėtumėte pakabinti.
3. Paskui megzkite voratinklį (5–8 pav.), t. y. apvyniokite lankelį virvute, užriškite mazgą, įtempkite, vėl užriškite mazgą, kol sunersite pirmąjį voratinklį. Tada ant įtempto siūlo vidurio vėl riškite mazgą, įtempkite – taip apmegzkite visą lankelį. Kiek voratinklių padarysite, priklauso nuo lankelio dydžio. 
4. Nepamirškite palikti apskritimo sapnų gaudyklės viduryje, kad jus lankytų geros mintys ir spalvoti sapnai.
5. Galite papuošti plunksnomis ir karoliukais. Pastaruosius pakanka suverti ant siūlo, kuriuo rezgate voratinklį, o plunksnas – priklijuoti.
6. Kabinkite gaudyklę virš galvūgalio arba ant lango, kur pateka saulė. Belieka mėgautis ramiu miegu ir spalvotais saldžiais sapnais.

dreamsdecode.ru nuotr./Sapnų gaudyklės schema
dreamsdecode.ru nuotr./Sapnų gaudyklės schema

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

03:50
22:36
08:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką