Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 04, 10:06

Paslaugos.lt specialistai atskleidžia, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis kondicionierių

Įsibėgėjus pavasariui, gyventojai jau ruošia vėdinimo sistemą vasarai ir galvos skausmą ima kelti klausimas: kaip užtikrinti, kad atšilus lauke, oras patalpose išliktų gaivus? Vienas iš problemos sprendimo būdų – įsirengti patikimą kondicionavimo ar rekuperatorinę sistemą.
Kondicionieriaus montavimas
Kondicionieriaus montavimas / Shutterstock nuotr.

Šias paslaugas teikia Paslaugos.lt portale prisiregistravusios įmonės MB „Grynas oras“ bei „Geras kondicionierius“, kurių atstovai pasakoja, į ką klientams būtina atkreipti dėmesį.

Vėdinimas ir kondicionavimas – skirtingi procesai

Abiejų įmonių atstovai primena, jog kondicionieriai ir rekuperatorinės sistemos – du skirtingi įrenginiai, atliekantys skirtingas funkcijas. Norintiems užsitikrinti, jog patalpose oras būtų vėsinamas, reikėtų rinktis kondicionierių, o tiems, kurie svarsto ir apie patalpų vėdinimą, vertėtų įsirengti rekuperacinę sistemą.

Taip pat svarbu žinoti, jog vėdinimas ir kondicionavimas – skirtingi procesai. Ventiliacija užtikrina, jog į patalpas būtų tiekiamas šviežias oras, o kondicionavimo sistemos padeda reguliuoti patalpų temperatūrą ir tam naudoja jau patalpose esantį orą.

Pagrindiniai kondicionavimo įrenginio pasirinkimo kriterijai

„Geras kondicionierius“ būsto kondicionavimui vasaros metu siūlo rinktis sieninio tipo oro kondicionierius, kurie – ypač populiarūs tarp klientų. „Šio tipo kondicionierių montavimas yra nesudėtingas, juos galima nesunkiai įrengti tiek naujuose, tiek jau gyvenamuose būstuose. Sieniniai kondicionieriai yra labai geras pasirinkimas dar ir todėl, kad jų priežiūra yra itin paprasta, lyginant su kito tipo kondicionieriais“, – patarimais dalijasi pardavimų vadybininkas Paulius Svečiulis.

Renkantis įrenginį specialistai siūlo remtis keletu pagrindinių kriterijų: vidaus ir išorės blokų tylumu, efektyvumu, ilgaamžiškumu bei bendra įrenginio kokybe. Posakis, kad šykštus moka du kartus, pasiteisina ir čia. Pasirinkus pigų, nežinomo gamintojo kondicionierių, sutaupyti nebūtinai pavyks – atėjus remonto laikui atsarginių dalių gali tekti laukti net keletą mėnesių, o jeigu gamintojas išnyksta iš rinkos, klientai rizikuoja netekti ir garantinio remonto paslaugų. Todėl vertėtų rinktis patikimų ir žinomų gamintojų įrangą.

MB „Grynas oras“ atstovas Rolandas Šimkus taip pat ragina atkreipti dėmesį ir į tai, kokio dydžio patalpos bus vėsinamos – nuo to priklauso, kokio galingumo ir dydžio įrangos reikės.

Kondicionavimo įrangos ir darbų kainos

Vienu svarbiausių kriterijų vartotojams dažnai tampa įrangos ir darbų kaina, o ši gali svyruoti nuo 500 iki daugiau nei 3000 eurų. Anot specialistų, lietuviai labiausiai yra linkę rinktis vidutinės klasės įrangą, kurios kaina svyruoja nuo 800 iki 1000 eurų. „Geras kondicionierius“ pardavimų vadybininkas pastebi, kad klientai po truputį labiau linksta į brangesnės įrangos tipą, norėdami būti tikri, jog iš karto investuodami daugiau, sutaupys ilgalaikėje perspektyvoje.

Ką svarbu žinoti apie kondicionierių priežiūrą

Abiejų įmonių atstovai vieningai sutaria, jog tai, kaip puikiai tarnaus kondicionierius priklauso ir nuo pačių vartotojų. Svarbu ne tik kasmet iškviesti meistrus, jog šie atliktų apie 100 eurų kainuojančią būtiną priežiūrą, bet ir prie įrangos veikimo sklandumo prisidėti patiems. Tam per mėnesį prireiks skirti viso labo tik porą minučių.

„Klientai turėtų pastoviai plauti filtrus. Dažniausiai būna, kad jie užsineša dulkėmis ir tada kondicionierius pradeda skleisti garsus, nes jau būna prikepęs nuo dulkių. Iš to ir kyla didžiausios problemos“, – pastebėjimais dalinasi R. Šimkus.

Birželio ir liepos mėnesiai populiariausi

Įmonių atstovai pastebi, jog šiuo metu sezoniškumas tarp žiemos ir vasaros kondicionierių rinkoje yra gana sumažėjęs. „Artėjant žiemos sezonui kondicionierius norinčių įsirengti žmonių užklausas pakeičia užklausos norinčių įsirengti oro šilumos siurblius. Žinoma, birželio ir liepos mėnesiai tradiciškai vis dar yra populiariausi, nes žmonės linkę galvoti apie kondicionavimą tik tada, kai jiems pasidaro karšta. Šiuo metu jau atliekame išankstines montavimo darbų rezervacijas birželio mėn. Kadangi skiriame ypatingą dėmesį montavimo darbų kokybei ir darbus atliekame pagal iš anksto suderintą grafiką, esame labai mėgiami mūsų klientų ir užsakymų turime tikrai daug“, – pasakoja P. Svečiulis.

MB „Grynas oras“ vadovas R. Šimkus patikina, jog darbo netrūksta – įmonė įnirtingai dirba visą žiemą, o šiuo metu užsakymų turi daugiau kaip mėnesiui į priekį.

Kalbant apie kondicionieriaus pasirinkimą, P.Svečiulis mano, kad nėra vieno, kuris visiems tiktų geriausiai. „Renkantis sau tinkamą kondicionierių kiekvienas žmogus turėtų įvertinti šiuos kriterijus bei gerai pagalvoti, kiek jam kiekvienas iš jų svarbus ir reikalingas. Pavyzdžiui, jeigu kondicionieriaus išorės blokas bus montuojamas balkone ar terasoje, kur norisi kuo mažiau triukšmo, tuomet logiška būtų investuoti į brangesnį bet tyliau veikiantį kondicionierių. Atvirkščiai, jei žmogui nėra reikalingas kondicionierius su judesio jutikliu, kam už jį permokėti, jeigu žmogus jo tiesiog nenaudos“, – perspėja pašnekovas.

Tad galutinį sprendimą renkantis kondicionierių vis dėlto turėtų priimti pats žmogus. „Mes galime profesionaliai pakonsultuoti, pasiūlyti skirtingų kainų įrangos, pasakyti kuo vienas įrenginys skiriasi nuo kito, kokias papildomas funkcijas turi, tačiau tik pats klientas žino savo poreikius bei kiek norėtų į tai investuoti. Visiškai nesutinku su požiūriu, kad vadybininkas geriau žino, ko reikia klientui. Jis gali tik patarti“, – reziumuoja P.Svečiulis.

Oro kondicionieriaus veikimo sėkmė – profesionaliai atliktas montavimas

Svarbu įsidėmėti, jog didžiąją dalį oro kondicionieriaus veikimo sėkmės lemia profesionaliai atliktas montavimas, specialūs įrankiai ir žinios. Todėl derėtų nepamiršti pasidomėti ir tais, kurie atliks kondicionierių montavimo darbus – labai svarbu, kad įrangos montuotojai turėtų visus reikiamus sertifikatus, nes dėl jų klaidų klientai gali sulaukti net ir baudų.

Paslaugos.lt galima rasti apie 100 meistrų iš visos Lietuvos, kurie dirba su vėdinimo įranga bei kondicionavimo sistemomis ir palyginti jų įkainius, rekomendacijas, darbų pavyzdžius taip pat galima matyti visus įkeltus sertifikatus. Šiuo metu (2022 m. gegužės mėn.), priklausomai nuo darbo sudėtingumo, meistrų vidutinis įkainis – 20 EUR/val.

Gaukite asmeninį pasiūlymą iš Paslaugos.lt profesionalų – https://paslaugos.lt/ventiliacijos-montavimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką