Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 15d. 12:07

Patarimai, padėsiantys idealiai išblizginti langus

Langų valymas.
Fotolia nuotr. / Langų valymas.

Langų valymas – neatsiejama pavasarinių darbų dalis. Vis ryškiau šviečianti saulė išryškina ir ant langų esančias dulkes, dėmes bei kitus nešvarumus. Langų blizginimas reikalauja pastangų, laiko ir kantrybės.

Žinodami žemiau išvardintus patarimus, langus išvalysite greitai ir nepriekaištingai.

Iš anksto pasiruoškite priemones langų valymui

1. Kempinėlė. Pageidautina, kad viena jos pusė būtų šiurkštesnė. Taip jūs greičiau ir lengviau nuvalysite priskretusį purvą. Jeigu langai labai purvini, kempinėles gali būti dvi: viena – vidaus stiklui valyti, kita – išorės (ši visada būna daug purvinesnė negu vidaus stiklas).

2. Langų valytuvas su gumine juostele. Naudodami šį įrankį, langus nuvalysite greičiau ir švariau. Valytuvas gali būti su ilgu teleskopiniu kotu. Jis ypač pravers, jeigu jūsų langai yra vitrininiai. Jeigu tokio įrankio neturite, jį geriausiai pakeis flanelinis audinys.

3. Pirktinis langų ploviklis arba kitos, namuose pagamintos priemonės (apie tai vėliau).

4. Sauso audeklo gabalas. Tai gali būti medvilnė, flanelė. Svarbiausia, kad audeklas gerai sugertų drėgmę. Arba ieškokite specialios šluostės.

5. Kibiras arba didesnis dubuo.

Į kibirą ar dubenį pripilkite tiek vandens, kad jums dirbant, jis nesitaškytų ant grindų.

Langų valymui geriausiai tinka debesuotas, nevėjuotas oras. Jeigu lauke kaitina saulė ar pučia vėjas – ant langų liks valymo rėžių žymės. Langų paviršius greitai džiūsta, todėl dirbsite ilgiau ir sunkiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ajurvedos praktikė: koks maistas labiausiai teršia organizmą ir kaip jį valyti

Valymo priemonės

Galite naudoti bet kokią pirktinę langų valymų priemonę. Pasirinkimas iš tiesų didelis. Tačiau kai kurios pirktinės valymo priemonės gali turėti nemalonų kvapą ar netgi sukelti alergiją. Tokiu atveju valymo priemones galite pasigaminti ir namie.

Jeigu jūsų langų rėmai dažyti mediniai, juos geriau valyti muilo tirpalu arba amoniako ir vandens tirpalu (2 valg. š. amoniako tirpalo 1 l vandens). Mediniams rėmams nenaudokite sodos, nes nuo jos blunka dažai.

Jeigu jūsų langų rėmai plastikiniai, jokiais būdais nenaudokite abrazyvinių miltelių ir šiurkščios kempinės. Plastikiniams langams valyti puikiai tinka kreida. Susmulkinkite kreidą ir ištirpinkite ją vandenyje (2–3 valg. š. kreidos 1 stiklinei vandens). Šiuo tirpalu nuvalykite langą, leiskite kiek padžiūti, o po to nušveiskite.

Valymo etapai

Iš pradžių nuvalome nešvarumus, purvus, o paskui blizginame langus.

Pirmiausia valome langų rėmus ir palanges, o tik po to stiklą. Jeigu iš pradžių nuvalysite langų stiklą, o tik po to jų rėmus ir palanges – langai vėl labai greitai „apsineš“ purvais.

Langų valymas. Sudrėkinkite kempinę paruoštu tirpalu arba pirktine valymo priemone, kruopščiai „sudrėkinkite“ langą. Vėliau, nepraleisdami nei centimetro, valykite langą kempine, stumdami nešvarumus žemyn. Atminkite, kad pagrindinis purvas susikaupia langų ir rėmų susidūrimuose. Jeigu reikia, procedūrą pakartokite.

Langų blizginimas. Paimkite langų valytuvą gumine juostele ir, pradedami nuo paties viršaus, judėkite žemyn. Judėti reikia horizontaliai, keliais centimetrais užeinant ant jau išvalyto paviršiaus. Po kiekvienos nuvalytos juostos sausu audeklu nuvalykite langų valytuvo gumą. Priešingu atveju drėgna guma paliks valymo rėžių žymes. Jeigu neturite valytuvo su gumine juostele, geriausiai tiks flanelinis audinys.

Jei ant stiklo liko žymių, užpurkškite priemonės ir pavalykite sausa šluoste.

Dar keli svarbūs patarimai:

1. Nepamirškite apie metalinę langų furnitūrą ir gumines tarpines. Po langų valymo metalines konstrukcijas sutepkite specialiu tepalu, o gumines tarpines specialiu silikoniniu tepalu – tai apsaugos tarpines nuo išdžiūvimo ir skilinėjimo.

2. Po langų valymo nuvalykite stiklą acto tirpalu. Jo kvapas atbaidys muses, o langai ilgiau išliks švarūs.

3. Kad žiemą langai neapšaltų, valykite stiklą druskos tirpalu (2 valg. š. druskos 1 stiklinei vandens).

4. Jeigu ant langų yra įbrėžimų, padenkite juos bespalviu nagų laku.

5. Kad langai ilgiau išliktų švarūs, valykite juos tokiu tirpalu: 30 g vandens, 70 g glicerino ir pora lašų amoniako tirpalo. Kai langai nudžius, ant jų liks plonas, purvą atstumiantis sluoksnis.


O gal esate atradę savo būdą, savo metodą? Prašome dalytis komentaruose. Padėkite ir kaimynų langams atrodyti puikiai!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką