Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavargusieji nuo baltos spalvos turi alternatyvą – pristatyta Metų spalva

TIKKURILA Metų spalvos renginys
A.Smailytės nuotr. / TIKKURILA Metų spalvos renginys: Angora spalva
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
A A

Trečiadienio vakarą dizainerių ir architektų bendruomenė rinkosi į Vilniuje esantį „Demoroom” loftą, kur buvo pristatyta garsių dizainerių komisijos išrinkta madingiausia šių metų spalva. Atskleista, kad dažų ir dangų prekės ženklo TIKKURILA organizuotuose rinkimuose triumfavo „Angora“ – minkšta, kreminių atspalvių spalva. Kartu pristatytos spalvų kompozicijos, kurios dominuos šių metų interjeruose. Ir visa tai sudėta į interjero dekoravimo žurnalą COLOR NOW 2017 – tai spalvų derinimo ir interjero dekoravimo istorijų rinkinys iš viso pasaulio.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Spalvų pilname pristatyme, kur net užkandžiai buvo spalviškai suderinti, susirinkusiems svečiams „Demoroom” šeimininkė, dizainerė Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė, pristatydama Metų spalvą pasakojo, kad jei prieš keliolika metų lietuviai norėjo viską dažyti balta spalva, tai dabar į interjerą grįžta spalvų įvairovė – ir grįžta su nauja jėga.

„Daikto dizainą sudaro funkcija, technologija ir estetika. Būtent pastarasis

TIKKURILA nuotr./Angora spalva
TIKKURILA nuotr./Angora spalva

elementas iki šiol buvo dominuojantis. Tačiau gyvenimo ritmas spartėja ir buitis negali nuo to atsilikti – vis dažniau kalbame apie funkcinį namų pasaulį. Tas pats ir su dažais – pirma mintis, kai pasakome „dažai“, turi būti ne jo spalva, o funkcija, kurią dažai atlieka“, – apie šiuolaikinio dizaino tendencijas pasakojo D. Mauricaitė-Kalinauskienė.

„Angora“, kurią iš mados pasaulio į interjerą perkėlė mados dizaineris Teemu Muurimäki, geriausias to pavyzdys. Ją lengva derinti interjere: galima dažyti net ir didelius paviršius, neprarandant šviesos erdvėje. Ji puikiai tinka prie tamsesnių, neutralių atspalvių – samaninės, pilkšvos, purvinos žalsvos ar įvairių šaltos rudos atspalvių.

Parodė, kokias galimybes suteikia spalvos

A.Smailytės nuotr./Naurio Kalinausko instaliacija “ConTemporary WALL”
A.Smailytės nuotr./Naurio Kalinausko instaliacija “ConTemporary WALL”

Renginio metu svečiai grožėjosi ir fotografavosi prie specialiai šiam renginiui suprojektuotos dizainerio Naurio Kalinausko instaliacijos „ConTemporary WALL“ („ŠiuoLaikinė SIENA“). Penkių spalvų kompozicija simbolizuoja visą spektrą galimybių, kurias gali suteikti spalvos.

„Savo kūrinį galiu įvardinti kaip laikiną modernią sieną, kuri yra viena iš daugelių galimų variantų – ją galima susikonstruoti pagal savo poreikius. Ji ne tik estetiška, bet ir funkcionali – apsaugo tikrąją sieną, todėl norint praturtinti interjerą, nereikia kalti vinių ar gręžti skylių“, – pristatymas instaliaciją pasakojo N.Kalinauskas.

N.Kalinauskas konstruodamas savo sieną pasirinko spalvas iš TIKKURILA „Color Now 2017” kolekcijos „Growth“. Pirmasis, geltonu laku dažytas segmentas yra elektrifikuotas – čia galima įjungti šviesą, pakrauti telefoną. Jo paviršius padengtas TIKKURILA Taika Glow laku, kuris šviečia tamsoje. Kuo stipresnis buvo šviesos šaltinis, tuo ryškesnis lako švytėjimas tamsoje – švytėjimo efektas būna iki 6 valandų.

A.Smailytės nuotr./Nauris Kalinauskas
A.Smailytės nuotr./Nauris Kalinauskas

Antroji, žalia spalva simbolizuoja ramybę, kurios mes ieškome namie. Dizaineris ją praturtino daiktais, kurie jam kelia šiltus prisiminimus – pirmojo dviračio sėdyne, žiebtuvėliu, rankine, mylimiausiais batų raišteliais.

Juodos spalvos stačiakampis nudažytas juodais funkciniais dažais ir tarnauja kaip priminimų lenta, kur popieriaus lapai gali būti tvirtinami magnetukais. Jo paviršius padengtas TIKKURILA Magnetic dažais, kurie veikia kaip magnetas. Namų sienos gali būti ne tik gražios, bet ir atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, puiki vieta raktams saugoti, priminimams ar nuotraukoms priklijuoti. Ir visa tai be klijų!

Ketvirtas segmentas pasiskolintas iš mokyklos, tik tai padaryta žaismingiau – kreidiniais raudonais dažais dažytą plotą galima naudoti užrašams ir piešiniams . Jo paviršius padengtas TIKKURILA Liitu dažais, ant kurių galima piešti ir jie gali būti tonuojami įvairiomis spalvomis, nebūtinai tamsiomis mokyklinių lentų spalvomis. Galima dažyti sienas, baldus, duris, daiktus ar ką tik sugalvosite. Rašyti kreida, o pabodus tekstui ar piešiniui, be vargo jį nuvalykite.

Penktas šviesios kreminės spalvos plotas tarnauja tam, kam taip bijome gadinti sieną – kalti vinis ir pakabas.

„Tai nėra galutinė versija – raginčiau visus pasidaryti savo laikiną sieną, ant kurios pasitelkdami dažus galėsite eksperimentuoti, pritaikydami savo poreikiams“, – į dizainerius ir architektus kreipėsi N. Kalinauskas.

Kokiomis spalvomis šiemet nušvis interjerai?

A.Smailytės nuotr./TIKKURILA Metų salvos renginys
A.Smailytės nuotr./Color Now 2017

Kartu su T.Muurimäki, Metų spalvą rinko dizainerė M.Raike ir interjero dizainerė, tinklaraštininkė Susanna Vento. Kompetentinga komisija ne tik išrinko madingiausią šių metų spalvą, tačiau ir naudodami keletą pasirinktų spalvų ir medžiagų generavo spalvų derinių idėjas, kurie sugulė į TIKKURILA Color Now 2017” leidinį . Jis taip pat buvo pristatytas „Demoroom” lofte.

„Hazy“, „Clay“ ir „Growth“ – spalvų kolekcijos, atspindinčios dabartines nuotaikas ir situaciją aplink. „Hazy“ spalvų kolekciją įkvėpė romantiški dvarai Anglijos užmiesčio regionuose, todėl šioje kolekcijoje Metų spalva derinama su rafinuotomis „prigesintomis“ spalvomis.

VIDEO: Hazy spalvų kolekcija | Color Now 2017
VIDEO: Žemiškas svetainės interjeras pagal R. Kantinkoski | Color Now 2017

Gamtos įkvėpta „Clay“ spalvų kolekcija sujungia keramikos ir molio atspalvius.

VIDEO: Clay spalvų kolekcija | Color Now 2017
VIDEO: Ramus miegamojo interjeras pagal S. Vento | Color Now 2017

Pomidorinė raudona ir įvairūs žali atspalviai sudaro energijos kupiną „Growth“ spalvų kolekciją.

VIDEO: Growth spalvų kolekcija | Color Now 2017
VIDEO: Įkvepianti darbo vieta pagal P. Rouger | Color Now 2017

Iš viso interjero dekoravimo žurnalą „Color Now 2017” sudaro keturi skirsniai. Pirmasis – trumpa informacija apie pasaulines tendencijas. Antrajame pristatomos naujausios interjero dekoravimo spalvų mados. Trečiasis skirtas interjero dekoravimo idėjoms, kur rasite daug nuotraukų ir asmeninių interviu. Žurnalas baigiamas su patarimų skirsniu ir aiškiomis „kaip dažyto pačiam (-iai)” instrukcijomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Spalva
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką