Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 30d. 17:00

Populiariausios Vėlinių gėlės

Kapinės
Fotolia nuotr. / Kapinės

Ne už kalnų Visų Šventųjų diena, kai skubėsime lankyti artimųjų kapų. Dažnas mūsų ne tik uždega žvakę, bet ir pagerbia artimųjų atminimą gėlėmis.

► Ne paslaptis, kad daugeliui Vėlinių gėlės stereotipiškai siejasi su tam tikrais augalais – dažniausiai chrizantemomis. O jos, kaip žinia, ir atrodo dailiai, ir ilgai išsilaiko. Chrizantemos gali būti stambiažiedės ir smulkiažiedės, įvairių spalvų, tad tikrai neapsiriksite, jeigu jomis papuošite kapus.

Chrizantemos
Shutterstock nuotr. / Chrizantemos

► Kalijos taipogi įvairiaspalvės, elegantiškos ir neiššaukiančios gėlės, tinkančios tokiai dienai. Svarbu tai, kad jos gana ilgai išsilaiko nuskintos.

Shutterstock nuotr. / Kalijos
Shutterstock nuotr. / Kalijos

► Tiek chrizantemas, tiek kalijas galite maišyti su įvairiais spygliuočiais, kurie visuomet tinkami kapams, kadangi ilgai laikosi, suteikia žalumos net pačią niūriausią dieną. Pačių padarytos puokštelės – puikus pasirinkimas. Taip parodysite savo pagarbą artimiesiems.

Gėlių puokštė
Shutterstock nuotr. / Gėlių puokštė

► Kokios spalvos gėlės tinkamiausios? Dažniausiai kapams perkamos baltos gėlės, kadangi ši spalva senojoje lietuvių tradicijoje simbolizuoja gedulą. Tad neapsiriksite, jeigu rinksitės baltas rožes, gvazdikus, gerberas, našlaites ar orchidėjas. Visos šios gėlės atrodo dailiai, elegantiškai ir santūriai.

Baltų gėlių puokštė
Shutterstock nuotr. / Baltų gėlių puokštė

► Neretai ant kapų išvysime iš tolo šviečiančių ryškiaspalvių dirbtinių gėlių. Ar tai priimtina ir skoninga? Nuomonių yra įvairių. Kita vertus, kaip pažvelgsi... Juk kiekvienas mūsų neša tas gėles, kurios jam atrodo tinkamos. Svarbiausia, kad tai būtų daroma iš širdies, juk net plastmasinis žiedelis kartais gali reikšti kur kas daugiau nei didžiulė ir brangi stambiažiedžių chrizantemų puokštė... Bet kuriuo atveju, gyvos gėlės visuomet atrodo jaukiau ir šilčiau. Tačiau rinkitės tai, kas jums pagal galimybes. Juolab kad kai kurie šiuolaikiniai plastikiniai kūriniai atrodo netgi labai natūraliai.

Gėlės
Shutterstock nuotr. / Gėlės

Ir ko gero, pats svarbiausias akcentas: nesvarbu, kokios būtų jūsų atneštos gėlės: gyvos ar dirbtinės. Nepadauginkite jų. Nepaverskite artimųjų kapo neskoningu gėlių darželiu. Kalbant apie kapus, gėlių per mažai niekada nebus, o štai per daug - rėžia akį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

31:58
00:39
02:39

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką