Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Robotas „Automower“ – namų augintinis, kuris nupjaus veją ir be šeimininkų

Architekto iš Vokietijos namo projektas "Automower" robotui. "Husqvarna" nuotr.
Architekto iš Vokietijos namo projektas "Automower" robotui. "Husqvarna" nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjus 165 metams nuo pirmosios rankinės cilindrinės žoliapjpovės išradimo, kompanija „Husqvarna“ iš esmės pakeitė vejų priežiūros technologijas. 1995-asiais pirmą kartą pasaulyje buvo sukurtas visiškai automatizuotas robotas vejapjovė su saulės baterijomis.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Iki XIX amžiaus vidurio pievos buvo šienaujamos dalgiais arba jas leisdavo nuganyti naminiams gyvuliams: arkliams ar avims. Vejas, kokias šiandien įprasta matyti viešose miestų zonose ar privačiuose kiemuose, XVII–XVIII a. galėjo sau leisti turėti tik Anglijos aristokratai savo dvaruose.

Šiandien nepriekaištingai veją prižiūrintys robotai tampa savotiškais namų augintiniais, kuriems laimingi bei nuo sunkaus darbo išlaisvinti savininkai suteikia net vardus ir savo kiemuose įkuria dailius namelius-garažus.

Kaip veikia robotas vejapjovė?

Kompanija „Husqvarna“ 20 metų tobulino savo robotą vejapjovę. Šiandien jos robotų vejapjovių asortimentą sudaro 8 „Automower“ modeliai. Nors jie skiriasi kai kuriomis techninėmis savybėmis ir galingumu, visų jų veikimo principas vienodas – nuolatos atsitiktine tvarka judėdamas po teritoriją, akumuliatoriaus varomas robotas aštriais tarsi skustuvo ašmenys peiliukais tolygiai nupjauna kiekvieną žolės stiebelį.

„Automower“ robotai gali prižiūrėti vejas, kurių plotas – iki 6 000 m².

„Automower“ robotai gali prižiūrėti vejas, kurių plotas – iki 6 000 m². „Įsigijus šį automatizuotą sodininką, tenka specialiais kabeliais pažymėti jo darbo zoną. Šį darbą per keletą valandų gali atlikti pats savininkas arba mūsų specialistai“, – teigia Tadas Gudauskas, „Husqvarna Lietuva“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Specialiu kabeliu (šis gali būti užkasamas po žeme arba pritvirtinamas kabėmis vejos paviršiuje) pažymimos zonos ir „salelės“, kurias robotas turi aplenkti – tai gėlynai, tvenkinukai ar medžiai. Užprogramuotas robotas pjaus veją net tuomet, kai šeimininkų nėra namie. Kai kurie „Automower“ modeliai gali būti valdomi ir nuotoliniu būdu pasitelkus mobiliąją aplikaciją, skirtą išmaniesiems telefonams.

„Robotas vejapvojė – puiki išeitis ne tik laiko stokojantiems šeimininkams, bet ir augalams, žolei alergiškiems žmonėms. Kartą užprogramuotas robotas kasdien pjauna žolę, todėl veja visuomet būna trumpa ir prižiūrėta. Be to, šių vejapjovių savininkams nebereikia sukti galvos, kur dėti nupjautą žolę – roboto peiliai susmulkina žolės stiebelius ir juos palieka vejoje. Tai natūrali trąša, kuri pagerina pievelės būklę ir net padeda išnaikinti samanas“, – pasakoja T. Gudauskas.

"Automower" robotas vejapjovė. "Husqvarna" nuotr.

Visas laikas, kurį per sezoną tenka skirti šio prietaiso priežiūrai – tai kelios minutės žolės nuvalymui nuo roboto jam baigus darbą ir 5 minutes trunkantis pjovimo peilių pakeitimas kartą per 2 mėnesius.

Tylus ir ekologiškas sodininkas

Skirtingai nei įprastos vejapjovės, kurios skleidžia nuo 95 iki 100 dB triukšmą, „Automower“ robotas veikia labai tyliai. Jo skleidžiamas garso lygis, priklausomai nuo modelio, tesiekia nuo 58 iki 69 dB, todėl jis gali dirbti net naktį, netrikdydamas šeimininkų ir kaimynų ramybės.

Robotas vejapvojė – puiki išeitis ne tik laiko stokojantiems šeimininkams, bet ir augalams, žolei alergiškiems žmonėms.

Be to, „Automower“ nepalieka jokių teršalų, nes yra varomas elektra, kurios mėnesio sąnaudos vidutiniškai siekia apie 5 litus. Baigęs darbą arba kai išsikrauna jo baterija, robotas pats grįžta į savo pakrovimo stotelę.

„Automower“ robotas turi masyvius ratus, kurie padeda jam įveikti net 45 proc. įkalnes. Kadangi jis yra pakankamai lengvas – priklausomai nuo pasirinkto modelio, gali sverti nuo 7 iki 14 kg. Skirtingai nei kitos vejapjovės, jis nenugremžia nelygiose vejosep asitaikančių kalnelių.

Robotas vejapjovė dirba bet kokiu oru

Daugumai vejapjovių kenkia lietus ar karšta saulė, o štai „Automower“ robotams darbui blogo oro nėra. Jie gali veikti ir per lietų, ir kepinant iki 45 laipsnių karščiui. Žinoma, siaučiant audrai ar per didelę liūtį rekomenduojama „Automower“ vejapjovę įnešti po stogu.

Architektės iš Suomijos suprojektuotas namelis robotui.
Architektės iš Suomijos suprojektuotas namelis robotui. "Husqvarna" nuotr.

Robotas „nemato“ vejoje paliktų smulkių daiktų: žaislų, šakų ar akmenų, tad prieš jam pradedant darbą, reikėtų įsitikinti, kad jo darbo zonoje nebūtų netikėtų kliūčių.

Pasak T. Gudausko, kaip ir kiekvienas prietaisas, „Automower“ robotas turėtų būti naudojamas paisant saugumo reikalavimų. Apvirtęs ar nuo žemės pakeltas robotas nedelsiant sustabdo besisukančius peiliukus.

Robotas „nemato“ vejoje paliktų smulkių daiktų: žaislų, šakų ar akmenų, tad prieš jam pradedant darbą, reikėtų įsitikinti, kad jo darbo zonoje nebūtų netikėtų kliūčių.

„Husqvarna“ robotuose vejapjovėse įmontuoti pjovimo peiliai yra didesniu atstumu nuo išorinio korpuso, todėl kojos ir rankos yra apsaugotos nuo atsitiktinio prisilietimo prie jų. Tačiau nepaisant to, rekomenduojame „Automower“ išjungti, jeigu vejoje žaidžia maži vaikai“, – teigia T. Gudauskas.

„Robotas nekelia pavojaus ir naminiams gyvūnams, paprastai jie patys nuo šių prietaisų laikosi atokiau, tačiau net jei atsitiktinai ir įvyktų jųdviejų susidūrimas, smūgio jėga nėra didelė, ir gyvūnas dėl to tikrai nenukentėtų“, – pasakoja  „Husqvarna Lietuva“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Nuo vagių robotą saugo garsinė signalizacija ir PIN kodas. Be jo, net patekęs į svetimas rankas prietaisas bus bevertis, nes neveiks.

Pasibaigus vejų priežiūros sezonui, pasak T. Gudausko, „Automower“ robotą reikėtų nugabenti į „Husqvarna“ parduotuvę techniniam aptarnavimui, taip jis bus paruoštas kitam sezonui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką