-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 04 28

Seną dviejų kambarių butą šiuolaikiška erdve vilniečiai pavertė tik už 4 tūkst. eurų

Norint šiuolaikiško ir jaukaus buto, nebūtinos didelės investicijos, tam reikia daugiau fantazijos. Tuo įsitikinusi Vilniuje dirbanti interjero dizainerė Eglė Savickaitė, kuri kartu su draugu architektu ir dizaineriu Vykintu Sereičiku neatpažįstamai pakeitė nedidelį dviejų kambarių butą Kalvarijų gatvėje.
Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve
Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve / E.Savickaitės nuotr.

V.Sereičikas butą pirko nuomai, o didelių reikalavimų, kaip atrodo interjeras, jis neturėjo – ruošėsi butą tvarkyti pats.

Įsigijęs daug metų remonto nemačiusį 45 kvadratinių metrų butą patogiame trečiame aukšte, kartu su E.Savickaite jis ėmėsi darbų.

Atsivėrė daugiau erdvės

Pirmą kartą atėję apžiūrėti buto, vilniečiai išvydo dar sovietmečio interjerą. Viskas atrodė perkrauta, nejauku, tamsu.

„Tačiau matomas vaizdas neišgąsdino, iškarto mintyse piešiau šviesią viziją. Didelio biudžeto interjerui atnaujinti nebuvo skirta, reikėjo tilpti į 4 tūkstančius eurų. Tad viskas buvo daroma ekonomiškai“, – kalbėjo dizainerė.

E.Savickaitės nuotr./Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve
E.Savickaitės nuotr./Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve

Pasak E.Savickaitės, dizainerių šviestuvus ar baldus šiam projektui reikėjo pamiršti, daugiausiai pinigų reikėjo skirti apdailai: naujoms grindims, sienoms atnaujinti.

Remontas prasidėjo nuo sieninių ir lubų spintų išgriovimo, kurios, sako Eglė, labai populiarios senos statybos butuose. Atsisakius jų, butas tapo erdvesnis.

Dizainerių šviestuvus ar baldus šiam projektui reikėjo pamiršti.

„Keitėme visą sienų ir grindų apdailą, buvo naujai klojamos laminuotos grindys, atsisakėme visų tapetų, sienas perdažydami baltai. Vonioje išklojome naujas plyteles. Visus remonto darbus atlikome patys, padėjo draugai. Buvo labai smagu matyti, kaip po truputį keičiasi vaizdas“, – 15min GYVENIMAS sakė E.Savickaitė.

Kaimynai iškvietė policiją

Remonto darbai tęsėsi keturis mėnesius, mat dažniausiai teko dirbti savaitgaliais.

Remontuojant namus prireikė kviestis du specialistus: santechniką, kuris padėjo pakeisti gyvatuką, ir dujininką, kuris pakeitė dujų skaitiklio vietą.

E.Savickaitės nuotr./Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve
E.Savickaitės nuotr./Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve

„Dar buvo kaimynai. Nors didžioji dalis jų nesiskundė keliamu triukšmu ir suprato, kad tai tik laikinas triukšmas, buvo tokių, kurie ne vieną kartą atėjo mūsų raminti.

Net policijos pareigūnai buvo iškviesti, bet jie tik geranoriškai pasiūlė baigti dienos darbus, nors darbo valandos dar buvo leistinos. Atsiprašėme kaimynų dėl sukelto triukšmo“, – pasakojo E.Savickaitė.

Pritaikė senus baldus

Pasak interjero dizainerės, atnaujintoje aplinkoje nebuvo sunku pradėti kurti interjerą: „Buto savininkas yra vaikinas, kuriam patinka gana šaltas lofto stilius, todėl interjere dominuoja juoda spalva ir metalo akcentai.“

Kai kurių dalykų pirkti nereikėjo, pavyzdžiui, sofos, rašomojo stalo. Juos šeimininkas jau turėjo, todėl beliko pritaikyti.

E.Savickaitės nuotr./Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve
E.Savickaitės nuotr./Senas butas sostinėje virto šiuolaikine erdve

„Miegamojo lovą ir naktinį staliuką taip pat gavome dovanų, džiaugiamės, kad šis komplektas puikiai tiko prie bendros stilistikos. Senieji buto šeimininkai taip pat paliko seną išskleidžiamą stalą, kurį mes palikome ir panaudojome kaip konsolinį staliuką miegamajame.

Jis bet kada gali pasitarnauti kaip lyginimo lenta, rašomasis stalas arba didelis stalas šventei“, – apie sprendimus ir idėjas pasakojo dizainerė.

Kadangi butas skirtas nuomai ir šiuolaikiškam žmogui, atsisakyta visų senų spintų ir sekcijų. Parinkta viena talpi spinta miegamajame ir jaukios lentynėlės virš TV zonos.

Šviestuvas už 15 eurų

„Virtuvė taip pat pritaikyta jaunam, dirbančiam žmogui, kuris namuose mažai gamina. Todėl vietoje klasikinio valgomojo stalo prie sienos įrengėme baro stalą. Jis puikiai tinka greitam pavalgymui prieš darbą arba net gali tarnauti kaip darbo stalas“, – sakė E.Savickaitė.

Koridoriuje parinkta industrinio dizaino drabužių kabykla, didelis veidrodis.

„Norint sukurti originalų ir jaukų apšvietimą taip pat nereikia daug pinigų. Šviestuvas virš baro kainavo apie 15 eurų: korpusas ir laidai – apie penkis eurus, dvi LED lemputės – apie dešimt eurų“, – vardijo dizainerė.

E.Savickaitės nuotr./Šviestuvas virš baro kainavo apie 15 eurų
E.Savickaitės nuotr./Šviestuvas virš baro kainavo apie 15 eurų

L.Savicaitė sako, kad šis butas nėra kurtas šeimai ar žmogui, kuris mėgsta kaupti daiktus, tai butas žmogui, kuriam namai yra tik laikinas nuomojamas būstas.

Pagrindinis tikslas atnaujinant butą – parodyti, kaip už nedidelį biudžetą, taip pat pritaikant jau turimus naudotus baldus, sukurti patrauklų ir šiuolaikišką interjerą.

„Neinvestuojant į brangius daiktus, kurie dažnai lieka nenaudojami, sukūrėme patogius, jaukius nuomojamus namus jaunam žmogui“, – sakė pašnekovė.

E.Savickaitės patarimai įsirengiant šiuolaikišką būstą:

  • sukurti visą interjero viziją nuo – iki, nesiblaškyti tarp didelės gausos stiliaus ir baldų pasirinkimo;
  • neinvestuoti daug pinigų į greitai pabostančius daiktus ir interjero elementus;
  • geriau patraukli visuma nei vienas brangus daiktas nejaukioje aplinkoje;
  • minimalizmas yra stilinga, gražu ir taupu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius