Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 15:29

Sena skalbyklė kelia žemės drebėjimus? Pats laikas pasižvalgyti naujos

Pora renkasi skalbyklę
Shutterstock nuotr. / Pora renkasi skalbyklę

Jei namų šeimininkei būtų leista iš gausybės buities prietaisų išsirinkti tik vieną – greičiausiai, nuskambėtų skalbyklės vardas. Posakis „be jos – kaip be rankų“ čia įgauna kone tiesioginę prasmę, mat laikus, kai viską tekdavo skalbti rankomis, pamena kone visos vidutinio ar vyresnio amžiaus moterys. Tačiau nors naudojamės skalbyklėmis dažnai, specialistai teigia, kad jomis naudotis mokame ne visi, o nuėję į parduotuvę skalbyklę savarankiškai renkamės tik pagal jos turimą programų skaičių. Čia į pagalbą skuba profesionalai – pasakoja, į ką atsižvelgti, renkantis skalbyklę, bei kaip ją prižiūrėti namuose, kad tarnautų ilgai ir efektyviai.

„Šiuo metu rinkoje populiariausios skalbyklės, turinčios 3 pagrindines funkcijas: ilgaamžius inverterinius variklius, kurie veikia tyliai ir efektyviai; garų funkciją, kuri padeda atšviežinti drabužius jų neskalbiant ir sumažina audinių susiglamžymą, bei išsiskiria talpumu ir dideliu, priekyje esančiu liuku, skirtu patogiai įdėti skalbiniams“, – vardija buitinės technikos parduotuvės „Buitis.lt“ direktorius Domas Tolvaišas ir pastebi, kad lietuviams svarbu, kad skalbyklėje būtų greito skalbimo programa.

Pagal kokius visgi kriterijus reikėtų išsirinkti skalbyklę

Anot D.Tolvaišo, dažniausiai pirkėjai skalbyklę laiko ilgalaike investicija, todėl ieško geriausio kainos ir kokybės santykio. Tai, pirkėjų akimis, siūlo vokiškos kompanijos, pvz. „Bosch“, kuri laikoma ypač patikimu gamintoju. „Tereikia išsirinkti pagal geriausią kainos ir kokybės santykį – rodos, viskas yra aišku, tačiau iš tiesų atėjus į parduotuvę reikia sugebėti tą santykį nusistatyti ir įvertinti. Kokią skalbyklę rinktis, kokios programos aktualiausios ir kokius niuansus reikia apsvarstyti – parduotuvėje gali papasakoti konsultantas. Tačiau ką daryti tada, jei skalbyklę perkate internetu? Tenka informacijos paieška ir tuo kokybės bei kainos įvertinimu rūpintis patiems“, – sako D.Tolvaišas ir dalijasi pagrindiniais kriterijais.

1. Ekonomiškumas ir efektyvumas. Ieškokite A+++ energinės efektyvumo klasės skalbyklės su efektyviu ir ilgaamžiu inverteriniu varikliu. Taip pat, ekonomiškiau veikia skalbyklės su išmaniojo dozavimo sistemomis, kurios tiksliai dozuoja skystą skalbimo priemonę ir minkštiklį, priklausomai nuo skalbinių užterštumo, vandens kietumo, įkrovos kiekio ir medžiagos tipo. Ką reiškia ekonomiškiau? Pavyzdys paprastas – skalbimo mašinoje esantys detektoriai identifikuoja, kad net ir pasibaigus skalbimo ir skalavimo procesui, vanduo vis dar putotas, tad seansai kartojami, o jūs permokate už vandenį ir elektrą. Tokią „i-DOS“ sistemą savo skalbyklėse įdiegęs gamintojas „Bosch“ yra paskaičiavęs, kad net 90 proc. atvejų skalbimo priemonių pilame per mažai arba per daug!

2. Skalbyklės dydis ir talpa. Jeigu namuose turite vietos, rekomenduojama pirkti standartinę 60 cm gylio skalbyklę. Daugiau vietos skalbiniams – geresni skalbimo rezultatai, mat visų šiuolaikinių skalbyklių vandens ir energijos sąnaudos priklauso nuo realaus įkrovimo, o ne maksimaliai numatytos skalbyklės įkrovos. Namuose esant ribotai erdvei, reikia žvalgytis mažesnio gylio arba iš viršaus įkraunamos skalbyklės. Reikėtų atkreipti dėmesį į durelių atsidarymo kampus ir įvertinti, ar jos galės pilnai atsidaryti.

3. Plovimo programos ir specialios funkcijos. Reikėtų rinktis skalbyklę, kuri turi pagrindines reikalingiausias funkcijas ir nepermokėti už programų skaičių bei papildomas funkcijas, jei neplanuojate jų naudoti. Dažniausiai naudojamos programos pagal audinio tipą: medvilnė, sintetika, greita, mišri įkrova, vilna. Taip pat mėgstamos papildomos funkcijos: laiko atidėjimas ir likusio skalbimo laiko rodymas, programų pagreitinimas, papildomas skalavimas.

Naujoji skalbyklė jau namuose – ką dar reikia žinoti?

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai pirkėjai užmiršta, ką reikia padaryti, prieš pradedant naudotis skalbykle pirmą kartą. Visos naujos skalbimo mašinos turi transportavimo varžtus skalbyklės gale, kurie užfiksuoja skalbyklės būgną ir apsaugo ją nuo pažeidimų transportuojant. Taigi, prieš pradedant naudotis skalbykle, būtina juos išsukti, o to nepadarius, skalbimo mašina, gręždama drabužius, pradės drebėti ir stipriai vibruoti“, – pataria D.Tolvaišas.

Anot jo, norint pasiekti geriausių skalbimo rezultatų, reikėtų rūšiuoti skalbinius pagal audinio tipą ir rinktis atitinkamą skalbimo programą, įvertinti gamintojo rekomenduojamą įkrovą konkrečiai programai. Pati ekonomiškiausia skalbyklės programa yra pati ilgiausia, o ne trumpiausia, ir gali trukti net 3–6 val. Ji yra skirta medvilniniams audiniams.

„Tikra tiesa, kad dažnas vartotojas retai kada skaito nusipirkto prietaiso naudojimo instrukciją ir griebiasi jos tik tuomet, kai nepavyksta tinkamai išskalbti drabužių arba iškyla kitų problemų. Norint pasiekti geriausių skalbimo rezultatų ir ilgalaikio prietaiso tarnavimo, reikia vadovautis gamintojų rekomendacijomis ir prietaiso priežiūros patarimais instrukcijose“, – sako „Buitis.lt“ direktorius Domas Tolvaišas.


Atlik trumpą testą ir sužinok, kokios skalbyklės reikia tau!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Žiemos olimpinės žaidynės

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką