Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 11d. 08:54

Senjoro svajonė – kieme klegantys gandrai: ieško, kas galėtų įrengti gandralizdį

Senjoras Algimantas
Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr. / Senjoras Algimantas

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Surviliškio seniūnijos Kalnaberžės kaimo gyventojas Algimantas. Senjoras prašė pagalbos, mat jo kieme stūkso didelis išdžiūvęs medis, kurį senjoras norėtų paversti gandrų namais. Vyriškis ieško žmonių, galinčių jo kieme ant medžio įrengti gandralizdį.

Šimtametis uosis

„Gyvenu Kalnaberžėje beveik 90 metų. Čia mano gimtinė, čia mano namai. Čia aš užaugau, čia gyvenau, čia ir numirsiu. Tik turiu vieną didelį norą, vieną didelę svajonę. Mano kieme stūkso didžiulis šimtametis uosis, kuris jau kelis metus kaip nebeauga, o tik stovi išdžiūvęs.

Norėčiau šį uosį pavesti gandrų namais, kad galėčiau kiekvieną pavasarį stebėti šiuos paukščius, kad mūsų kaime būtų gandrai. Būtų ir man, ir kaimynams smagiau“, – žurnalistus pasikvietęs porino senjoras Algimantas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gandrai lizde
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gandrai lizde

Daug klausimų

„Toks noras yra, bet yra labai daug neatsakytų klausimų. Medis auga mano sklype, bet aš nežinau, ar galiu jį pjauti, ar galiu iš jo padaryti gandralizdį? Jis juk visai išdžiūvęs jau porą metų. Dar didesnė bėda yra ta, kad aš pats nesugebėsiu įrengti gandralizdžio, nes tam neturiu nei jėgų, nei sveikatos.

Todėl kreipiuosi pagalbos į žmones, gal jie man galės pagelbėti, juk čia ne man vienam reikia, čia visam kaimui būtų geriau“, – įsitikinęs senolis.

Reikės kreiptis

Skaitytojų klausimų dėl didelių ir pavojingų medžių „Rinkos aikštė“ yra gavusi ne vieną ir ne du. Visą situaciją puikiai vieną kartą ir visiems laikams paaiškino specialistas.

„Tvarka yra tokia: jei sklypas, kuriame auga medis, yra privatus, tuomet dėl medžio nupjovimo savininkas su sklypo dokumentais privalo kreiptis į savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių. Jei medis auga valstybinėje žemėje prie daugiabučių namų, tada į institucijas turėtų kreiptis bendrijos pirmininkas arba namo administratorius. Jie turėtų kreiptis į seniūniją. Tuomet seniūnija užpildytų specialų prašymą ir pateiktų jį savivaldybei“, – dėstė miesto seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius ir patikino, kad yra įvairių būdų spręsti tokias ir panašias situacijas.

Tad viena jau aišku, senjorui teks kreiptis į savivaldybės specialistus, kad būtų gauti atitinkami leidimai šalinti šimtametį medį. Tuomet bus galima atlikti numatytus darbus.

Prašo pagalbos

Žmonių ar įmonių, Kėdainių rajone įrengiančių gandralizdžius, rasti nepavyko. Kiek anksčiau tai darė elektrikai, kurie gandralizdžius perkėlė nuo elektros stulpų ant specialių laikiklių.

Tiesa, gandralizdžių įsigyti Lietuvoje galima, galima nusipirkti specialų gandralizdžio ratą, tačiau jį reikia sumontuoti ir paruošti, kad jame gandras galėtų apsigyventi. Mūsų skaitytojas senjoras Algimantas prašo kėdainiečių pagalbos.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką