Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 15d. 12:13

Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų veislių renesansas

Kraštovaizdžio dizainas
123RF.com nuotr. / Kraštovaizdžio dizainas

Babtų sodininkystės ir daržininkystės institutas inicijavo projektą – „Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“, kurio pagrindinis tikslas – padidinti autentiškų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų kolekcijas, didinti gamtinio ir kultūrinio paveldo objektų patrauklumą bei prieinamumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pastaruoju metu Lietuvoje tarp sodininkystės ir daržininkystės entuziastų populiarėja tendencija auginti senąsias lietuviškas veisles, kurios pritaikytos mūsų klimatui ir sąlygoms.

Anot Babtų sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkų, lietuviškos veislės populiarėja labiau tarp mėgėjų. Toks susidomėjimas lietuviškomis veislėmis džiugina ir instituto mokslininkus. Vietinės veislės kol kas gali konkuruoti tik skoniu, bet ne išvaizda. Tačiau žmonės taip pat labiau pradeda vertinti skonį, kas skatina mokslininkus kurti naujas lietuviškas veisles.

Senąsias sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų veisles kultivuojantys objektai yra gamtinis ir kultūrinis paveldas, o pritaikius šiuos objektus turistams, rinkai bus pasiūlytas naujas turizmo produktas – paveldo sodai. Projektu siekiama ne tik populiarinti senąsias tradicines veisles, tačiau skatinti ir užaugintų produktų perdirbimą, pasiūlant maisto gurmanams senovinius receptus, pritaikytus šiuolaikiniams skoniams.

Paveldo sodų turizmo produktas padės išplėsti turizmo paslaugas, o projekto eigoje parengti 7 skirtingi maršrutai (Lietuvoje, Latvijoje ir 5 tarpvalstybiniai) padidins turistų skaičių ne sezono metu. Maršrutai dviračiu arba automobiliu bus pateikiami su pilnu paslaugų paketu – nurodant maitinimo, apgyvendinimo paslaugas teikiančius objektus bei pažymint kitus lankytinus objektus. Maršrutus bus galima rasti elektroniniu formatu www.atostogoskaime.lt arba atspausdintus pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure (K. Donelaičio g. 2–201, Kaunas).

Projektas apjungia Lietuvos ir Latvijos mokslinių institutų, kaimo turizmo asociacijų ir muziejų patirtį bei kompetencijas. Projekto metu bus identifikuotos ir atnaujintos senųjų tradicinių veislių augalų kolekcijos, o atrinkti objektai skatins puoselėti gamtinį ir kultūrinį paveldą Lietuvoje bei Latvijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką