Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 19d. 10:26

Simono Urbono augančios meilės formulė ir 10 minučių taisyklė

Namai – vos keliasdešimt kvadratinių metrų, kuriuos jūs dalinatės su dar keliais šeimos nariais. Kur dingti, kai jaučiate, kad žūtbūt reikia atsitraukti, antraip nuo įtampos sprogs galva? Komunikacijos specialistas Simonas Urbonas įsitikinęs: kadangi namai turi daug kampų, kiekviename iš jų galima susikurti savo erdvę.

„Kartais reikia tik tylos ir ramybės. Nes aš galiu užsimerkti ir būti kokioje noriu erdvėje, įsivaizduoti kokius noriu paplūdimius. Man reikia tik trupučio laiko, kad ant manęs niekas neliptų ir man leistų pabūti su savimi“, – sako tris vaikus auginantis Simonas.

Kiekvienam pagal poreikius

Nuomonės, kad privačią erdvę galima turėti ir mažuose namuose, laikosi ir 74 proc. IKEA tyrime „Gyvenimas namuose“ dalyvavusių lietuvių. S. Urbonas prisipažįsta, kad mėgstamiausia jo privati erdvė – balkonas, kur stovi patogi sofa. Kartais vienumoje jam pakanka ir 5 minučių, kad kokybiškai pailsėtų. Jis, kaip ir 77 proc. apklaustų tyrimo dalyvių mano, kad geriausias būdas gauti privatumo – išeiti į balkoną ar terasą.

Kita privačia erdve Simono namuose – rašomuoju stalu – dalijamasi su visais šeimos nariais. „Turime tradiciją: kam reikia pabūti vienam, tas eina prie darbo stalo. Visi žino – prie jo sėdinčio žmogaus kiti šeimos nariai netrukdo. Net vaikai gali pabūti šioje susikaupimo oazėje“, – šypsosi pašnekovas.

Kita vaikų mėgstama privati erdvė – tai slėptuvės, kurias jie gali statyti bet kur, pavyzdžiui, po lovomis. Juk vaikystėje viskas atrodo daug paprasčiau ir vieta laikinam „namui“ neturi ypatingų reikalavimų.

Asmeninio arch. nuotr./Simonas Urbonas
Asmeninio arch. nuotr./Simonas Urbonas

Simono receptas tėvams: 10 minučių taisyklė

Grįžus iš darbo ne visada pavyksta darbines problemas „palikti už durų“. Reikia šiek tiek laiko, kad mintys susirikiuotų į vietas ir galėtume šimtu procentų atsiduoti bendravimui su artimiausiais žmonėmis. Simonas tam naudoja „10 minučių taisyklę“, kuri taikoma visai šeimai, ir labai rekomenduoja ją naudoti kitiems.

„Tik grįžus į namus mes išsiskirstome į savo kampus ir pabūname 10 minučių be jokių telefonų ir kompiuterių. Vaikai gali turėti knygučių, nes jiems tos minutės gali atrodyti kaip amžinybė. Ir tik po to suėjus į krūvą kalbamės apie tai, kas šiandien įvyko. Per tą laiką nurimsta mintys, pasiskirsto prioritetai ir vaikui atsiminimai tampa aiškesni. Susidėlioję viską pirmiausia savo galvose, mes galime jau ir savo artimam žmogui papasakoti plačiau, kas vyko dieną“, – pataria išbandyti šį patikrintą metodą vyras.

Kas gi atsitinka, kai pradedama daugiau laiko skirti sau ir tampame atidesni savo poreikiams? Kaip rodo tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenys, 77 proc. lietuvių įsitikinę, kad laikas sau svarbus gerai savijautai. Taip teigia ir daugiavaikis tėtis.

„Manau, kad skyrus daugiau laiko sau, pradedi labiau save mylėti. O tik mylintis save žmogus gali labiau mylėti ir kitus žmones. Mano įsitikinimu, tai yra augančios meilės formulė: pabūk su savimi ir kiti džiaugsis tavo meile“, – šypsosi S. Urbonas.

Sužinokite savo privatumo įvertinimą atlikdami privatumo testą https://lifeathome.ikea.com/lt/.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką