Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2017 08 10

Skalbinių džiovyklė – kokiais mitais tiki pirkėjai?

Skalbinių džiovyklė jau seniai nebėra prabangos prekė – dėl laiko taupymo, audinių kokybės ir net sveikatos tausojimo, šis buities prietaisas užima garbingą vietą ne vieno namuose. Vis dėlto, kitaip nei skalbimo mašina, džiovyklė dar nesipuikuoja būtiniausių pirkinių sąraše – esame įpratę leisti skalbiniams džiūti savaime. Be to, nuo šio pirkinio neretai atbaido ir kai kurie plačiai pasklidę mitai, tačiau ar išties jais verta tikėti?
Skalbinių džiovyklė
Skalbinių džiovyklė / Projekto partnerio nuotr.

Džiovinti kambaryje, lauke ar džiovyklėje?

Pripažinkime, nors ir kaip bebūtų smagu iš lauko parsinešti gaivos ir šilumos įsigėrusius drabužius, lietuviški orai nelepina – malonius saulės spindulius staiga pakeičia iš nežinia kur pasirodęs lietus ir skalbiniams tenka grįžti atgal į skalbyklę. Gyvenantiems daugiabutyje ir neturintiems balkono, drabužių džiaustymas įmanomas tik namuose – ant išlankstomos džiovyklos. Tačiau ar namuose kelias dienas džiūvusių drabužių rezultatas jus tenkina? Greičiausiai – ne visada: drėgnesniuose namuose drabužiai džiūva lėčiau ir, nepaisant ant skalbiklio pakuotės žadamo lauko gėlių aromato, drabužiai dažniau dvelkia tiesiog drėgme. Be to, jei esate jautresni drėgmei, jums ar jūsų šeimai pasireiškia astmos simptomai, – kambaryje džiūvantys drabužiai juos gali dar labiau paaštrinti. O jeigu dar pagalvosime apie skalbiniais užgriozdintą kambarį, turbūt, dvejonių lieka dar mažiau.

Tiems, kurie norėtų būti užtikrinti dėl sveikatos ir drabužių kokybės, patogumo ar interjero, džiovyklė – patikimiausias sprendimas. Tačiau kai kurie žmonės dar tiki klaidingais mitais, supančiais šį buities įrenginį, ir vengia jį nusipirkti.

Projekto partnerio nuotr./Skalbinių džiovyklė
Projekto partnerio nuotr./Skalbinių džiovyklė

4 klaidingi mitai apie džiovyklę.

1. Po džiovinimo drabužiai greičiau susidėvi. Vienas dažniausiai girdimų mitų – kad po džiovinimo proceso drabužiai blunka, smarkiai susiglamžo, praranda formą. Jeigu tokiu neatsargiu elgesiu su skalbiniais ir galėjo pasižymėti pirmosios džiovyklės, tai šiuolaikinėms technologijoms galime padėkoti už atvirkštinį rezultatą – minkštus ir lygius drabužius, kuriems negresia joks šalutinis poveikis. Tai lemia specialios programos. Pavyzdžiui, buities technikos gamintojo „Bosch“ džiovyklėse yra specialios programos, pritaikytos vilnai, rankšluosčiams, marškiniams, verslo, sporto, pūkiniams ir mišriems drabužiams bei medžiagoms. Priklausomai nuo audinio tipo galima rinktis tiek šaltą, tiek šiltą džiovinimo režimus. Lyginant su džiovinimu lauke, džiovyklė žymiai naudingesnė – lauke, priešais saulę džiūvantys drabužiai nors ir kvepia gaiva, spinduliai gana aktyviai blukina ryškias spalvas, o džiovyklėje audinio spalvos išsaugomos. Be to, naujausiose džiovyklėse yra ir speciali programa nuo glamžymosi, tad lygintuvą galėsite naudoti kur kas rečiau.

2. Džiovyklės nepadeda alergiškiems žmonėms. Skalbinių džiovinimas namuose gali turėti neigiamos įtakos sergantiems astma ar alergiškiems žmonėms, mat ore tvyranti drėgmė ir dulkės paskatina ligos simptomus. Yra skeptikų, manančių, kad džiovyklės kenkia ne ką mažiau ar bent jau nepadeda sumažinti alergijos simptomų. Tačiau yra priešingai – džiovyklės ypač rekomenduojamos alergiškiems žmonėms. Taip yra ne tik todėl, kad jos geba ištraukti ir į specialią talpyklą uždaryti net ir mažiausias dulkeles, bet ir dėl specialios programos „Allergy plus“. Ši „Bosch“ džiovyklėse įdiegta programa kruopščiai suskaido drabužiuose esančius alergenus, tokius, kaip ploviklio likučiai ar kiti dirgikliai, todėl drabužiai tampa maksimaliai švarūs ir be jokių alergenų.

3. Džiovyklė reikalauja daug priežiūros. Džiovyklė nereikalauja beveik jokios priežiūros, tačiau svarbu nepamiršti išvalyti kondensatoriaus (šilumokaičio), nes jei to nepadarysite, jame besirenkančios dulkės gali užkimšti sistemą ir sutrikdyti jos veikimą. Tačiau šiandieninės technologijos leidžia išvengti ir to – daugelis šiuolaikinių džiovyklių turi po kiekvieno naudojimo automatiškai išsivalantį kondensatorių. Kas lieka jums? Nuvalyti dulkes nuo buities įrenginio paviršiaus. Be to, džiovyklė, kitaip, nei skalbimo mašina, nėra prijungiama prie vandentiekio sistemos, todėl ją statyti galima bet kur.

4. Džiovyklė neekonomiška. Džiūvimo procesas, priklausomai nuo nustatyto režimo, gali užtrukti iki kelių valandų, todėl į galvą natūraliai peršasi mintis apie elektros sąskaitą. Kaip ir daugelis prietaisų, džiovyklės gali būti ekonomiškos ir atitikti A++ arba A+++ energijos sąnaudų efektyvumo klases. Tokių džiovyklių suvartotos energijos kiekis svyruoja apie 158–233 kWh per metus. Skaičiuojant dabartiniu tarifu, vos 16–23 eurai per metus. Be to, šiuolaikinėms džiovyklėms elektros padeda sunaudoti ir įvairios kitos savybės. Pavyzdžiui, „Bosch“ džiovyklėse „EcoSilence“ kompresorius su varikliu be šepetėlių užtikrina ne tik greitą, bet ir energiją itin efektyviai naudojantį džiovinimą, tad A+++ klasės džiovyklės sunaudoja 10 proc. mažiau energijos, nei kitos šios klasės džiovyklės.

Galbūt pirmosios džiovyklės ir galėjo atrodyti nepatikimai, bet drabužių kokybės, žmonių sveikatos apsauga, naudojimo paprastumas ir energijos taupymas – pagal naujausias technologijas gaminamų džiovyklių prioritetas, tad lieka tik spręsti – ar toliau norite džiovinti drabužius patys?


Atlik trumpą testą ir sužinok, kokios džiovyklės reikia tau!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius