Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 7d. 10:26

Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai

Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai
Partnerio nuotr. / Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai
Stilistė Viktorija Šaulytė-Mockė sako, kad norint būti stilingam ir madingam, nereikia turėti kalno drabužių. Svarbiausia, anot jos, perkant gerai apgalvoti ar daiktas yra reikalingas, o jį įsigijus ne tik tinkamai prižiūrėti, bet ir mylėti. „Jeigu mes mylime savo daiktus ir dažnai juos nešiojame – priežiūra yra pats būtiniausias dalykas norint juos išsaugoti kuo ilgesnį laiką“, – teigia ji.

Kiekvieną rūbą prižiūri su meile

V. Šaulytė-Mockė teigia, kad rūpestinga rūbų priežiūra reikalinga kiekvienam drabužiui, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo brangus, ar kainavo vos kelis eurus. Mat tinkama priežiūra, anot jos, yra vienas iš pagrindinių rodiklių, padedančių rūbams išlaikyti savo ilgaamžiškumą.

„Jeigu mes mylime savo daiktus ir dažnai juos nešiojame – priežiūra yra pats būtiniausias dalykas norint juos išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Visų pirma, nemanau, kad nuolatinis rūbų skalbimas yra gerai. Mano galva, juos reikia skalbti tik tuomet, kai tikrai privalu tai daryti. Žinoma, taip pat svarbu ir pasirinkti tinkamą skalbimo temperatūrą, funkciją. Dar vienas svarbus dalykas – peržvelgti visas drabužių etiketes. Tai tikrai prisideda prie geresnės jų priežiūros ir ilgesnio nešiojimo“, – kalba stilistė.

Partnerio nuotr./Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai
Partnerio nuotr./Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai

Anot jos, milijono drabužių tam, kad būtum stilingas ir madingas tikrai nereikia, juk mada, pasak stilistės, sukasi ratu. Jeigu drabužiai bus mylėti ir prižiūrėti, jie tarnauti galės tikrai ne vienerius metus.

„Jei kabinu drabužius į spintą, jų nesugrūdu. Jeigu matau, kad rūbas gali sugadinti, „apipūkuoti“ kitus drabužius, jo šalia kitų išvis nededu. Vietos spintoje parinkimas drabužiui taip pat yra apgalvotas: labai mėgstu rūbus susidėlioti pagal spalvas arba paskirtį. Džinsus dedu šalia džinsų, marškinėlius, šalia marškinėlių. Tokiu būdu susidėliojus spintą visada žinai, kas yra joje ar kokių rūbų dar trūksta“, – teigia V. Šaulytė-Mockė.

Kokybiška skalbimo mašina – didelis privalumas

Kaip pastebi stilistė, kokybiška skalbimo mašina yra dar vienas dalykas, padedantis užtikrinti rūbų ilgaamžiškumą. Anot jos, renkantis prietaisus taip pat labai svarbus tvarumo aspektas. „Kai ir žmonės, ir prietaisai dalyvauja tvarumo procese – aplinka ir kasdienybė tampa lengvesnė, švaresnė, paprastesnė, greitesnė bei ekologiškesnė“, – pasakoja ji. Renkantis buitinius prietaisus Viktorija stengiasi atkreipti dėmesį ir į energinio efektyvumo bei tvariam naudojimui pritaikytas funkcijas.

„Samsung“ skalbimo mašina su „Eco Bubble“ technologija yra būtent tai, ko ieškojau. Jos dėka dar labiau pradėjau domėtis ir gilintis į buitinių prietaisų funkcijas ir tvarumą. Juk prisidėti prie žalesnės planetos ateities galima ir taip. Pakanka mažų, kasdienių žingsnelių. Kokybiška skalbimo mašina – vienas jų“, – prisipažįsta V. Šaulytė-Mockė.

Partnerio nuotr./Samsung
Partnerio nuotr./Samsung

Kalbėdama apie labiausiai patinkančias skalbyklės funkcijas Viktorija pasakoja, kad ją labai sužavėjo skalbimo mašinoje įdiegta „Eco Bubble“ technologija, kuri padeda taupyti energiją ir apsaugoti drabužių spalvas bei audinius. „Naudojantis šia technologija, rūbai yra mirkomi burbuliukuose, tai padeda pašalinti įsisenėjusias dėmes. Dėl šios technologijos, itin aukštas skalbimo efektyvumas pasiekiamas net žemoje temperatūroje, todėl rūbai tarnauja ilgiau“, – pasakoja stilistė.

Dar vienas dalykas, palikęs didelį įspūdį Viktorijai – dozatorius, kuris automatiškai parenka reikiamą skalbiklio kiekį. „Naudojant šią mašiną taupai net pats to nesuprasdamas. Tiesa, ši mašina taupo ne tik skalbiklį, bet ir energiją. Joje įdiegta naujos kartos technologija padeda skalbyklei sunaudoti mažiau elektros energijos, lyginant su kitomis skalbimo mašinomis“, – sako V. Šaulytė-Mockė.

Nepuola į kraštutinumus

Kalbėdama apie madą ir savo apsipirkimo įpročius V. Šaulytė-Mockė sako, kad į kraštutinumus ji stengiasi nepulti. „Neturiu pasirinkusi pusių – apsipirkinėju tiek greitosios, tiek aukštosios mados drabužių parduotuvėse, tačiau ieškodama naujo daikto stengiuosi, kad mano apsipirkimas būtų sąmoningas. Pagalvoju, kodėl, kam ir ar tikrai man to daikto reikia“, pasakoja V. Šaulytė-Mockė.

Partnerio nuotr./Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai
Partnerio nuotr./Stilistės V. Šaulytės-Mockės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti rūbus, kad jie tarnautų ilgai

Anot jos, toks požiūris ir sąmoningumas atsirado ne iš karto, o bėgant metams. „Nepasakyčiau, kad ir anksčiau apsipirkinėjau masiškai, tačiau mano pirkimo įpročiai tikrai nebuvo tokie apgalvoti, kaip šiuo metu. Dabar stengiuosi parduotuvėje pasiėmusi drabužį sugalvoti bent jau tris derinius, kaip jį galėčiau panaudoti ir įtraukti į savo spintą. Be to, atkreipiu dėmesį ne tik į drabužį, bet ir audinius, spalvas, ir į tai, kaip ir kur pritaikysiu jį savo spintoje bei kasdienybėje“, sako stilistė.

Viktorija džiaugiasi tuo, kad visuomenė ir vartotojai vis labiau atkreipia dėmesį į tvarumą ir tvarią madą. Nors, kaip tikina stilistė, ji nėra iš tų, kuri renkasi vien iš tvarių medžiagų pagamintus drabužius, tačiau įsigijusi tokį rūbą jaučiasi bent šiek tiek prisidėjusi prie gamtos saugojimo ir švaresnės ateities.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką