Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 balandžio 28d. 08:42

Švariname namus ir daiktus: 20 triukų, kurie palengvina darbą

Vyras ir moteris virtuvėje
Shutterstock nuotr. / Vyras ir moteris virtuvėje

Palengvinkite sau gyvenimą šiais genialiais patarimais, surašytais portale countryliving.com.

1. Apnašų valymui

Iš pirmo žvilgsnio galbūt sunku pastebėti, bet greičiausiai ant jūsų virtuvės (ir ne tik) spintelių, ypač aplink rankenas, susikaupė daug apnašų. Jos gali ir vėl atrodyti kaip naujos, tereikia sumaišyti aliejų (1/3) ir valgomąją sodą (2/3). Senu dantų šepetėliu įtrinkite šį mišinį į spinteles, pašveiskite, nuplaukite ir džiaukitės stulbinančiais rezultatais.

2. Kilimų valymui

Sumaišykite indų ploviklį ir vandenilio peroksidą – gausite aukščiausios klasės kilimų valiklį, tinkantį ir čiužiniams.

3. Triukas pjaustymo lentai

Nuolatinis maisto ruošimas ant pjaustymo lentos gali jai pakenkti. Valykite lentą naudodami druską ir citriną. Ant pjaustymo lentos tolygiai užberkite druskos. Perpjaukite citriną per pusę, nupjautąja puse trinkite lentą. Po to nuplaukite.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pjaustymo lentelę

Fotolia nuotr./Pjaustymo lentelė
Fotolia nuotr./Pjaustymo lentelė

4. Dušo galvutės valymui

Jei dušo galvutė purškia vandenį į visas puses, greičiausiai atėjo laikas „giluminiam“ dušo galvutės valymui. Vienodomis dalimis sumaišykite actą ir vandenį, supilkite mišinį į plastikinį mašelį, įmerkite dušo galvutę į mišinį ir užriškite maišelį. Palaikykite 15–20 minučių, išimkite dušo galvutę ir praskalaukite.

5. Nuotekų vamzdžio valymui

Šiam tikslui puikiai tinka valgomosios sodos ir acto „porelė“. Pirmiausia į nuotekų vamzdį pilkite verdantį vandenį, tada ½ puodelio valgomosios sodos, tada pilkite acto ir karšto vandens mišinį (vienas puodelis + vienas puodelis). Kai putos galiausiai nusės, atsukite karštą vandenį ir leiskite jam bėgti maždaug minutę. Tai turėtų „atlaisvinti“ visas vamzdyje susikaupusias apnašas ir purvą.

6. Dušo kabinos durelių griovelių valymui

Viskas, ko jums reikės: distiliuoto baltojo acto, popierinių rankšluosčių, purškimo buteliuko bei seno dantų šepetėlio (šveitimui). Išmirkykite popierinius rankšluosčius acte ir sudėkite juos į griovelius. Palikite pusvalandžiui. Dantų šepetėliu lengvai pašalinsite nešvarumus. Siauroms vietoms valyti naudokite ausų krapštukus.

Projekto partnerio nuotr./Erdvus dušas
Erdvus dušas

7. „Giluminiam“ čiužinio valymui

Tolygiai išbarstykite sodos miltelius po visą čiužinį ir gerai įtrinkite. Palikite mažiausiai valandai.

Vidutiniškai žmogus trečdalį gyvenimo praleidžia miegodamas, todėl čiužinį valyti reikėtų kuo dažniau. Viskas, ko jums reikės čiužinio valymui, tai valgomoji soda, eterinis aliejus ir dulkių siurblys. Į sodą (imkite visą dėžutę) įlašinkite 10–20 lašų savo mėgstamiausio eterinio aliejaus. Sukratykite, kad eterinis aliejus tolygiai pasiskirstytų. Geriausiai tinka levandų, ramunėlių, santalmedžio aliejai, kadangi jų kvapai turi raminamojo poveikio.

Beje, visi eteriniai aliejai taip pat veikia antibakteriškai. Tolygiai išbarstykite sodos miltelius po visą čiužinį ir gerai įtrinkite. Palikite mažiausiai valandai. Po to lėtai susiurbkite sodos miltelius. Po valymo ant čiužinio (ir jo viduje) neliks dulkių, purvo ir dalelyčių liekanų. Miegas ir vėl taps saldus.

8. Mikropluošto sofos valymui

Ar jūsų mikropluošto sofa pradeda atrodyti vis blogiau ir blogiau? Nors medžiaga, kuria sofa aptrraukta, suteikia jaukumo, joje matosi net ir menkiausios dėmės. Atnaujinumui jums reikės baltos kempinės, balto šepečio (kad netyčia nepersisunktų spalvos), alkoholio (ne, degtinė čia netiks), purškiamo buteliuko.

Alkoholį supilkite į purškiamą buteliuką ir juo sušlapinkite dėmę (alkoholis garuoja daug reičiau nei vanduo, todėl nepalieka žymių). Šveiskite kempine. Jei šveičiant kempinė tampa purvina, paimkite švarią, kad neįtrintumėte seno purvo. Leiskite išdžiūti. Paimkite šepetį ir sukamaisiais judesiais supurinkite valytas vietas.

9. Kojinės – grindų šepečio šluostės

Keičiamos šluostės gali brangiai kainuoti, tačiau yra pigesnis būdas. Taip, kojinės! Drąsiai naudokite kojines vietoj keičiamų šluosčių. Didesnio dydžio tamprias pūkuotas, frotines kojines tiesiog užtempkite ant grindų šepečio antgalio, ir viskas!

TAIP PAT SKAITYKITE: 16 visiškai natūralių virtuvės valymo triukų

10. Paprastas sportinių batelių valiklis

Kad ir kaip rūpintumėtės savo avalyne, dėmės ir nešvarumai yra neišvengiami. Susipurvinusias gumines sportinių batelių vietas lengvai nuvalysite nagų lako valikliu.

11. Žaliuzių valymui

Žnyplės nebėra išskirtinai virtuvės įrankis. Sudėjus žnyples, veido rankšluostį (arba naują švarią valymo šluostę) ir dezinfekcinį purškiklį gausite lengvą ir greitą žaliuzių valymo įrankį. Tiesiog apvyniokite abu žnyplių galus šluoste, užtvirtinkite kanceliarinėmis gumelėmis ir valykite žaliuzes. Vietoj šluostės galite naudoti ir kojinę!

12. Valymo darbų sąrašas

Nors tai nėra jokia gudrybė, bet sąrašo sudarymas padeda nepamiršti, ką turite išvalyti. Svarbu sąrašą suskirstyti į tris dalis: ką turite valyti kasdien, kartą per savaitę ir kartą per mėnesį.

13. Elektrinio puodo valymui

Susipurvinusias gumines sportinių batelių vietas lengvai nuvalysite nagų lako valikliu.

Greičiausiai jūsų elektrinis puodas mato daug veiksmo, tad labai svarbu jį tinkamai išvalyti. Jums reikės purškiamo orkaitės valiklio. Tolygiai nupurkškite puodo vidų (geriau darykite tai lauke, kad nepakenktų garai). Palikite dviem valandoms. Paskui tiesiog nušveiskite viską kempinėle ir nuplaukite vandeniu.

14. Sienų valymui

Dažniausiai net nepagalvojame, kad sienas reikėtų valyti. Tačiau, jos taip pat renka dulkes, todėl valyti jas būtina. Jums reikės grindų šepečio plokščiu galu ir naujos šluostės. Atitraukite visus baldus nuo sienų, taip pat nuimkite visus paveikslus – sienos turi būti tuščios, kad prieiga būtų patogi. Sušlapinkite šluostę savo mėgstamu valikliu ir uždėkite ant grindų šepečio. Perbraukite per sienos viršų, tada judesiu iš viršaus į apačią valykite viršutinę sienos pusę, vėliau pereikite prie apatinės. Pabaigę nuimkite šluostę ir nuvalykite jungiklius, rozetes bei durų staktas.

15. Indaplovės valymui

Jums reikės distiliuoto baltojo acto, valgomosios sodos, citrinų eterinio aliejaus (pasirinktinai). Išimkite apatinę indaplovės lentyną ir tolygiai išpurkškite jos vidų actu. Naudodami švarią šluostę, nuvalykite izoliaciją ir indaplovės vidų. Išimtą lentyną įstatykite atgal. Įpilkite 1 stiklinę acto ir 1 stiklinę sodos miltelių. Jei norite, įlašinkite 3 lašus citrinų eterinio aliejaus. Įjunkite lengvo plovimo programą. Valykite indaplovę bent kartą per mėnesį – indaplovė geriau plaus indus, nesiformuos pelėsis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pasigaminti tablečių indaplovėms

16. Orkaitės grotelių valymui

Orkaitės valymas kartais tampa labai bjauriu reikalu. Palengvinkite sau darbą baltu actu, valgomąja soda ir šiurkščia kempine. Išimkite groteles ir padėkite jas į vonią. Apipurkškite actu. Tolygiai apibarstykite sodos milteliais. Užmerkite karštame vandenyje ir palikite 10 minučių. Nušveiskite, nuskalaukite ir nusausinkite. Grotelės kaip naujos!

17. Vonios, plytelių ir tarpų tarp jų valymui

Pajuodę tarpai tarp plytelių vonios kabaryje greitai tampa akių skausmu. Štai greitas ir pigus jų valymo būdas. Jums reikės ½ puodelio valgomosios sodos, ¼ puodelio vandenilio peroksido ir arbatinio šaukštelio indų ploviklio. Viską sumaišykite. Štai jums puikus valiklis.

„Fotolia“ nuotr./Vonios kambarys
„Fotolia“ nuotr./Vonios kambarys

18. Viryklės grotelių valymui

Viryklės grotelių valymas jų nešveičiant yra įmanomas. Jus viso labo reikės šiek tiek amoniako ir didelio užspaudžiamo maišelio. Į maišelį įpilkite ¼ stiklinės amoniako, įdėkite groteles ir užspauskite maišelį. Nereikia „skandinti“ grotelių amoniake, kadangi amoniako garai yra tie geradariai, suskaidantys prikepusius nešvarumus. Palikite 12 valandų (jei gyvenate nuosavame name, palikite maišelį lauke; jei gyvenate bute, rekomenduojame palikti mašelį balkone). Išimkite ir nuskalaukite, lengvai trindami kempinėle.

19. Aprūdijusios ketaus keptuvės valymui

Ketaus keptuvės su amžium vis gerėja. Jei tik jas naudojate ir neplaunate muilu. Na, o jei jau taip atsitiko, kad ji aprūdijo, nieko baisaus! Jos valymui jums prireiks stambios druskos, aliejaus ir bulvės. Procesas gali būti labai netvarkignas, tad rekomenduojame jį atlikti lauke arba padengti stalą senais laikraščiais, kad vėliau būtų lengviau tvarkytis.

Keptuvei išdžiuvus, užpilkite šiek tiek aliejaus ir visą keptuvę įtrinkite juo. Naudokite popierines šluostes.

Negailėdami įberkite druskos į keptuvę. Bulvę perpjaukite per pusę. Nupjautąja bulvės puse pradėkite šveisti keptuvę. Šveiskite sukamaisiais judesiais, negailėkite jėgos. Šveiskite viską – tiek vidinę pusę, tiek išorinę. Nepamirškite rankenos. Priklausomai nuo keptuvės aprūdijimo lygio, druska gali pakankamai greitai susipurvinti, tokiu atveju patartina vėl užberti švarios druskos. Kai pabaigsite, nuskalaukite vandeniu ir nusausinkite. Minutei pastatykite ant silpnos ugnies. Keptuvei išdžiuvus, užpilkite šiek tiek aliejaus ir visą keptuvę įtrinkite juo. Naudokite popierines šluostes. Aliejaus perteklių nuvalykite švaria šluoste. Pusvalandžiui keptuvę palikite ant silpnos ugnies. Keptuvei atvėsus, nuvalykite likusį aliejų.

20. Plyšių valymui

Jums reikės dulkių siurblio ir vamzdelio nuo tualetinio popieriaus. Kartoninį vamzdelį pritvirtinkite prie dulkių siurblio vamzdžio galo. Kartoninį vamzdelį suspauskite tiek, kad tilptų į plyšį, kurį reikia išsiurbti, ir siurbkite. Patarimas tinka tiems dulkių siurbliams, kurie neturi specialių antgalių rinkinio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką