Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2014 01 06

Šventės baigėsi. Kur dėti eglutę?

Štai ir prabėgo taip ilgai lauktos šventės. Atrodo, ką tik dabinome eglutę dailiais žaisliukais, o šiandien – Trijų karalių dieną – pagal visas tradicijas laikas ją nupuošti.
Eglutės
Eglutės / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Šventės Šventė

Daugeliui, ko gero, kyla klausimas, kur gi dėti nupuoštas eglutes? Besimėtantis Kalėdų simbolis sąvartyne atrodo išties labai liūdnai...

  • Jau ne vienerius metus Lietuvoje organizuojama akcija, kai surinkti medeliai mums dovanoja šilumą – tampa biokuru. Tad verčiau neskubėkite sugrūsti eglutės į šiukšlių maišą, o nuvežkite ją į specialiai tam skirtą vietą.
  • Kūrenantieji krosnį ar židinį eglutes gali naudoti kaip malkas. Belieka jas sukapoti ir džiaugtis gauta šiluma.
  • Jeigu eglutės spygliai nenubyrėję, jos šakos tiks augalams uždengti, ypač jei to dar nepadarėte. Kadangi žiema stebina savo šiluma, greičiausiai daugelis ir neskubėjo atlikti tokio sodo darbo. Susmulkinta eglutė taip pat gali tikti mulčiui ar kompostui.
  • Jeigu turite sodą ar nuosavą kiemą, šis miško medelis gali tapti puikiu paukščių prieglobsčiu. Pavyzdžiui, įstatykite eglutę, kad tvirtai stovėtų, ir pakabinkite paukščiams gardėsių. Kiek toliau nuo langų esanti patraukli lesyklėlė pritrauks daug paukščių, tad galėsite džiaugtis žaviais jų  gyvenimo vaizdeliais.
  • Spygliai tinka įvairioms vonioms, aromaterapijai, kaukėms, netgi nuo peršalimo. Nuplikykite spyglius verdančiu vandeniu, sumalkite mėsmale, sumaišykite su keliais arbatiniais šaukšteliais medaus ir gautą masę laikykite šaldytuve. Prireikus naudokite krūtinės kompresams ir inhaliacijoms.
  • Kitas reikalas, jeigu eglutė auga vazone. Atėjus pavasariui, galite ją persodinti lauke. Tiesa, patyrę eglučių augintojai sako, kad ne visada pavyksta jas išsaugoti, tačiau, jei rūpinsitės atidžiai, galimas daiktas, jog jums pasiseks. 
  • Eglių šakos – puikus maistas gyvūnams. Jos graužiamos žiemą. Pavyzdžiui, už eglių šakeles bus dėkingi triušiai. Tad pagalvokite, gal turite eglutes kam nors nuvežti, kur šios būtų įvertintos tinkamai.

P. S. Bet kuriuo atveju nebūkime atbukę vartotojai, neniekinkime Kalėdų dvasios ir nemeskime eglučių, kur papuola. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius