Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2018 07 18

TOP 5 geriausios vasaros stovyklos Lietuvoje

Vasaros stovyklos – viena geriausių vaiko užimtumo priemonių. Jose vaikai atranda naujų draugų, išbando įvairiausių veiklų bei lavina fizinius, meninius, kūrybinius, mokslinius ar kitus įgūdžius.
Vaikai
Vaikai / Shutterstock.com nuotr.

2018 metų vasarą matome didžiulį vasaros stovyklų pasirinkimą, o įpusėjus vasarai sprendžiame klausimą – kokios šių metų stovyklos nusipelnė geriausiųjų vardo?

Jei per savo gyvenimą esate svarstę kokią stovyklą išrinkti savo ar giminaičių vaikui, suprantate, jog tai tikrai nėra lengva užduotis – renkant stovyklas galima praleisti valandų valandas, o vienintelė pagalba iš vaiko dažniausiai apsiriboja užuominų nuotrupomis: „Norėčiau, kad būtų smagi stovykla“ , „Nežinau“ „Ar galima prie jūros?“, kurios dažnai vietoje pagalbos tik pasunkina situaciją.

Taigi, jei stovyklų paieška pagal sunkiai suprantamus raktažodžius nėra užsiėmimas jūsų skoniui, šiame straipsnyje apžvelgsime TOP 5 stovyklas šią vasarą, o jas vertinsime pagal šiuos kriterijus:

  • Vertėkiek ši stovykla padės mano vaiko raidai?
  • Lokacijaar patogi lokacija, ar sudėtinga atvykti?
  • Filosofijako ši stovykla siekia, ar ji turi tikslą?
  • Sąlygoskokiomis sąlygomis vaikas stovyklaus?
  • Kainaar racionali mokama kaina už gaunamas paslaugas?

Stovyklos buvo renkamos pagal kategorijas: bendrinė poilsio stovykla, meninės raiškos ugdymo stovykla, sportinių veiklų stovykla, užsienio kalbos ugdymo stovykla, technologinės kūrybos stovykla.

5. Pasaka

Vaikupoilsis.com nuotr./Stovykla „Pasaka“
Vaikupoilsis.com nuotr./Stovykla „Pasaka“

Ši stovykla – viena didžiausių bei populiariausių Lietuvoje, talpinanti net 400 stovyklautojų kiekvienoje pamainoje (šių yra 6 per visą vasarą).

Pagrindiniai stovyklos privalumai – nuostabi lokacija (Lietuvos pajūrys) bei didelis kiekis vaikų kiekvienoje pamainoje, kurioje stovyklautojai skirstomi į atskirus „būrius“, kurie kasdien vykdo įvairias užduotis, daro pristatymus ir kitas veiklas.

Vertė (4/5) – Pagrindinė stovyklos vertė – nauji draugai bei poilsis gamtoje. Jei tik stovyklautojus džiugina geras oras, šie keliauja į pajūrį ir ten, stovyklų vadovams prižiūrint, leidžia laiką.

Lokacija (3/5) – Stovykla įsikūrusi Lietuvos pajūryje, tarp Girulių ir Karklės. Poilsiui lokacija yra puiki, tačiau atvykimas (gyvenant ne Klaipėdoje) į stovyklą gali sukelti rūpesčių, nebent planuojate savo atostogas pagal stovyklos pamainą. Atvykimas į stovyklą yra savarankiškas, nebent sutinkate mokėti papildomus 28€ už autobusą, kuris atveš Jūsų vaiką į stovyklą ir atgal.

Filosofija (1/5) – Jei norite, kad Jūsų vaikas pailsėtų ir smagiai praleistų laiką – ši stovykla tam kuo puikiausiai tinka, tačiau jokios edukacinės/filosofinės vertės nesitikėkite.

Sąlygos (3/5) – Kaip visose stovyklose, kurių patalpos buvo naudojamos dar iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, pastatai yra senos statybos, juose esantys baldai dažnai yra užsilikę nuo senų laikų, tačiau pastaraisiais metais nemažai baldų buvo atnaujinta, tad stovykla rodo modernėjimo ženklus.

Kaina (4.5/5) – Be papildomo mokesčio už transportą iki stovyklos (jei nevežate vaiko į stovyklą pats), stovyklos kaina yra tikrai priimtina. 220€ už 10 dienų stovyklą su nakvyne, kur maitinimas vyksta net 5 kartus per dieną!

Daugiau informacijos apie Stovyklą „Pasaka“ rasite čia.

Bendras vertinimas: 15.5/25

4. Talentų vasaros stovykla

Talentustovykla.lt nuotr./Talentų vasaros stovykla
Talentustovykla.lt nuotr./Talentų vasaros stovykla

Talentų vasaros stovykla skirta vaikams, jaunuoliams, kurie nori savo ateitį sieti su šou verslu ir susipažinti su įžymybėmis, kuriems tai yra kasdienybė.

Vertė (5/5) – Ši stovykla iš tiesų suteikia tai, ką žada – joje visi vaikai, svajojantys tapti aktoriais, dainininkais, šokėjais, video kūrėjais, vedėjais, gali priartėti prie savo svajonės – stovykloje gausu šių sričių profesionalų, kuriuos dažnai pamatysite viešojoje erdvėje. Šie profesionalai dalinsis savo patirtimi ir per kūrybines bei kitokio pobūdžio užduotis lavins vaikų įgūdžius, reikalingus šiam karjeros keliui.

Lokacija (3/5) – Stovykla įsikūrusi 4 km. nuo Palangos, tad atvykimas yra ganėtinai sudėtingas bei pati jūra yra tolokai nuo stovyklos, dėl to pajūryje vaikai praleidžia ne tiek ir daug laiko.

Filosofija (3/5) – Stovyklos organizatoriai nurodo, kad „[stovykloje] apsilankė daugiau nei 1000 talentų, kuriuos šiandien galima pamatyti TV projektuose. Kai kurie žengė rimtosios muzikos keliu, įstojo į konservatorijas, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.” Verta atkreipti dėmesį į žodžius „kai kurie“ – vaikams tai yra svajonė, tačiau realybėje retas vaikas, net su šios stovyklos pagalba, tampa šou verslo dalimi.

Sąlygos (5/5) – Šioje stovykloje vaikų laukia itin geros sąlygos: vaikai gyvena naujai įrengtuose rąstiniuose namukuose, o lauke jų laukia netgi keletas skirtingų vandens baseinų. Maitinimas taip pat yra itin kokybiškas, tad sąlygų prasme ši stovykla gauna aukščiausią įvertinimą.

Kaina (1/5) – 409€ (už 7 stovyklos dienas) yra kaina, už kurią galite įsigyti kelionę į daugelį Europos pietinių valstybių, tad nors stovyklos sąlygos ir yra nuostabios, už tą pačią kainą tokias sąlygas gausite bet kuriame kurortiniame viešbutyje.

Daugiau informacijos apie Talentų Vasaros stovyklą čia.

Bendras vertinimas: 17/25

3. „Cambridge Summer Super Camp“

Kalba.lt nuotr./„Cambridge Summer Super Camp“
Kalba.lt nuotr./„Cambridge Summer Super Camp“

Kalba.lt organizuojamos stovyklos tikslas – ugdyti įvairiapusius anglų kalbos įgūdžius, kartu vykstant ir aktyviems laisvalaikio užsiėmimams – pramogoms lauko ar vandens pramogų parkuose. Kiekvieną vakarą pamokėlių užtvirtinimui veikia ir pagrindinė vakaro programa.

Vertė (5/5) – Stovykla skirta lavinti anglų kalbos įgūdžius, tad stovyklos tvarkaraštis sudarytas taip, jog dalį dienos laiko vaikai praleidžia pramogaudami, lankydami ekskursijas, o antrąją dienos dalį leidžia anglų kalbos pamokose, kurias užbaigia tos dienos vakaro programos veiklose.

Lokacija (4/5) – Kadangi visoje stovyklos programoje gausu išvykų, ekskursijų (tiek pramoginių, tiek edukacinių), Druskininkai yra patogi vieta tiek apgyvendinimo, tiek veiklų prasme.

Filosofija (4/5) – Kalba.lt organizuojamoje stovykloje sportas, menas, pramogos ir anglų kalbos lavinimas paskirstomas puikiais intervalais, kad vaikai sėkmingai priimtų mokomąją medžiagą, o pamokos nepabostų.

Sąlygos (4/5) – Tiek nakvynė, tiek maitinimas vyksta „Dainava“ viešbutyje, tad stovyklautojų gyvenimo kokybė atitinka viešbučio lankytojų normas, kurios vertinamos gana palankiai. Stovykloje gausu ekskursijų į aplinkines lankytinas vietas bei pramogas (kaip vandens ar lauko pramogų parkai).

Kaina (1/5) – Stovyklos trukmė – dvi savaitės, o tiek apgyvendinimas, tiek maitinimas vyksta viešbutyje, tad kaina (660€) smarkiai nestebina, tačiau ieškant anglų kalbos stovyklų verta atsižvelgti į tai, jog už panašią kainą galime rasti stovyklų ir užsienyje.

Daugiau informacijos apie „Cambridge Summer Super Camp“ rasite čia.

Bendras vertinimas: 18/25

2. Vasaros stovykla vaikams ir jaunimui Druskininkuose – slidės, snieglentės, vandenlentės, Uno parkas ir kitos aktyvios pramogos

Aktyvusstovyklavimas.lt nuotr./Vasaros stovykla vaikams ir jaunimui Druskininkuose
Aktyvusstovyklavimas.lt nuotr./Vasaros stovykla vaikams ir jaunimui Druskininkuose

Tai tikriausiai vienintelė stovykla Lietuvoje, kurioje vaikai turi galimybę išmokti populiariausių šių dienų ekstremalių vasaros bei žiemos sporto veiklų – slidinėjimo, vandenslydžio, vandenlenčių sporto ir kitų.

Vertė (5/5) – Vaikams, mėgstantiems įvairias pramogas lauke, ši stovykla tobulai tinka. Šioje stovykloje vaikai išmoks slidinėti, plaukioti vandenlente, išbandys įdomiausias lauko pramogas bei aplankys įvairias lankytinas vietas.

Lokacija (5/5) – Druskininkai yra patogi lokacija didžiajai daliai Lietuvos gyventojų, čia įsikūrusi tiek Snow arena, tiek vandenlenčių parkas, tiek Uno parkas, tad lokacija, neįtraukiant atstumo nuo didžiųjų miestų, neturi trūkumų.

Filosofija (4/5) – Būsimiems vasaros bei žiemos sporto mėgėjams ši stovykla padės išmokti slidinėti, plaukioti vandenlente, o be šių pramogų leis išbandyti praktiškai visas įdomiausias (modernias) lauko pramogas.

Sąlygos (5/5) – Stovyklautojai gyvena moderniuose mediniuose namukuose, o maistą gamina vietinis kokybiško maisto tiekėjas „Briusly be sienų“, kurio maitinimas vyksta 4 kartus per dieną. Visą mokymosi procesą sergėja patyrę instruktoriai, turintys ne vienerių metų patirtį, kartu itin mėgiami vaikų dėl savo jaunatviškumo.

Kaina (1/5) – Stovyklos kaina – 570€ už 7 dienas bei naktis vienam vaikui, tad šis malonumas – ne kiekvienam!

Informaciją apie stovyklą rasite čia.

Bendras vertinimas: 20/25

1. 5.0 Pasaulių gelbėjimo stovykla – pirmosios vietos nugalėtoja!

Robotikosakademija.lt nuotr./Pasaulių gelbėjimo stovykla
Robotikosakademija.lt nuotr./Pasaulių gelbėjimo stovykla

5.0 Pasaulių gelbėjimo stovykla – perskaičius pavadinimą tikrai sudėtinga suprasti kas tai yra. Čia vaikai „keliauja“ per 5 Pasaulius – Žemės, Oro, Vandens, Ugnies bei Kosmoso, vykdydami įvairias užduotis su robotais-konstruktoriais. Kadangi stovyklos programą sudėtinga aprašyti vienu sakiniu, siūlome plačiau apie ją paskaityti čia.

Vertė (5/5) – Nuo stovyklos istorijos iki robotų konstravimo bei programavimo – 5.0 Pasaulių stovykla neturi sau lygių, vaikai įtraukiami nuo pat pirmos stovyklos minutės ir su užsidegimu mokosi, konstruoja, programuoja, kuria naujus technologinius sprendimus net nesusimąstydami, kad tai – edukacinė stovykla, o ne kompiuterinis žaidimas.

Lokacija (3/5) – Visada norėtųsi, kad vaikas daugiau laiko leistų gamtoje, tačiau stovykla miesto centrinėje dalyje (Robotikos akademijos stovyklos vyksta visuose didžiuosiuose miestuose) leidžia vaiką nuvežti į stovyklą važiuojant į darbą, o grįžtant iš jo – stovykloje išvysti visus sukonstruotus robotus ir aptarti su vaiku ir jo stovyklos vadovu, kaip jam sekėsi.

Filosofija (5/5) – Robotikos akademija garsėja savo ambicingu tikslu – auginti draugiškus išradėjus. Taigi ir šuoje stovykloje vaikai mokosi tokių sudėtingų veiklų kaip programavimas, inžinerija, technologijos ir jų kūrimas ir daug kitų, tačiau visa tai daro smagiai leisdami laiką.

Sąlygos (5/5) – Nuo specialistų iki stovyklų įrengimo – viskas atrodo nuostabiai. Čia labai daug įvairiausių technologinių dalykėlių: nuo virtualios realybės įrangos iki kostiumo, leidžiančio vaikui pavirsti į robotą. Vienam stovyklos vadovui tenka 8 vaikai, tad stovyklautojai visada yra įsitraukę ir sulaukia bet kokios pagalbos, kurios jiems gali prireikti.

Kaina (3.5/5) – €169 (priklauso nuo miesto). Kaip ir daugumos stovyklų, apžvelgiamų šiame sąraše, kaina yra aukštoka ir prieinama tikrai ne kiekvienam, nors stovykloje naudojama įranga yra tikrai brangi. Liepos mėnesį paskelbta organizatorių nuolaida stovyklą padaro ženkliai prieinamesnę, dėl ko vertė už išleidžiamus pinigus pralenkia kitas panašaus pobūdžio stovyklas.

Daugiau informacijos apie 5.0 Pasaulių gelbėjimo vasaros stovyklą rasite čia.

Bendras vertinimas: 21.5/25

Vasaros stovyklos yra ne tik būtinas poilsis vaikui, bet kartu ir įžanga į ateinančius mokslo metus. Stovyklų tikslas yra įvairiapusiškai skatinti vaiko raidą, augimą. Kaip matome, Lietuvoje yra tikrai didelis stovyklų pasirinkimas: nuo meninės raiškos ugdymo iki technologinės kūrybos krypčių. Mūsų šalyje gausu stovyklų pagal kiekvieno vaiko norus ir tėvų galimybes, telieka atsakingai išsirinkti vietą vasaros poilsiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką