Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 04, 09:01

Trys būdai, kurie padės greitai išvalyti virdulį nuo kalkių

Mėgavimąsi gardžia arbata ar kava gali sugadinti arbatinuke esančios kalkės ir nuosėdos. Tad reguliariai valyti virdulį yra būtina. Ir tam visai nereikia pirkti specialių priemonių, nes kalkes puikiai naikina namuose turimi produktai.
Kalkių nuosėdos virdulyje
Kalkių nuosėdos virdulyje / 123RF.com nuotr.

Kodėl arbatinuke susidaro kalkės? Kaip rašoma kitchenbar.net, vandenyje yra tokių mineralų kaip magnis ir kalcis, tad nuolat verdant vandenį, laikui bėgant jie kaupiasi ant virdulio sienelių ir taip susiformuoja kalkių nuosėdos.

Manoma, kad tokios nuosėdos neturi įtakos sveikatai, tačiau vizualiai šis vaizdas nėra itin malonus akiai. Kalkių nuosėdos pačios neišnyksta, tad reikalinga reguliari priežiūra, kad arbatinukas spindėtų. Dažniausiai jos kaupiasi tokiose vietose, kurias labai sunku išvalyti ir pasiekti.

Pavyzdžiui, galite pastebėti, kad dėl kalkių nuosėdų kiekio gali tinkamai neužsidaryti elektrinio virdulio dangtelis, na, o jeigu naudojate arbatinuką su švilpuku, šis gali nebešvilpti vandeniui užvirus. Šie dalykai byloja ir apie tai, kad bus sunaudojama daugiau energijos vandeniui pašildyti, tad kentės jūsų piniginė.

Trumpėja ir virdulio veikimo laikas, nes jis dėl kalkių kiekio gali sulūžti, kenčia ir jūsų mėgstamų gėrimų skonis, pavyzdžiui, arbatos ar kavos, nes kalkės turi kartumo, sūrumo poskonius ir kreidos tekstūrą.

Trys būdai, kurie padės išvalyti virdulį

Patariama valyti virdulį nuo kalkių kas 4–6 savaites, tačiau, savaime aišku, reikia atsižvelgti į vandens kokybę ir paties virdulio išvaizdą.

Citrinų metodas

Jums reikės citrinų sulčių arba citrinų rūgšties. Supilkite kelių citrinų sultis ar kelis šaukštus citrinų rūgšties į arbatinuką, užpilkite vandeniu ir užvirinkite. Gali būti, kad šį procesą reikės pakartoti kelis kartus, todėl rinkdamiesi kiekius, atsižvelkite į tai, kiek arbatinuke kalkių.

Leiskite užvirusiam vandeniui pastovėti pusvalandį ar ilgiau ir po to išpilkite vandenį bei gerai išskalaukite arbatinuką.

123RF.com nuotr./Citrinos
123RF.com nuotr./Citrinos

Acto metodas

Actas puikiai tinka įvairiems buities darbams atlikti, nes greitai ir efektyviai pašalina rūdis, kalkių apnašas ir kitus nešvarumus. Greičiausiai sutiksite, kad didžiausias acto trūkumas – tai jo kvapas, tad pasirinkdami juo valyti arbatinuką, užtikrinkite gerą patalpos vėdinimą.

Norėdami pašalinti kalkes, sumaišykite actą ir vandenį lygiomis dalimis ir užvirinkite. Pavirkite kelias minutes ir palikite arbatinuką atvėsti.

Nešvarumai dažniausiai atlimpa patys, bet kai kada gali tekti stipriau patrinti sunkiai pasiekiamas vietas ir tam pravers rankšluostukas ar vatos diskeliai.

Atlikę darbą, gerai išskalaukite ir išplaukite virdulio vidų, o jeigu jo paviršius taip pat kalkėtas, jį galite valyti acto ir vandens mišiniu.

Sodos metodas

Sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį sodos su vandeniu ir gautą mišinį užvirinkite. Užvirusį vandenį palikite pastovėti 20 minučių, kad kalkių nuosėdos suminkštėtų. Kempinėle gerai iššveiskite arbatinuko vidų ir išskalaukite, palikite virdulį išdžiūti.

Šie metodai paprasti ir nebrangūs, tačiau tikrai efektyvūs. Valydami savo arbatinuką reguliariai užtikrinsite ir tai, kad jis jums tarnaus ilgai ir kokybiškai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką