Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 27d. 17:50

Užuolaidų spalva – tonas namams. Kaip jį pasirinkti?

Interjeras
Fotolia nuotr. / Interjeras

Kiekvieną sykį įėję į kambarį pirmiausia pastebime, kokios spalvos jame dominuoja, kiek šviesos patenka į kambarį ir tai mums sukelia atitinkamus jausmus. Spalvotyra susidomėję mokslininkai ir psichologai atveria mums duris vis į naują supratimo lygį apie tai, kaip spalvos veikia mūsų gyvenimą, jausmus ir nuotaiką.

Spalvinis spektras mums leidžia suderinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus. Kadangi namai be langų – tai namai be gyvybės, svarbu juos puošti atitinkamai ir neužgožti.

Jei rinkdamiesi naujas užuolaidas, žinosite, kaip mokėti žaisti spalvomis, tai paprastą kambarį galėsite transformuoti į kažką nepaprasto ir originalaus. Kaip pasirinkti ir nesuklysti, pataria Kristinosužuolaidos.lt vadovė Kristina Babarskienė.

Kas svarbu, renkantis užuolaidas?

Vienas svarbiausių dalykų, pradedant rinktis užuolaidas ir jų spalvas, yra kambario stilius, ypač sienų, grindų, kilimo, minkštų baldų spalvos. Iš šių elementų tik vienas gali būti žvaigždė, visi kiti objektai yra tam, kad papildytų ir atskleistų kambario asmenybę. Naudokitės vadinamąja „nykščio taisykle“ – jei kambaryje jūsų dėmesį patraukia sodrių spalvų sienos, kilimas ar kiti objektai, tai geriausia pasirinkti užuolaidos, kurios turės neutralų atspalvį.

Tačiau jei kambarys dažytas kreminėmis ar baltos spalvos atspalviais, o baldai – neutralios spalvos, tai ryškios spalvos užuolaidos gali suteikti unikalų charakterį jūsų erdvei. Venkite dekoruotų ir raštais puoštų užuolaidų, jei kambario sienos taip pat raštuotos. Tai gali sukelti neramumo ir irzlumo pojūtį kambaryje, disharmoniją. Tačiau, žinoma, reikia paisyti bendro vaizdo ir stilistikos.

Taip pat skaitykite: Svetainė ir virtuvė – vienoje erdvėje. Kokie privalumai ir kaip įsirengti?

Erdvės suvokimas

Rinkdamiesi spalvas, atitinkamai galime manipuliuoti erdve, padidinti ar sumažinti ją pagal savo poreikius. Spalvotos užuolaidos sudarys erdvaus kambario įspūdį, todėl norėdami padidinti savo mažą kambarėlį, rinkitės kuo šviesesnes, sodresnes spalvas. Tamsesnių spalvų užuolaidos šiek tiek sumažins kambarį ir pavers jį jauki ir draugiška poilsiui vieta.

Žaiskite su šviesa

Atkreipkite dėmesį, kiek šviesos įeina pro langus, ir į pačių langų dydį. Suprasti, kaip veikia šviesos spinduliai įeidami pro langus, yra taip pat svarbu, kaip ir išsirinkti užuolaidas.

Į pietų pusę orientuotame kambaryje tiesioginių saulės spindulių pateks visą dieną, todėl reikia didelių užuolaidų, pagamintų iš sunkiųjų audinių. Dominuojančios spalvos turėtų būti šaltesnės – žalia, pilka, mėlyna. Taip pat reiktų pasirinkti, ar norite naudoti žaliuzes, ar naktines užuolaidas. Galite pasirinkti juos tų pačių spalvų diapazone arba eiti kitu keliu, derindami jas su neutralių ir santūrių spalvų tonais. Naktinės užuolaidos yra labai naudingos tokiuose kambariuose, todėl kad laikui bėgant saulės spinduliai gali išblukinti grindų, kilimo ir baldų spalvas.

Kambariai orientuoti į rytus, šiaurę ar vakarų pusę turėtų būti puošiami skaidriomis užuolaidomis, kurios praleis šviesos spindulius visą dieną. Nesuklysite pasirinkę šiltas spalvas, pavyzdžiui, geltoną, oranžinę, rudą. Šios spalvos pagyvins kambarį, o taip pat sukurs gražią ir malonią atmosferą.

Spalvų poveikis

Raudona spalva yra stimuliuojanti apetitą, seksualinį poreikį, energiją, skatinanti veikti, todėl nesuklysite šios spalvos užuolaidas kabindami tiek valgomajame, tiek miegamajame.

Svarbu. Raudonoje virtuvėje galima ir persivalgyti, ir per daug emocijų išreikšti...

Oranžinė padeda lengviau priimti permainas, sukuria jaukumo pojūtį, suteikia energijos. Šios spalvos užuolaidos gali būti kabinamos kambariuose, kuriuose vyksta susibūrimai, ypač tinka virtuvėje, nes ši spalva gerina virškinimą, suteikia jaukumo. Tačiau miegamajame šios spalvos užuolaidų nerekomenduojama, ji per daug stimuliuojanti.

Geltona, panašiai kaip oranžinė spalva, suteikia draugiškumo pojūtį. Jeigu norite, kad svečiai jaustųsi kuo laisviau ir bendrautų nesivaržydami, papuoškite svetainę geltonos spalvos užuolaidomis.

Žalios spalvos užuolaidos puikiai tiks miegamajame, nes ši spalva atpalaiduoja, nuteikia geram miegui, be to, ir kambarys atrodo erdvesnis. Tačiau jei šios spalvos per daug, žmogus gali pasijusti sutrikęs.

„Designers Guild“ nuotr./„Designers Guild“kolekcija „Caprifoglio“
„Designers Guild“ nuotr./„Designers Guild“kolekcija „Caprifoglio“

Taip pat skaitykite: Dizainerių sukurtas loftas viengungiui

Turkio spalva padeda siekti vidinės harmonijos, veikia raminamai, todėl tokios spalvos užuolaidos tiks kambaryje, kuriame norite pailsėti ir atsigauti.

Mėlyna – tai ramybės spalva, padedanti išsilaisvinti nuo nemigos ir nerimo, taip pat susikaupti, todėl vienodai gerai tinka šios spalvos užuolaidas kabinti tiek darbo aplinkoje, tiek miegamajame.

Violetinė. Šios spalvos užuolaidos įleis į kambarį šviesius rausvus atspalvius, kurie veiks raminamai. Ši spalva tinka su ryškių spalvų elementais; taip kambarys taps gyvesnis, ir jūsų neužklups vangumas ir mieguistumas.

Fotolia nuotr./Interjeras
Fotolia nuotr./Interjeras

Rausva ir avietinės spalvos skatina švelnumo, meilės pojūčius, taip pat jos palankiai veikia intymius santykius, todėl tokios spalvos užuolaidas palanku kabinti miegamajame kambaryje.

Šviesiai rudos spalvos užuolaidos padės sukurti jaukius namus, ši spalva padeda susikaupti, siekti tikslo, tačiau būtini ryškūs interjero akcentai, kad kambarys neatrodytų nuobodus.

„Fėjos namai“ nuotr./Užuolaidos
„Fėjos namai“ nuotr./Užuolaidos

Ne visada verta sekti naujausiomis užuolaidų tendencijomis, nes jos tiesiog gali netikti jūsų kambaryje. Gerai apmąstykite, kokius pojūčius norite stimuliuoti savo kambaryje, kokį įvaizdį sukurti, ir pasirinkti nebus sunku. 

Parengė Aistė Jucytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką