Agronomas T.Gurskas sako, kad pirmiausia, prieš atliekant šį darbą, reikėtų tinkamai apsirengti – tam jums prireiks apsauginio kostiumo, apsauginių akinių ir kaukės, prie kurios spėjome per pastaruosius metus įprasti. Reikia laikytis saugumo taisyklių, kadangi dirbama su specialiomis cheminėmis medžiagomis – vario sulfato preparatais, fungicidais ir kt.
„Šį darbą turite atlikti, kol medžių pumpurai dar nepradėjo sprogti. Tinkamai parinktos priemonės dezinfekuoja šakas, žieves, pomedžius, užkerta kelią grybinėms ligoms. Svarbu purkšti vaismedžius tuomet, kai oro temperatūra siekia 10 °C, nėra vėjuota, taip pat po šio darbo turėtų nelyti bent 2–3 valandas, tad stebėkite oro prognozes“, – pataria agronomas T.Gurskas.
Purškimas yra atliekamas iš apačios, kad visas debesis pakiltų į viršų, o leisdamasis sušlapintų šakas iš viršaus. Kaip pastebi specialistas, gerai nupurkštas medelis turi net varvėti. Beje, su fungicidais galite dezinfekuoti ir lysves, tarplysvius ir patvorius.
Reikėtų nepamiršti ir senų aukštų medžių. Kaip sako agronomas, pasiekti aukštas šakas gali būti sunku su nugariniais purkštuvais, tad tokiais atvejais pasitarnauja galingi purkštuvai. Jais pasieksite net pačias aukščiausias šakas, o kadangi purškimo srautas labai gausus, jis puikiai sudrėkina visą lają. Tokie purkštuvai gali būti kartu ir pūtikliai, padedantys kieme palaikyti švarą ir tvarką efektyviai ir greitai.