2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 02 14

Valstybės atkūrimo proga žinomiausi Lietuvos objektai nugulė ant žiedų

Juvelyrė Viktorija Orkinė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga įgyvendino jau seniai galvoje kirbėjusią idėją – sukūrė trijų spalvų aukso žiedus, ant kurių pavaizduoti žinomiausi šalies objektai. Geltono, žalio ir raudono aukso žiedai atitinkamai puošiasi Vilniaus, Kauno ir visos Lietuvos miestų simboliais tapusiais pastatais.
Viktorijos Orkinės Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui sukurtas žiedas
Viktorijos Orkinės Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui sukurtas žiedas / Viktorijos Orkinės archyvo nuotr.

„Džiaugiuosi gyvendama Lietuvoje ir didžiuojuosi šalies teikiamomis galimybės. Tai tarsi padėka savo šaliai, kurią galiu išreikšti kasdieniniu savo darbu, dedikuotu būtent šiai ypatingai progai, galvojant apie šios sukakties reikšmę ir šalies nueitą kelią“, – pranešime spaudai savo idėją komentuoja autorė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktorija Orkinė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktorija Orkinė

Prieš daugiau nei pusmetį Vilniuje juvelyrikos namus v2o atidariusi juvelyrė tikina, kad šią idėją galvoje nešiojosi jau seniai, tačiau jai įsikūnyti metale prireikė laiko.

Pirmiausia buvo pagaminti sidabriniai žiedai, tačiau iki įdėjos įgyvendinimo autorei kažko trūko. Taip kilo mintis žiedus kurti panaudojant Lietuvos vėliavos spalvas – geltoną, žalią ir raudoną auksą.

„Raudoną ar geltoną auksą, greičiausiai, esate matę, mūsų akiai tai tarsi įprasta aukso spalva. Didžiausią nuostabą turbūt kelia žalias auksas, bet jis egzistuoja – švelniai gelsvas su žaliu atspalviu. Reikia pamatyti, kad pajustumėte spalvų skirtumą“, – idėją komentuoja V.Orkinė.

Vasario 16–osios proga sukurti trys žiedai, ant kurių nugulė Vilniaus, Kauno ir visos Lietuvos simboliai. Juvelyrikos namų v2o įkūrėja tokį pasirinkimą aiškina labai paprastai: „Vilnius ir Kaunas – miestai, kuriuose gyvenau. Kaune gimiau ir augau, Vilniuje įsikūriau po studijų ir čia auginu savo vaikus. Trečiajame žiede „atgulė“ mano pomėgis keliauti po Lietuvą – parinkti penkių didžiųjų Lietuvos miestų simboliais tapę pastatai, taip tarsi pasakant, kad visa Lietuva yra graži, visuose miestuose yra ką pamatyti.“

Geltono aukso žiedas skirtas Vilniui – ant jo pavaizduota Gedimino pilis, Lietuvos Respublikos prezidentūra, Šv. Onos bažnyčia, televizijos bokštas, Katedra bei Dievo Motinos ikonos „Ženklas iš dangaus“ cerkvė. Žaliasis žiedas puoštas Kauno simboliais – soboras, Kauno rotušė, Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Kauno pilis bei Kristaus Prisikėlimo bažnyčia. Trečiasis, raudono aukso, žiedas skirtas visai Lietuvai, ant jo matomi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų simboliai.

Tačiau šie žiedai turi ne tik akivaizdžiai matomus šalies simbolius, bet ir juose užkoduotą detalę. Specialiai šiai progai pagaminti papuošalai yra 16,2 dydžio, taip dar kartą paminint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo – vasario 16-osios – datą.

„Kurta galvojant apie mylintį savo šalį, besidžiaugianti miestu, kuriame gyvena, žmogų. Tai, kas pavaizduota žiede, turėtų šį tą reikšti. Gedimino pilis vienam primins pirmąjį pasimatymą, kitam Katedros aikštė – svaiginantį bučinį ar pastovią susitikimo vietą su geriausiu draugu“, – žiedų simboliką komentuoja V.Orkinė.

Norintys šiuos papuošalus pamatyti gyvai, tai padaryti galės Lietuviškų prekių ženklų mugėje vasario 16–18 dienomis, prekybos centre „Panorama“. Po šios mugės darbai bus eksponuojami v2o juvelyrikos namuose, Polocko g. 2.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką