Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 13d. 15:23

Vilniečius maloniai nustebino naujos drabužių savitarnos valyklos

Drabužių valykla
123RF.com nuotr. / Savitarnos drabužių valykla

Paštomatai, savitarnos skalbyklos, o dabar – dar ir drabužių savitarnos valyklos. Akivaizdu – verslas vis geriau prisitaiko prie skubančių ir savo laiką skrupulingai planuojančių miestiečių dienotvarkės.

Šiuo metu drabužiai į tradicines valyklas priduodami punktuose, tarpininkaujant priėmėjui. Į cheminę drabužių valyklą užsukus piko metu, kartais tenka palaukti eilėje, o ir punktų darbo laikas bei priėmimo sąlygos nebetenkina vis išrankesnių vartotojų poreikių. Tad jėgas suvieniję drabužių valymo paslaugas teikianti įmonė „Švaros pasaulis“ ir skalbyklų tinklas „Londris“ sostinės gyventojams ir svečiams pasiūlė kol kas Lietuvoje analogų neturinčią paslaugą – „Londris PLIUS“ savitarnos valyklų punktus. Kuo patraukli ši naujovė ir kokiais atsiliepimais dalijasi paslaugą išbandžiusios vilnietės?

Organizatorių nuotr./Savitarnos drabužių valykla
Organizatorių nuotr./Savitarnos drabužių valykla

Spintelės „ilsisi“ vos 6 val. per parą

Simona (33 m.), auginanti aštuonerių pradinukę ir ketverių darželinuką, dirba vienoje tarptautinėje kompanijoje, turinčioje ir atstovybę Vilniuje. Dažniausiai darbe Simona dėvi kostiumėlius, tad mažiausiai 1–2 kartus per mėnesį ji naudojasi cheminės drabužių valyklos paslaugomis.

Tačiau, kaip pastebi tipinėmis valandomis nuo 8 iki 17 val. dirbanti pašnekovė, valyklų darbo laikas – ne visada palankus: „Drabužius valyti ilgą laiką nešiau į vieną prie mūsų biuro įsikūrusią valyklą. Tačiau šiokiadieniais ji dirba nuo 9 iki 18 val., tad, norint priduoti arba atsiimti drabužius, reikėdavo trumpam išbėgti iš darbo, aukoti dalį pietų pertraukos arba užsukti į valyklą po darbų. Tačiau kai per kamščius reikia pasiekti mokyklą ir darželį, svarbi kiekviena minutė.“

Simona džiaugiasi pagaliau išbandžiusi naująją bendrą „Švaros pasaulis“ ir „Londris“ paslaugą. Savitarnos valyklų punktai veikia kasdien nuo 6 iki 24 val. – pašnekovės nuomone, idealiu laiku.

Organizatorių nuotr./Savitarnos drabužių valykla
Organizatorių nuotr./Savitarnos drabužių valykla

Patiko veiklos principas „priduok–pasiimk“

Kita pašnekovė Virginija (40 m.) pasakojo, kad dėl valyklų darbo laiko jokių nepatogumų nebuvo patyrusi. Tačiau prisiminė, kad iškart pradėjo naudotis paštomatų paslaugomis, tad vos išgirdusi apie savitarnos valyklas, išbandė ir jų privalumus: „Pastebėjau, kad jei drabužių valykla veikia nuo 8 val. ryto, tada ji uždaroma 18–19 val., o iki 21–22 val. veikiančios valyklos vėliau ir atidaromos.

Atrodytų, verslas prisitaiko prie kiekvieno kliento dienos režimo. Bet man priimtinesnis pats savitarnos drabužių valyklų veiklos principas: jokių eilių, jokių paslėptų ar suteikus paslaugą „išpūstų“ kainų, jokių grynųjų, viskas aišku ir paprasta kaip dukart du. Užbėgi į valyklą bet kada – vėlai vakare, grįždamas iš treniruotės, iš pasivaikščiojimo po prekybos centrą ar prieš darbą, jei tik spėji anksčiau išsiruošti“, – naujove džiaugiasi Virginija.

Organizatorių nuotr./Savitarnos drabužių valykla
Organizatorių nuotr./Savitarnos drabužių valykla

Tačiau ar palikti brangius drabužius savitarnų valyklų spintelėse saugu?

UAB „Švaros pasaulis“ vadovas Audrius Novakas pasakoja, kad dalis klientų jau teiraujasi, ar saugu palikti brangius drabužius savitarnos punkte, juolab kad tai dar neįprasta ir išpopuliarėti nespėjusi paslauga: „Pastebime, kad pavasarinės švaros maratonas vis dar tęsiasi – klientai po pasibaigusio sezono atneša valyti striukes, paltus, slidinėjimo kostiumus ir kitus vertingesnius drabužius. Natūralu, jie gali kiek nerimauti – viena yra atiduoti brangų drabužį tiesiai į rankas, kita – uždaryti į spintelę, darbuotojui nedalyvaujant. Tačiau garantuojame, kad kiekvienas jūsų atneštas gaminys yra visiškai saugus: jis įdedamas į specialią atskirą užrakinamą spintelę, jam priskiriamas serijos numeris, todėl drabužis tikrai nepasimes ir nedings“, – pasakoja pašnekovas.

Kuriant savitarnos valyklų tinklą, daug investuota į naująsias technologijas, remtasi užsienio šalių, kuriuose savitarnos valyklos veikia jau per dešimtmetį, patirtimi.

Kartu – ne tik cheminė valykla, bet ir skalbykla bei taisykla

Paslaugos teikėjai garantuoja ir aukštą paslaugų kokybę. „Londris PLIUS“ valyklose drabužiai, tekstilė prieš valymą apdorojamai specialiomis medžiagomis, kurios, šalindamos dėmes ir kvapus, negadina audinio. Po valymo drabužiams grąžinama prekinė išvaizda: audinys pašiaušiamas, nurenkami pūkeliai ar „burbuliukai“ – drabužis/gaminys atnaujinamas, išlyginamas, tad iš karto yra tinkamas dėvėti/naudoti – jam suteikiamas naujas švytėjimas.

„Londris PLIUS“ švaros punktuose galima pasirinkti ne tik cheminio valymo, bet ir skalbimo, lyginimo bei drabužių taisymo paslaugas – visi užsakymai paliekami savitarnos spintelėse. A. Novakas pasakoja apie dar vieną papildomą paslaugą: „Taip pat jei ant drabužio valyklos darbuotojai pastebi defektus arba mato, jog drabužį reikia taisyti, papildomai pasiūloma ir siuvimo/taisymo paslauga. Tokiu būdu ne tik išvalome drabužius, bet ir sugrąžiname jiems tobulą išvaizdą.“

Pašnekovas išskiria ir dar vieną privalumą – šiuo metu įvairiuose Vilniaus mikrorajonuose veikia 9 „Londris PLIUS“ savitarnos skalbyklos-valyklos, tad skubantys vilniečiai jas pasieks dar greičiau.

Trumpame filmuke – apie tai, kaip naudotis savitarnos drabužių valykla.

VIDEO: Vilniečius nustebino naujos savitarnos valyklos
Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką