2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 05 12

Vis daugiau lietuvių įsigyja langų valymo robotus: ką reikėtų žinoti prieš perkant ir kaip išsirinkti?

Tikriausiai niekam nepatinka namų ruošos darbai, todėl juos palengvinantys prietaisai gali tapti tikru išsigelbėjimu skubančiam ir valymui bei tvarkymui laiko stokojančiam žmogui. Vienas jų – langų valymo robotas, kuris su kiekviena diena tampa ne tik populiaresnis, bet ir vis išmanesnis.
Langų valymo robotas „Winbot X“
Langų valymo robotas „Winbot X“ / Topo centro nuotr.

Kuo toliau, tuo labiau žmonės savo namuose nori turėti didelius langus, pro kuriuos galėtų stebėti gamtos ar miesto panoramas. Tačiau tam, kad galėtumėte mėgautis vaizdu, langai privalo būti švarūs.

Visgi langų valymas vis dar išlieka vienu iš nemėgstamiausių namų ruošos darbų. Juk tikrai nėra lengva iš abiejų pusių išvalyti už save didesnius langus, nepaliekant jokių prisilietimo žymių.

Tą rodo ir apklausos – kompanijos „Ecovacs“ atliktame tyrime net 49 proc. respondentų paminėjo, kad langų valymas yra antras pagal nemėgstamumą darbas. Prieš jį pirmauja tik vonios tvarkymas.

Todėl tokie patogūs šiuolaikiniai išradimai, kaip vakuuminiai siurbliai-robotai, automatinės šluostės ir dar naujesnis išradimas – išmanus langų valymo robotas – tampa vis populiaresni. Šių technologijų kūrėjai išties nuėjo ilgą kelią nuo pirmųjų automatizuotų namų tvarkymo prietaisų. Moderniausi langų valymo robotai leidžia lengvai išvalyti langų stiklus iš lauko ir iš vidaus – net ir sunkiausiai pasiekiamas jų kerteles.

Šie išmanūs mobiliąja programėle valdomi prietaisai paprastai veikia tyliai, greitai, efektyviai, gali puikiai išvalyti visą lango plotą ir net informuoti jus, kad jau baigė darbą. Negana to, pasitelkę valymo robotą galėsite būti tikri, kad ant stiklo neliks dryžių ar šluostės paliktų „potėpių“, nes robotai juda paviršiumi zigzago principu ir nuvalo visą langą tolygiai, nepalikdami savo darbo pėdsakų.

Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot 880“
Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot 880“

Baltijos šalyse pirmauja lietuviai

Kiekvienais metais langų valymo robotai užsitikrina vis svarbesnę vietą kiekvienos šeimos namuose. Tai tampa neatsiejama namų ruošos dalis, kuri sutaupo ne tik laiko, bet ir energijos.

Lyginant 2019 ir 2020 metus, langų robotų pardavimai paaugo net 37 proc. Pardavimai į viršų kyla ir šiais metais, 2021-aisiais jie paaugo dar 2,5 karto.

Įdomu tai, kad lietuviai nuo šios mados neatsilieka. Pagal pardavimus Baltijos šalyse išliekame lyderiais, įsigydami 50 proc. šių prekių. Estai užima antrą vietą, o Latvijos rinkai tenka 10% robotų.

Kaip jie veikia?

Šių prietaisų veikimo principas – derinti naujausias valymo technologijas su judėjimo automatizavimu. Robotas pritvirtinamas prie lango varikliu varomo siurbimo funkcijos dėka arba magnetiškai.

Šis skirtumas svarbus – kai prietaisas tvirtinamas magnetu, priešingoje lango pusėje reikia pritvirtinti dar vieną magnetinį elementą, o tai padaryti kai kuriais atvejais gali būti sudėtinga arba nepatogu.

Prie stiklo „prisisiurbiantys“ robotai patogesni – tereikia uždėti juos ant lango stiklo ir jie iškart sukimba su jo paviršiumi. Tiesa, jeigu stiklas yra labai nešvarus, vieta, ant kurios tvirtinamas robotas, prieš tai turėtų būti nuvalyta.

Naujieji robotai turi kelių lygių apsaugos sistemą: robotas turi vidinę bateriją, todėl net ir dingus elektros energijai dar apie 30 min robotas išliks prisitvirtinęs prie stiklo. Taip pat prie roboto tvirtinamas ir saugos kabelis, kad būtumėte tikri, jog jis tikrai nenukris.

Pritvirtintas robotas automatiškai valo stiklo paviršių, tam naudodamas specialius skysčius ir įvairias šluostes: sausas ir drėgnas, kurias paprastai galima išplauti ir naudoti pakartotinai.

Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot X“
Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot X“

Rinkos lyderiai

Būtent „Ecovacs“ galima vadinti tokių įrenginių kaip langų valymo robotai pioniere. Ši kompanija įsikūrė prieš 20 metų ir nuo to laiko specializuojasi buitinių robotų srityje. Nors pasaulinę šlovę kompanijai pelnė „Ecovacs“ robotai siurbliai, bet mažai kas žino, kad nuo pat pirmų savo veiklos metų kompanijos inžinieriai stengėsi sukurti ir patogius langų valymo robotus. Tuomet tai buvo tikra egzotika – kol kitos kompanijos dar labai nedrąsiai galvojo apie visiškai neaiškią technologijų sritį, 2011-aisiais „Ecovacs“ rinkai jau siūlė pirmąjį langų valymo robotą – „Winbot 5“.

Galima sakyti, kad būtent nuo jo prasidėjo langų valymo robotų era – šio roboto sėkmė įkvėpė konkurentus padaryti bent kažką panašaus, o pačią „Ecovacs“ kompaniją pastūmėjo į dar intensyvesnes geresnių technologijų ir inžinerinių sprendimų paieškas.

„Winbot“ evoliucija

Pirmasis langų valymo robotas Europos rinkoje buvo „Winbot 850“ – laidinis langų valymo robotas, nustatęs standartus kitiems „Winbot“ robotams.

Langų robotų evoliucija buvo įspūdinga: 2016 metais išleistas „Winbot 950“ modelis laimėjo „Good Design Awards“ ir „Reddot“ apdovanojimus, 2017 metais „Ecovacs“ pristatė „Winbot X“, o 2020-aisiais – naują, patobulintą šio modelio versiją.

„Winbot X“ buvo pirmasis bevielis „Ecovacs“ kompanijos langų valymo robotas. Jis buvo išties puiki naujovė – daug universalesnis robotas, leidęs pamiršti apie laidus ir nesijaudinti dėl ​​saugumo, kuris šių robotų gamintojams visada buvo svarbus dizaino elementas.

Robotas sudarydamas vakuumą prisitvirtina prie stiklo, o papildomai apsaugai prisitvirtinamas saugos diržu. Kilus problemų dėl neigiamo slėgio, sistema gali reaguoti tiesiogiai ir apsaugoti prietaisą, kad jis nenukristų.

Revoliuciją sukėlęs „Winbot 920“

2020 metais pasirodė „Winbot 880“, o 2021-aisiais rinką pasieks naujasis „Winbot 920“ – langų valymo robotas, kuris šioje srityje atneš dar daugiau naujovių.

Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot 880“
Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot 880“

Iki šiol visų „Winbot“ veikimo mechanizmas buvo panašus. Žinoma, kiekviename modelyje buvo patobulintas našumas, valymo efektyvumas, paviršiaus aptikimo funkcija, judėjimo modeliai ir įvairūs kiti aspektai. Tačiau „Winbot 920“ įneša reikšmingų pokyčių.

Naujasis langų valymo robotas naudoja pažangią „WIN-SLAM 2.0“ navigaciją ir jos pagalba nuskanuoja valomą paviršių, kad sukurtų efektyvesnį valymo maršrutą bei atlieka sistemingą valymą.

Robotas „Winbot 920“ tampa išmanesnis, nes aptikęs kliūtį, jis ima veikti lėčiau ir pakeičia kryptį, kad nesusidurtų su kliūtimi (pavyzdžiui, durų rankenėle). Pažangi kraštų aptikimo technologija atpažįsta krašto ribas (tiek su rėmu, tiek berėmes konstrukcijas) ir jų neperžengia. Tai ypač naudinga veidrodžiams, oranžerijų langams ir pan. Prietaisas veikia trimis valymo režimais: „Auto“, „Deep“ ir „Spot“.

Tačiau novatoriškiausia šio naujo langų valymo roboto savybė – galimybė valdyti robotą naudojantis mobiliąja aplikacija „Ecovacs Home App“. Tad nebereikia nuotolinio valdymo pultelio, viską galima kontroliuoti mobiliuoju telefonu.

Naudodamiesi programėle, galite valdyti roboto judėjimo kryptį, atnaujinti programinę įrangą, peržiūrėti valymo būseną ir kitus parametrus. Be to, robotas baigęs darbą automatiškai grįžta į tą vietą, nuo kurios pradėjo valymą, kad būtų lengviau jį nuimti.

Dar viena naudinga funkcija – balso pranešimai („Voice Assistance“), informuojantys apie darbo pabaigą, sutrikimus ir pan.

Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot 920“
Topo centro nuotr./Langų valymo robotas „Winbot 920“

Ir žinoma, saugumas! Robotui “Winbot 920“ įdiegta patobulinta 3 lygių saugos sistema:

  • 1-as lygis: stipri siurbimo sistema: greitaeigis vakuuminis ventiliatorius sudaro vakuumą ir pritraukia robotą prie stiklo. Patobulinta mikropluošto šluostė stipriau sukimba su stiklo paviršiumi, tai užtikrina ne tik saugumą, bet ir efektyvesnį valymo rezultatą.
  • 2 lygis: apsauga nuo elektros tiekimo nutrūkimo: staiga nutrūkus elektros tiekimui, atsarginė baterija gali užtikrinti, kad robotas bent 30 minučių išliks prisitvirtinęs prie stiklo.
  • 3 lygis: pagrindinė saugos sistema: „Carabiner Clip & Tie“ karabino tvirtinimo mechanizmas leidžia robotą pritvirtinti prie stalo ar rėmo, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų ir neliktų jokios rizikos, kad prietaisas nukris.

„Xiaomi“ plečia langų robotų asortimentą

Tarp populiariausių rinkos prekių galima pamatyti ir langų valymo robotus „Xiaomi Hutt DDC55“, „Xiaomi Hutt W66“ bei „XIAOMI Hutt W55“. Visi jie yra naujausi 2020-ųjų modeliai, kuriems pirkėjai jau spėjo skirti labai aukštus balus.

Šie robotai puikiai dirba ant įvairaus paviršiaus: tiek plytelių, spintų, įvairaus storio stiklo, kietų grindų, laminato ir pan.

Anot apžvalgininkų, kvadratinės formos „HUTT W55“ darbuojasi greičiau. Jis tinka tiems žmonėms, kurie savo namuose turi didelius langus. Tuo tarpu „HUTT DDC55“ tą patį plotą valo ilgiau, nors pats yra kiek galingesnis. Dar vienas šio modelio pranašumas – dydis – jis yra vos 8 cm storio.

Be to, šie „Xiaomi“ robotai turi integruotas baterijas, bet jų energija yra naudojama tik tam, kad nutrūkus elektros tiekimui jie išliktų savo vietose ir nenukristų. Tokiu atveju robotai pradeda skleisti garsinį signalą ir taip įspėja, kad dingo elektra. Jie išlieka vienoje vietoje, niekur nejuda ir taip nenukrenta.

Daugiau langų robotų galite rasti ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką