Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 20d. 19:05

Žvaigždžių plaukų stilisto M.Tautvaišo namai atima žadą: neturėdamas patirties įspūdingą interjerą sukūrė pats

Mantas Tautvaišas
Beno Šileikos nuotr. / Mantas Tautvaišas

Įsigijęs pirmąjį savo butą, plaukų stilistas Mantas Tautvaišas nusprendė pasitikėti savo jėgomis ir namų interjerą susikurti be profesionalų pagalbos. Nors patirties šioje srityje jis visai neturėjo, viską darė pirmą kartą, tačiau tai pasiteisino su kaupu – įspūdingas interjeras nustebino ne tik draugus, bet ir pažįstamus architektus. „Aš rezultatu likau labai patenkintas, o tie, kurie užeina į butą, stebisi, ar tai tikrai ne dizainerio darbas“, – sako Mantas.

Namų interjero kūrimas tapo meditacija

Pirmąjį nuosavą savo butą Mantas rinkosi tik matydamas jo išdėstymą brėžinyje – tuo metu namas dar nebuvo pastatytas. Vis dėlto plaukų stilistas jau tada žinojo, jog interjerą bandys sukurti pats.

„Tai buvo iššūkis, nes niekada anksčiau nesu to daręs. Pagalvojau, kad man sekasi rūpintis išvaizda, apranga, bendru gyvenimo stiliumi, todėl nusprendžiau ir pats sau įrengti, – pasakoja M.Tautvaišas. – Namų interjero kūrimas man padėjo nukreipti mintis nuo darbo, aš tai traktavau kaip atsipalaidavimą. O kartu atradau naują savo pusę, nes, pasirodo, sugebu sukurti dizainą namams.“

Beno Šileikos nuotr./Mantas Tautvaišas
Beno Šileikos nuotr./Mantas Tautvaišas

Nepaklysti mažai pažįstamoje srityje Mantui padėjo draugai, kurie taip pat neseniai buvo įsirengę namus, todėl stilistas galėjo atidžiai apžiūrinėti visas detales. Taip pat pagalbą suteikė jo klientai, tarp kurių yra interjero dizainerių bei architektų.

„Šia tema mielai diskutavau su klientais ir jiems patiems buvo įdomu pamatyti, kaip aš viską kuriu. Tiesa, konsultavausi tik labai minimaliai, dažniausiai dėl įvairių techninių sprendimų: ar pakaks apšvietimo, ar patogu įrengti jungiklį tam tikroje vietoje. Buto stilius ir tema buvo mano apsisprendimas, kuriam niekas iš šalies nedarė įtakos“, – tikina M.Tautvaišas.

Mantas pripažįsta, kad gyvenime kone visose srityse yra drąsus – jeigu jau užsidega ką nors įgyvendinti, ima ir padaro. Ir nors namų interjero kūrimo procese pasitaikė daug pirmų kartų, stilistas džiaugiasi, jog su nesklandumais susidurti beveik neteko.

„Prisimenu, buvo momentų, kai galvojau, ar man duos paskolą, ar sugebėsiu pasirašyti dokumentus – juk aš nieko tame nesuprantu. Pirmais kartais gali pasitaikyti nesusipratimų, tačiau iš jų mokaisi ir vėliau jau žinai, kaip daryti. Aš rezultatu likau labai patenkintas ir net draugai, kurie užeina į butą, stebisi, ar tai tikrai ne dizainerio darbas. Komplimentų sulaukiu nemažai ir tuo galiu tik pasidžiaugti“, – šypsosi M.Tautvaišas.

Aš rezultatu likau labai patenkintas ir net draugai, kurie užeina į butą, stebisi, ar tai tikrai ne dizainerio darbas.

Rinkdamasis interjero detales, Mantas vis klausė savęs, kaip namie jaustųsi su tam tikra spalva ar baldu. Nors sprendimus jam priimti nesunku, vis dėlto kartais kildavo dvejonių, kurį variantą reikėtų pasirinkti.

„Kartais valandą žiūri į išskirtinį baldą ir nesupranti, ar tau jis patinka, ar ne. Galiausiai, kai jį kas nors nuperka ir tu nespėji įsigyti, imi gailėtis, – teigia M.Tautvaišas. – Kai tikrai nežinodavau, ką pasirinkti, nusiųsdavau draugams tris variantus ir paprašydavau pasakyti vieną, kuris patinka labiausiai, o galutinis sprendimas vis tiek būdavo mano. Šioje srityje pasirinkimas tikrai labai didelis, sudėtingiausia buvo išsirinkti plyteles, sienų spalvą. Žmogui, kuris nė kiek nesupranta apie vizualą, gali būti tikrai sunku.“

Idėjų interjerui sėmėsi iš kelionių

Mantas tikina, kad prieš priimdamas bet kokį sprendimą, visada 10 kartų jį pasveria – taip elgėsi ir įrengdamas savo butą. Turėdamas tikslą gauti geriausią variantą už patraukliausią kainą, jis padarė didelius namų darbus rinkdamasis baldus ir juos gaminsiančias įmones.

Tam, kad pačiam nereikėtų kontroliuoti statybos darbų, Mantas turėjo projekto vadovą, prižiūrėjusį statybininkus. Anot jo, jeigu viskuo būtų rūpinęsis pats, tikėtina, jog būtų užtrukęs ilgiau ir patyręs daugiau streso.

„Kartą teko pačiam mokyti statybininkus, kaip dirbti – buvau sumanęs, kad lubos turi atrodyti lyg senos, nutrintos, tačiau darbininkai žiūrėjo į mane keistai ir galvojo, kokią nesąmonę čia sugalvojau. Tačiau kai viskas buvo atlikta, statybininkai patys pasidžiaugė, kad neblogai pavyko. Dar neseniai susirašiau su darbų vadovu, kuris sakė, jog mano parodytas būdas eina į trasą, naujiems klientams patinka ir patys darbininkai dabar rekomenduoja taip daryti“, – šypsosi stilistas.

Beno Šileikos nuotr./Manto Tautvaišo įsirengtas butas
Beno Šileikos nuotr./Manto Tautvaišo įsirengtas butas

Darbai bute prasidėjo praėjusių metų sausį, o statybininkai jį paruoštą atidavė praėjus trims mėnesiams. Vis dėlto tam, kad namai atrodytų taip, kaip dabar, iš viso prireikė beveik metų.

„Jeigu tau įdomus procesas, namų greitai neįsirengsi. Reikia pagalvoti apie paveikslus, derančias spalvas, apsvarstyti, koks kilimėlis ar vazonas tiktų. Visada siūlau palikti vietos interpretacijai, kad nebūtų taip, jog nusiperkate kėdę ir vėliau neturite, kur jos pastatyti. Nereikia užbėgti viskam už akių, kad netektų gailėtis ar perpardavinėti baldų“, – pataria M.Tautvaišas.

Idėjų buto interjerui Mantas sėmėsi iš kelionių, viešbučių, aplankytų miestų ir sutiktų žmonių. Vis dėlto daug padėjo ir instagramas, kuriame, anot stilisto, galima rasti visko, ko reikia.

„Aš labai mėgstu keliauti ir kelionės yra kone pagrindinis mano atsipalaidavimo būdas, todėl siekiau, kad buto energetika tai spinduliuotų. Tikrai mėgstu savo darbą ir namie būnu nedaug, bet jie man yra šventa vieta, kur grįžęs ištiesiu kojas. Noriu, jog butas mane atpalaiduotų, o ne keltų įtampą nuo ryškių detalių, – aiškina M.Tautvaišas. – Todėl jeigu reikėtų duoti patarimą, pirmiausia rekomenduočiau atsakyti sau į klausimą, kokia tema bus jūsų butas, ką jis turėtų atspindėti. Aš kūriau pagal kelionių tematiką, norėjau, kad būtų šviesu, jaustųsi šiek tiek Ispanijos ir Amerikos, augtų kaktusai, vyrautų lengvumas, baltumas, medžio ir akmens tekstūra.“

Beno Šileikos nuotr./Manto Tautvaišo įsirengtas butas
Beno Šileikos nuotr./Manto Tautvaišo įsirengtas butas

Mantas atskleidžia, kad jeigu būtų sąžiningai pildęs pirminėje stadijoje sugalvotus norus, namus būtų įsirengęs tamsiai, su daug sodrios žalios spalvos.

„Iš pradžių visas idėjas nusipiešiau ant lapo, buvo minčių lietus. Kai viską, apie ką svajoju, sudėjau į vieną, pagalvojau, kad tokio chaoso savo gyvenime tikrai nenoriu. Man pasisekė, jog pirkau butą dar tada, kai jis nebuvo pastatytas, todėl apie pusmetį turėjau laiko susigyventi su idėjomis ir jas išsigryninti. Nejaučiau spaudimo, nepriėmiau skubotų sprendimų, todėl viskas gražiai susidėliojo ir tapo mano svajonių butu“, – pasakoja M.Tautvaišas.

Butą įrengti pavyko geriau, nei tikėjosi

Mantas save vadina estetu, todėl pabrėžia, kad jam buvo itin svarbu, jog butas nebūtų apkrautas. Šiandien, kai nuosavuose namuose gyvena jau metus, jis pripažįsta savo projektą įgyvendinęs 110 proc., kadangi įrengimas pavyko geriau, nei pats tikėjosi.

„Mano svajonių vonios kambarys mintyse asocijavosi su tamsumu, akmenine siena, pritemdyta šviesa. Dabar vonios siena mane labiausiai džiugina, ji tikrai atrodo įspūdingai. Visi mano draugai, kurie apvaikščiojo kambarius ir užėjo į vonią, sakė, kad čia gražiausia vieta. Ne veltui yra sakoma, jog pats sau ponas esi tada, kai įsirengi vonios kambarį tokį, kokio nori, o ne svetainę, kurią visi labiausiai mato“, – sako M.Tautvaišas.

Beno Šileikos nuotr../Manto Tautvaišo įsirengtas butas
Beno Šileikos nuotr../Manto Tautvaišo įsirengtas butas

Mantas savo bute norėjo matyti darną, todėl jam iššūkių kėlė plytelių išdėstymas, taip pat apšvietimo subtilybės. Vis dėlto daugiausia dvejonių sukėlė sofa, kuri, stilisto manymu, turi būti patogiausias baldas bute.

„Sofą, ant kurios mes dažniausiai ilsimės, buvo ganėtinai sunku išsirinkti. Be abejo, ji turėjo būti ir estetiška. Kadangi pirkau internetu, teko priimti sprendimą įsigyti nepabandžius jos patogumo“, – aiškina M.Tautvaišas.

Kadangi butas yra beveik 55 kv. m dydžio, Mantui nekilo sunkumų sprendžiant, kur statyti tam tikrus baldus. Vis dėlto iš pradžių vonia jo brėžiniuose atrodė kitaip nei galutiniame rezultate.

„Dušas ir kriauklė turėjo stovėti atvirkščiai, nes pagal planą viskas tilpo. Tačiau atėjęs pamačiau, kad yra daug mažiau vietos, teko suktis iš padėties ir greitai perkurti vonios kambarį. Bet jis išėjo tikrai ne ką prastesnis, – tikina stilistas. – Taip pat turėjau problemų su marmuro akmens virtuvės stalviršiu, kai įmonė taip nemokėjo komunikuoti, kad pirmą kartą teko pakelti balsą ir su keiksmažodžiais klausti, kada pagaliau jį atveš. Man net melavo, jog stalviršis suskilo ir reikia gaminti iš naujo, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jie tiesiog vėlavo. Jau geriau tiesiai šviesiai viską pasakytų, aš suprasčiau ir laukčiau, o dabar tampė kaip liūtą už ūsų.“

Teko suktis iš padėties ir greitai perkurti vonios kambarį, bet jis išėjo tikrai ne ką prastesnis.

Bet kuriuo atveju, Mantas sako mėgavęsis visu interjero kūrimo procesu. Jis tikina nė karto nepasigailėjęs, jog ėmėsi pats įsirengti savo namus, be to, tai mielai pakartotų ir antrą kartą.

„Aš gyvenau procesu, dalinausi istorijomis su savo klientais, kurie domėjosi, kaip man sekasi, vis sakydavo: „Nu, parodyk, ką pridirbai.“ O pamatę sakydavo, kad geri sprendimai, – džiaugiasi stilistas. – Smagiausia buvo, kai jau galėjau atsikraustyti, bet dar trūko kelių prieskonių, todėl svarsčiau, kur pakabinti paveikslą, pasodinti gėlę ar padėti pagalvėlę.“

Išleido kur kas daugiau, nei planavo

Buto interjerui Mantas iš anksto buvo suplanavęs biudžetą, atsakingai ieškojo pigesnių paslaugų, tačiau galiausiai jo išlaidos vis tiek viršijo 30 proc. Viską apskaičiavęs, jis sako, jog visas įrengimas su baldais ir dekoru jam atsiėjo 1 tūkst. eurų už kv. m, tačiau tai, stilisto manymu, tikrai ne pats brangiausias variantas.

„Buvau nustebęs, kaip galėjau tiek daug išleisti. Žinoma, jeigu būčiau turėjęs dizainerį ir viską rinkęsis pagal jo rekomendacijas, galėjau sumokėti dar daugiau, – svarsto M.Tautvaišas. – Buvo tokių atvejų, kai randi du panašius šviestuvus, vienas kainuoja tūkstantį, o kitas 2 tūkst. eurų. Pradedi galvoti, jog brangesnis yra gražesnis, ir taip nusiperki daugiau kainuojantį neplanuotą pirkinį. Lygiai taip pat gali atsitikti su lova, kuriai išleidi 5 tūkst. eurų, ir tada metus gyveni be komodos.“

Beno Šileikos nuotr./Manto Tautvaišo įsirengtas butas
Beno Šileikos nuotr./Manto Tautvaišo įsirengtas butas

Žmones, kurie ketina patys įsirengti namus, Mantas iš karto perspėja, kad niekada nepavyks sutaupyti sienų ir grindų dangai, tačiau galima mažiau išleisti renkantis baldus.

„Renkantis baldus, sutaupyti galima kiekviename žingsnyje. Palyginimui, jeigu visos virtuvės spintelės bus su stalčiais, kaina gali kilti daugiau nei tūkstančiu eurų, o jei padarysime dureles, viskas gerokai atpigs“, – sako M.Tautvaišas.

Be to, itin svarbu kiekvienam atsakyti į klausimą, ką kiekvienam reiškia namai ir ką juose norite veikti.

„Namų energetika yra kuriama kartu su interjeru. Jeigu butas yra poilsio oazė, turėtų būti asociacijų su gamta, kažkuo, kas jus atpalaiduoja. Jei namai yra kaip meno galerija ir norisi pasirodyti kitiems, reikia ieškoti išskirtinumų. Standartiniai butai, kurie neturi asociacijų ir neskleidžia energetikos, dažniausiai yra labai paprasti ir apie nieką“, – neslepia jis.

Standartiniai butai, kurie neturi asociacijų ir neskleidžia energetikos, dažniausiai yra labai paprasti ir apie nieką.

Mantui visas interjero kūrimo procesas taip patiko, jog jis net apsiėmė įrengti ir savo grožio namų „Mantas Tautvaišas Hair Couture&Beauty BACKSTAGE“ interjerą, taip pat – padėjo pažįstamai merginai įsikurti savo namus Vilniaus senamiestyje. Jam tai netikėtai tapo atrasta nauja veiklos kryptimi, kurioje gali save realizuoti ir mielai sutinka pasidalinti nuomone su kitais.

„Kai įsirengi butą ir tikrąja žodžio prasme grįžti į savo namus, kuriems skyrei daug laiko, energijos, pastangų, kyla vidinis pasitenkinimas, supratus, kad tai tikrai yra tavo namai ir guolis“, – sako M.Tautvaišas.

Nors Mantui butą įsirengti pavyko puikiai, jis kitiems pataria aklai į tokias avantiūras nesileisti ir įvertinti savo galimybes kuriant interjerą. Anot jo, dizainerio atsisakymas vien dėl noro sutaupyti gali suveikti priešingai ir dėl nesėkmių atnešti daugiau išlaidų.

„Jeigu žmogus yra stilingas, domisi mada, pasauliu, architektūra, tikrai padidėja galimybės pačiam gražiai įsirengti namus. Bet jei asmuo visiškai neturi suvokimo, kas yra namai, kaip būtų patogu gyventi, rekomenduočiau konsultuotis su specialistais arba bent jau turėti labai gerų draugų, kurie norėtų padėti. Sukurti interjerą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Nebus taip, kad padėsi baldą ir jau gerai“, – pataria M.Tautvaišas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką