Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 04, 14:44

Krizės laikotarpiu gimęs verslas kviečia kartu spręsti nedarbingumo problemą„Geros ir augančios įmonės net ir šiuo kriziniu laikotarpiu tikrai ieško darbuotojų, nori rūpintis jų sveikata bei siūlo darbą nuotoliniu būdu. Taip, dalis įmonių užsidaro, bet likusioji, kuriai šis sudėtingas laikotarpis yra klestėjimo metas, auga ir plečiasi. Ši krizė tampa galimybe žmogui atrasti naują darbą ir savo kelią“, – teigia StartupCv.lt įkūrėjas, verslininkas Antanas Bernatonis. Vienas perspektyviausiai augančių darbo paieškos portalų Lietuvoje, „StartupCv“ siūlo krizės metu iškilusius nedarbingumo iššūkius keisti į naujas galimybes.
Ofisas
Ofisas / 123RF.com nuotr.

Per pirmas dvi savaites – net 25 tūkstančiai profesionalų„Dar pavasarį, per pirmąją COVID-19 bangą, kuomet daugybė žmonių neteko darbo, visi gyveno savotiškoje nežinomybėje. Užsidarinėjo įmonės, niekas nežinojo, kas vyksta ir kas bus ateityje. Tačiau taip pat pastraisiais metais Lietuvoje ėmė atsidarinėti rekordiškai daug mažųjų bendrovių, socialinių verslų, taip pat plėstis ir ieškoti naujų darbuotojų ėmėsi ir seniau įsitvirtinusios, krizės laikotarpį verslo augimui išnaudojančios įmonės.

Sekdama sėkmingais užsienio bendruomenių pavyzdžiais, mūsų komanda nusprendė į COVID-19 situaciją pažvelgti kitu, galimybes atveriančiu kampu – įkūrėme internetinę darbo skelbimų lentą ir pakvietėme registruotis darbo ieškančius žmones bei jį siūlančias įmones. Tiesą sakant, tikėjomės, jog šia idėja susidomės tik mūsų aplinkos žmonės, tačiau netrukus dėka Lietuvos startuolių bendruomenės mūsų projektu ėmė domėtis įvairios, daugiausiai technologijų įmonės visos šalies mastu – per dvi savaites pasiekėme daugiau nei 25 tūkstančiai talentų iš visos Lietuvos“, – pasakoja A.Bernatonis.

Anot pašnekovo, esant tokioms aplinkybėms dauguma darbo paieškomis užsiima savo bendruomenės ribose, socialinių tinklų pagalba, tačiau Startupcv.lt suteikia galimybę susitikti profesionalams. Išlošia abi pusės – įmonė gauna profesionalą, padėsiantį įmonei augti, o šis – darbo vietą sudėtingu krizės laikotarpiu ir ne tik.E. Kurausko nuotr./Antanas Bernatonis
E. Kurausko nuotr./Antanas Bernatonis

Inovacijoms įkvepiantis startuolio bendruomeniškumas„Kaip galite nuspėti iš pavadinimo, pačioje pradžioje „StartupCv“ buvo orientuotas į verslo startuolius. Iš jų sulaukėme ir daugiausiai teigiamų atsiliepimų apie mūsų projektą – būtent startuoliai pirmieji dėkojo už suteiktą galimybę lengviau pergyventi sudėtingą krizės laikotarpį, atrasti daugiau verslo auginimo galimybių. Matant tokį atsaką, norėjosi duoti daugiau grįžtamosios vertės bendruomenei, todėl tęsėme šią idėją“, – teigia A.Bernatonis ir prideda, jog būtent bendruomeniškumo jausmas tapo pagrindiniu jo įkvėpimo šaltiniu.

„Pats esu kilęs iš mažo Kaišiadorių miestelio, kurį palikus ir išvažiavus į Vilniaus didmiestį man buvo išties sunku atrasti savo vietą. Būtent startuolių bendruomenė suteikė man pirmąsias praktikas, darbus bei pakvietė susipažinti ir priėmė į savo ratą. Supratau, kokią didelę vertę turi bendruomenė ir kaip svarbu yra puoselėti bendruomeniškumą siekiant visuomenei naudingų rezultatų“.

Teigiamai vertina vietos ir tarptautiniai verslo gigantai

Nors pirminis „StartupCv“ užmojis buvo gan lokalus, per trumpą laikotarpį milžiniškų rezultatų pasiekusi darbo paieškos platforma šiandien kviečia prisijungti prie tokių gerai žinomų įmonių kaip „Western Union“, „Hostinger“, „Google“, „Kilo Health“, „Nord Security“ , „Baltic Amadeus“, „Vinted“ bei augančių ir jau įsitvirtinusių startuolių visoje Lietuvoje. Apie projektą teigiamai atsiliepia ir kiti žinomi vardai: „Go Vilnius“ portalą įtraukė į geriausių Lietuvos darbo paieškos vietų sąrašą, o finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ savo bendradarbiavimą su „StartupCv“ apibūdina kaip vieną iš puikių pavyzdžių, kuriuos įkvepia bendruomenės nariai.

„Džiugu, kad pandemijos laikotarpis atnešė galimybių ne tik startuoliams, bet ir individualių žmonių iniciatyvoms, kurios gali labai stipriai prisidėti prie inovacijų ir technologijų bendruomenės augimo ir tobulėjimo. „Rockit“ nariai jau ne kartą įrodė, kad yra ne tik puikūs savo srities specialistai, bet ir išradingi kūrėjai, kurie iššūkius paverčia galimybe. Didžiuojamės, kad čia buriasi tokie žmonės“, – teigė Šarūnė Smalakytė, Rockit vadovė.Šalies verslininkams – šviesi ateitis

Nepaisant kurį laiką šalyje vis augančios nežinomybės ir ekonominio sustabarėjimo, A.Bernatonis teigia pastebintis, jog verslininkų situacija Lietuvoje po truputį, tačiau neabejotinai ėmė gerėti: „Ypač auga technologijų srityje dirbantys startuoliai. Kalbu apie tokius vardus kaip „Ondato“, „Kilohealth“, „Idenfy, „Kevin“, „Omnisend“, „Whatagraph“, „Paysolut“ ar „Discontract“, kurie pritraukė milijonines investicijas, plečiasi į kitas šalis, nepaliaujamai samdo žmones. Galima teigti, kad Lietuvos startuolių bendruomenė, nors ir jauna, yra ganėtinai brandi.

Na, o už visų didžiųjų ir sėkmę pasiekusių įmonių stovi žmonės, kurie ir yra didžiausi vertės kūrėjai. Tam, kad startuoliai sėkmingai augtų ir eitų į rinką, reikalingi žmonės, savo srities profesionalai. Startupcv.lt yra būtent ta vieta, kurioje galima rasti minėtuosius profesionalus, kitaip tariant „kurą“, kuris padėtų užaugti“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką