Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 16:46

7 klausimai YPATINGOS autorei Dovilei: didžiausi moters priešai – kompleksai ir rizikos baimė

Dovilė Joneliūnienė Ypatingos Interviu
Asmeninio albumo nuotr. / Dovilė Joneliūnienė

Šis interviu griauna visus stereotipus apie moteris. YPATINGOS autorė, žurnalistė ir komunikacijos specialistė turi griežtą nuomonę – moterys pačios save įspraudžia į rėmus, nes atrodo, jog turi paisyti visuomenės normų, o tai joms trukdo ne tik sėkmingai daryti karjerą, bet ir pažinti bei mylėti save.

– Sakote, kad šiuolaikinė moteris privalo turėti ambicijų ir tikslų. Ką turite omenyje?

– Tai priklauso nuo individualios moters, jos poreikių ir gyvenimo tikslų, galiausiai – misijos. Kaip ir kur ji save įsivaizduoja po vienerių, dešimties metų? Ambicijos ir tikslai yra varomoji jėga. Noriu pabrėžti, kad būtent tai padeda pasiekti tikslų ne tik vyrams, bet ir moterims. Tai nebūtinai vadovavimas įmonei ar verslo imperija.

Kiekviena moteris skirtinga ir būtent tuo ji ypatinga, tačiau būtent dėl šių priežasčių labai svarbu pažinti save, išgryninti savo stipriausias savybes ir rasti sritis, kur jas galime pritaikyti. Tikslu gali tapti ir noras gyventi sveikai, perduoti savo žinias ir patirtį kitiems, tapti profesionalu savo srityje, išmokti naujos metodikos, apkeliauti Europą, ir panašiai.

– Kaip manote, kas moterims dažniausiai trukdo siekiant savo tikslų?

– Moterims trukdo kompleksai ir rizikos baimė. Pavyzdžiai rodo, kad verslai, įkuriami vyrų, progresuoja greičiau. Kodėl? Nes jie neria į verslą „stačia galva“ – investuoja daug savo laiko ir pinigų.

Moterys save stabdo – dėl vaikų, šeimos, todėl jų verslai patiria stagnaciją. Ir tai yra normalu.

Moterys bijo pradėti, nes nepasiseks.

Tačiau svarbiausias dalykas kompleksai – moterys bijo pradėti, nes nepasiseks, nes panaši idėja jau buvo įgyvendinta, nes yra daug konkurentų rinkoje, nes bijo aplinkinių pasmerkimo nesėkmės atveju. Todėl ir nerizikuoja.

Tačiau jei kyla tokie klausimai, paklauskite savęs – ką prarasite? Jei ilgai gyvenate galvodami apie konkrečią idėją, tiesiog privalote ją pabandyti įgyvendinti. O jei tai darysite su meile – nepasisekti tiesiog negali.

– Tikite sėkme ar veikiau sunkiu darbu?

– Žinoma, sunkiu darbu. Ką galime vadinti sėkme – atsidurti tinkamoje vietoje tinkamu laiku? Galbūt gyvenime būna atsitiktinumų, tačiau kalbant apie darbą – jei norite užsitarnauti sėkmę, vieninteliai įrankiai tam – galva ant pečių ir sunkus, atkaklus, sistemingas darbas.

– Dieną jus galima pamatyti su aukštakulniais ir suknele ar klasikiniu kostiumėliu, o po darbo – važiuojant motociklu. Argi ne per dideli kontrastai?

– Juk tai puikiai vienas kitą papildantys akcentai. Jei dieną įtemptai mąstau, turiu daug darbo susitikimų, po darbo mane atpalaiduoja aktyvi veikla – arba sportas, kur reikia ištvermės, arba adrenalinas.

Neįsivaizduoju gyvenimo be iššūkių, jei jų pritrūksta, išsikeliu papildomus, juos pasiekus – vėl naujus. Štai artimiausi tikslai, ne visai susiję su sportu, bet suteiksiantys naujų žinių – tobulėti technologijų srityje ir išmokti ispanų kalbą.

– O jei dabar galėtumėte atsidurti bet kurioje pasaulio vietoje ir pamiršti visus darbus?

– Būčiau Italijoje, Portofino, ir dėliočiau verslo plėtros planą (juokiasi). Žmogaus tiesiog nepakeisi. Myliu savo darbą, veiklą, nuolat esu kupina įvairių idėjų. Kelionės mus praturtina ir suteikia naujų kūrybinių minčių, tai viena geriausių dovanų, kurią galime sau padovanoti.

Myliu savo darbą, veiklą, nuolat esu kupina įvairių idėjų.

– Kas jums svarbiausia, rūpinantis savimi tiek dvasiškai, tiek fiziškai?

– Balansas ir įpročių formavimas. Gal skambės keistai, bet karantino metu suformavau įprotį kiekvieną rytą sportuoti namuose. Tai suteikia energijos ir labai naudinga tiek kūnui, tiek protui.

O dvasinė sveikata priklauso nuo mūsų minčių ir požiūrio į aplinką bei įvairias situacijas. Kasdien patiriame streso, tų stresinių situacijų išvengti negalime, bet galime pakeisti savo požiūrį į jas. Juk apimti neigiamų minčių ir išgąsčio ne padėsime sau, o pakenksime. Reikia tiesiog nusiteikti ir vadovautis taisykle – viską galima pasiekti, išspręsti, o tai padaryti įmanoma be pykčio ir liūdesio.

Dar vienas svarbus aspektas – skirti kokybiško laiko sau tam, kad nurimtų mintys. Moterims jų sveikata ir ramybė dažniausiai būna paskutinėse sąrašo eilutėse, juk namai, tvarka, gaminimas, darbai, šeima – svarbiau. Bet tik pačios skirdamos laiko sau, būdamos laimingos, pailsėjusios galėsime pasirūpinti kitais.

– Neseniai šventėte 32-ąjį gimtadienį. Ką jums reiškia metai?

– Patirtį, teigiamas emocijas, daugiau išminties. Metai – tik skaičius ir nesuprantu, kodėl turėtume jų bijoti. Išmokau labiau vertinti ir mylėti save, susidėlioti prioritetus, suprasti, ko noriu ir kaip to pasiekti. Moteris skatinčiau mažiau galvoti apie įvairias plastines procedūras, vietoj to – daugiau išsimiegoti, šypsotis, sportuoti ir paskaityti – taip praturtinsite ir vidinį, ir išorinį pasaulį.

Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką