Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 5d. 18:12

A.Vilutytė: buvo etapas – ryžiai ir makaronai su skirtingais padažais

Aldona Vilutytė
Viganto Ovadnevo / 15min nuotr. / Aldona Vilutytė

Kad būtų galima mėgaujantis repetuoti teatre aštuonias valandas per dieną ir nesukti galvos dėl pinigų, tenka užsidirbti kitur, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ pasakojo aktorė Aldona Vilutytė. Ji prisipažįsta, kad prabangiai niekada negyveno, bet išlaiko pati save, ir prisimena laikus, kai tekdavo valgyti ryžius ir makaronus su skirtingais padažais, o kavinėje užsisakyti duonos su česnaku, nes pigu.

Prabangiai niekada negyvenau

Aldoną Vilutytę galima sutikti daug kur: ji dirba penkiuose teatruose, filmuojasi kine, garsina reklamas, filmus. O neseniai prisidėjo ir edukacinė veikla suaugusiesiems MO muziejuje. Čia vėl susijungia visa menininkės turima patirtis: teatras, literatūra, vaizduojamieji menai ir šeimos istorija. A. Vilutytės, gimusios grafikų Nijolės ir Mikalojaus Vilučių šeimoje, asmenybė formavosi tarp menininkų, tad menas jai – artima tema.

Beje, ne juokais A. Vilutytė save pavadina ir darboholike – kartais ji prisiima per daug darbų vien tam, kad realybė būtų skalsesnė, ir prisimena laiką, kai teko skaičiuoti kiekvieną turimą litą. Aktorė neslepia – kad galėtų mėgaudamasi repetuoti teatre aštuonias valandas per dieną nesukdama galvos dėl pinigų, jai tenka užsidirbti kitur.

„Buvo etapas – ryžiai, makaronai su skirtingais padažais, vitaminai ir dar draugo cigaretės. Žodžiu, malonumas, sveikata, sotumas. Būdami studentai ir po studijų kavinėje pirkdavome duoną su česnaku, nes sotu, – prisimena A. Vilutytė. – Labai prabangiai niekada negyvenau, bet išlaikau pati save. Mano tėvai menininkai, tad vienus kitus paremiame, nes viskas labai nepastovu: arba perka jų darbus, arba ne, arba turiu spektaklių, kino projektų, arba ne.“

A. Vilutytę galima sutikti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur pirmakursiams ji dėsto scenos kalbą ir vaidybą. Į akademinį gyvenimą aktorė pasinėrė prieš aštuonerius metus – augina žmones, su kuriais norėtų dirbti ateityje, dalijasi patirtimis, kalba apie padarytas ir vis dar daromas klaidas.

Paklausta, kodėl pradėjo dėstyti, A. Vilutytė sako, kad jaučiasi atsakinga ir bando kurti aplinką, kurioje būtų gera gyventi jos sūnui. „Dėstau, mokau, einu į visus susitikimus su jaunais žmonėmis, filmuojuosi nemokamai, kai mano studentai paprašo, nors žinau, kad ne iš geriausios pusės mane parodys arba ne viskas pasiseks. O kas kitas, jei ne mes, turintys patirties, mokysime juos leisdami klysti, leisdami naudoti mus, kaip medžiagą? Kaip jie užaugs? Žinoma, yra viltis, kad užaugę irgi tave pakvies dirbti kartu“, – svarsto menininkė.

Jei gyvenime nėra kūrybos, atrodo, negyvenu

Profesinės paslaptys ateina su laiku ir patirtimi. O ji būna ir gera, ir skausminga. Prieš kelerius metus įvykęs nelaimingas atsitikimas teatro scenoje aktorę privertė ryžtis iš naujo susidėlioti savo prioritetus. Tuomet beveik metus A. Vilutytė nevaidino. Laisvas laikas ir dialogas su savimi buvo pati geriausia draugija, nes reikėjo iš naujo surinkti save, sudėti į vienumą ir nuspręsti, kaip gyventi toliau.

„Vaidinau spektaklyje su Andriumi Kaniava. Antrą spektaklio minutę kryptelėjau koją ir trūko raištis. Iš streso ir nežinojimo, kaip elgtis, vaidinau visą spektaklį. Po to buvo ir ligoninė, ir operacija, ir visi kiti dalykai. Tai vienas šios profesijos stebuklų – trūksta raištis, tu sutrinki, žiūrovai žiūri, bet sugebi vaidinti, net skausmas ateina vėliau“, – pasakoja A. Vilutytė.

Tada situacija pasikeitė – aktorė ėmė galvoti, kas bus, jei nebegalės judėti, kaip reikės gyventi, ką veikti: „Apėmė depresyvi nuotaika, pradėjau galvoti, kas dar man patinka. Man patinka viskas, kas susiję su balsu, kalbėjimu, literatūra. Ir aš tai darau, nes šioje srityje galiu ne tik dirbti, bet ir kitiems kažką duoti.“

Turėdama beveik 20 metų darbo scenoje ir garsinimo patirtį, prieš metus A. Vilutytė ryžosi rengti viešojo kalbėjimo seminarus. Imtis naujos veiklos ji buvo priversta ir sumažėjus vaidmenų teatre, ir atsiradus laisvo laiko. Be to, prisipažįsta aktorė, viešojo kalbėjimo seminarai – nelengvas uždavinys, nes čia susipina aktorystė, žmogus, psichologija.

Kita vertus, A. Vilutytė sako, kad aktorystė ją išgelbėjo nuo įvairių kompleksų bei išmokė būti tarp žmonių. Paauglystėje ji buvo introvertė, pasinėrusi į knygų pasaulį ir svajojusi apie vertėjos profesiją. Baigusi mokyklą, ji pasirinko aktoriaus filologo specialybę, bet ilgainiui suprato, kad be kūrybinio proceso neištvers: „Jei mano gyvenime nėra teatro, kino ar kitos kūrybos, atrodo, negyvenu.“

Suprato nesanti pramogų pasaulio atstovė

Ko gero, daug kam įsirėžė etapas, kai televizijoje karaliavo garsiosios blondinės. Viena iš jų – A. Vilutytė. Nors tuomet ji sėkmingai kūrė paikos merginos vaidmenį, šiandien nelabai jo nori prisiminti ir sako, kad būtent tada suprato nesanti pramogų pasaulio atstovė. Kita vertus, įvaizdžiai turi savybę prilipti, tad A. Vilutytė neslepia, kad ilgai bandė atsiriboti nuo kuriamo personažo, žiniasklaidos ir viešumo.

„Mano gyvenime ta laida užėmė valandą per dvi savaites. Aš turėjau teatrą, garsinau televizijoje, skaičiau poeziją... Bet kitiems asocijavausi tik su ta labai maža mano gyvenimo dalimi, iš kurios buvo sunku išsivaduoti“, – neslepia aktorė.

Kasdien devintą ryto A. Vilutytė išeina iš namų, o grįžta tik vėlai vakare. Ji prisipažįsta, kad nemoka būti namie ir, vos atsiradus laisvo laiko, iš karto susigalvoja veiklos. Tačiau laikas keičia ir įpročius, tad A. Vilutytė pamažu sugeba skirti laiko sau ir poilsiui, nors neslepia – nieko neveikti yra prabanga.

„Buvo taip, kad 15 metų atostogaudavau po 4–5 dienas. Gal prieš 10 metų pabandžiau pailsėti dešimt dienų... Dabar yra minčių apie pusę metų“, – kalba aktorė.

A. Vilutytė tiki, kad vaikai atspindi tėvus. Vaikams skirti jausmai, dėmesys ir laikas suformuoja požiūrius, pagarbą bei santykius. Ir nors aktorė pripažįsta, kad jos patirtis auginant sūnų Šarūną, kuriam dabar beveik 17 metų, buvo kiek kitokia, jo pratarti žodžiai sustatė viską į savo vietas. Juk vaikai lygūs suaugusiesiems, tik ne visi tai dar žino.

„Mes esame draugai – jis pasakė, kad mes esame draugai. Jis man dėkingas, kad bendrauju su juo kaip su lygiu. Jaučiu pagarbą savo sūnui nuo pat jo gimimo. Aš juo pasitikėjau, sąmoningumą ugdžiau ne kažkokiais tabu, taisyklėmis, o savo pavyzdžiu: sakydavau –mokykis iš mūsų ne tik to, ką daryti, bet ir ko nedaryti. Įvardindavau savo minusus, trūkumus, klaidas“, – prisimena A. Vilutytė.

Lrt.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

JK parlamentas atmetė „Brexit“ sutartį, balsuos dėl nepasitikėjimo vyriausybe

15min iš Dakaro Gazas

Aštuntasis etapas Dakare: Benediktas Vanagas neišvengė gedimų, virto ir sulaukė MAZ pagalbos

N-18 Aktualu

Kelyje BMW išpuolį patyrusi moteris atskleidė šokiruojančią skyrybų dramą

Gazas

Lietuvos motociklininkai sėkmingai įveikė ištvermės pareikalavusį 8-ąjį etapą

Aktualu

Trys labiausiai tikėtini „Brexit“ proceso tolesnės raidos scenarijai

Aktualu

A.Monkevičius: mokytojų klausimą galėtume spręsti labai oriai

24sek

Šviesią ateitį R.Jokubaičiui prognozuojantis Šaras: „Neleisime jam pasikeisti“

Aktualu

Tautiečio žmogžudyste įtariamas lietuvis stojo prieš Northamptono magistrato teismą

Mokslas.IT

„Linkomanija“ nuo trečiadienio nebeveiks

„Ginčas“ dėl „Žalgirio“ talento: iškils ar pradings?

Aktualu

Šauksmas iš vaikų namų: bijo būti įvaikintas per prievartą

Gyvenimas

Mes lygūs. Lietuvos žvaigždžių vizažistas Ąžuolas Misiukevičius: „O kodėl moterys dirba statybose?“

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Neišmindžiotais rašytojų takais, arba Kur sugauti senąją literatūros dvasią (I)

Verslas

15min pristato naują audioplatformą 15min Klausyk

24sek

FIBA Čempionų lyga: tritaškiais nukalta „Neptūno“ pergalė ir netikėta trauma

24sek

Monstriška „Žalgirio“ pergalė – rekordas, naujoko šou ir R.Jokubaičio žybsnis

Vardai

Vilija Pilibaitytė-Mia: „Daugiau niekada netekėsiu. Dabar yra mano aukso amžius“

Gyvenimas

Kodėl protingi žmonės niekada nelaiko nuoskaudų?

Aktualu

Prie vairo sučiuptas neblaivus prokuroras Eduardas Builisovas

24sek

Dainius Adomaitis prieš kovą su ALBA – apie Roką Giedraitį ir didžiausią pozityvą

Vardai

Kylie Jenner „Instagram“ rekordą sutriuškinęs kiaušinis pateko ant žurnalo viršelio

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Tomas Erbrėderis

Aktualu

Brolis pasakė, ką darys, jei teismas leis įvaikinti jo sesę porai iš Naujosios Zelandijos

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: narkotikai, NATO be JAV, žiauri Lenkijos pamoka ir Astravo bėda

Vardai

Andrius Mamontovas priblokštas: Sausio 13-osios minėjime juo mėgino pasinaudoti propagandai skleisti

Naujienos

Gazas

Pasipylus avarijoms klausia: ar lietuviai moka vairuoti žiemą?

Vardai

„Eurovizijos“ dalyviai prisipažino, kurie konkurso atlikėjai yra jų visų laikų favoritai

Aktualu

Britanijos policija sulaikė vyrą, įtariamą nužudymu traukinyje

Aktualu

Vilniečio nesėkmė Panevėžyje: į avariją pateko vos įvažiavęs į miestą

Aktualu

V.P.Andriukaitis vasario vidury praneš, ar trečią kartą sieks prezidento posto

Gazas

R.Fetingis apie lietuvius Dakare: Benediktas pasiruošęs geriausiai, Vaidotas – greičiausias, o Antanas – stipriausias ant smėlio

Aktualu

D.Trumpas pasmerkė „gėdingą“ demokratų įstatymų leidėjos pažadą surengti jam apkaltą

Vardai

J.Lawrence – K.Meschino likimo draugė: nuogos aktorės nuotraukas platinę asmenys pasodinti už grotų

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: jūrų ešerys portugališkai

Gazas

„Dakaro kariai“: Rekordinis lietuviams 2018-ųjų Dakaro ralis

Laisvalaikis

Tokijo naujame žuvų turguje tunas parduotas aukcione už rekordinius 2,7 mln. eurų

24sek

M.Grigonis įvertino K.Maksvyčio įdirbį: „Prieš sezoną atrodė, kad „Neptūnas“ bus silpnesnis“

Gyvenimas

Astrologė apie sausio 6-ąją įvyksiantį Saulės užtemimą: „Neskubėkite ir būsite pirmi“

Gazas

Dakaro legenda pripažintam Antanui Juknevičiui – organizatorių staigmena

Aktualu

Konstantinopolio patriarchas pasirašė tomosą dėl Ukrainos Bažnyčios autokefalijos

Pasaulis kišenėje

15min rekomenduoja: įdomiausios vietos 2019-ųjų atradimams Lietuvoje

Aktualu

Kompozitoriaus T.Dobrovolskio žudikas paskutinį kartą bandys įrodyti esąs nekaltas

24sek

Graikijos grandų priešprieša susižavėjęs R.Pitino savo žaidėjams siūlė lygiuotis į L.Lekavičių 

Aktualu

Prie Los Andželo per šaudymą boulingo klube žuvo 3 žmonės, 4 sužeisti

Vardai

D.Barzinskas – diplomuotas choro dirigentas, kilnojantis svarmenis: „Buvau pravardžiuojamas storuliu“

Aktualu

S.Paltanavičius: žiemos sulauksime, tik ji bus nepastovi, permaininga

Aktualu

Draudimų galia ar sveika gyvensena? Alkoholį lietuviai šiandien perka jau kitaip

Deuce

ATP Brisbenas: finale susikaus Kei Nishikoris ir Danilas Medvedevas

Aktualu

Vilniuje bevardės gatvės bus pavadintos sukilėlių vardais

Maistas

Tingiam savaitgaliui – blynai ir blyneliai su bananais. 9 receptai

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:17
20:02
00:32

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką