Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 20:54

Buvusi grupės „Mink taką“ vokalistė Andra Narkūnaitė-Alqadhi: vyro dovana padėjo įveikti depresiją ir atrasti pašaukimą

Andra Narkūnaitė-Alqadhi su vyru
Asmeninio archyvo nuotr. / Andra Narkūnaitė-Alqadhi su vyru

„Jau visus sapnus išdalinau...“ – turbūt daugelio galvoje įstrigusi ši melodija iš paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio. Atmintyje atgyja 8 energingi jaunuoliai, „išmynę“ visus popmuzikos scenų takus Lietuvoje, – grupė „Mink taką“. Žavioji vokalistė Andra Narkūnaitė-Alqadhi, praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams po sceninės karjeros pabaigos, šiandien neatpažįstama, bet iš arčiau – to paties būdo, kaip ir anksčiau – energinga, drąsi, maištinga linksmybių siela, optimizmo užtaisas ir visada lydima muzikos.

Šiandien ji – rūpestinga dviejų itin talentingų mergaičių mama, žmona ir savo pašaukimą atradusi moteris, kuri savo pavyzdžiu veda tūkstančius pokyčių ištroškusių žmonių iš viso pasaulio, sveikos gyvensenos ir pilnatvės link.

Asmeninio archyvo nuotr. /Grupė „Mink Taką“
Asmeninio archyvo nuotr. /Grupė „Mink Taką“

Paaugliškas sprendimas nuvedė teisingu keliu

Andra buvo vos devyniolikos, kai baigėsi svaiginanti karjera ir mokslai vidurinėje mokykloje. Vedama traukos iššūkiams ir nuotykiams, pasiryžo užsimetus nedidelę kuprinę ant pečių, išvykti į Londoną visiškai viena. Nors artimieji skeptiškai vertino jos sprendimą, giliai širdyje žinojo, kad Andros būdas jos nepražudys.

Atvykusi mergina nespėjo patirti kultūrinio šoko, greitai susirado draugų, darbą ir pastogę bei kibo į mokslus. Ilgai netrukus sutiko savo gyvenimo vyrą, susilaukė pirmosios atžalos ir pradėjo dirbti vienoje prestižiškiausių Londono klinikų, asistuojant grožio terapijos specialistams.

Asmeninio archyvo nuotr. /Grupė „Mink Taką“ legendiniais laikais
Asmeninio archyvo nuotr. /Grupė „Mink Taką“ legendiniais laikais
Asmeninio archyvo nuotr. /„Mink Taką“ grupės nariai po kelių dešimtmečių
Asmeninio archyvo nuotr. /„Mink Taką“ grupės nariai po kelių dešimtmečių

Nors potraukis grožio ir mados industrijai buvo didelis, po kurio laiko, įsigilinusi į darbo specifiką ir šiuolaikinę, kiek iškreiptą grožio sampratą, kurį laiką Andra atsiribojo, norėdama įsiklausyti į save ir suprasti, kokia jos pačios yra grožio ir sveikos gyvensenos samprata.

Asmeninio archyvo nuotr. /Grupės „Mink Taką“ nariai
Asmeninio archyvo nuotr. /Grupės „Mink Taką“ nariai

Po skaudžios netekties gyvenimas pasisuko kita linkme

Savęs paieškas nutraukė iš Lietuvos pasiekusi žinia apie mamą užklupusią klastingą ligą. Po poros įtemptų metų kovos su liga, po nuolatinio blaškymosi tarp Londono ir Kauno, Andra ir jos artimieji buvo priversti susitaikyti su pagrindinės šeimos grandies netektimi ir tęsti, o gal tiksliau – pradėti gyvenimą iš naujo.

Lengva nebuvo. Širdgėla Andrai atrodė negailestingai griaunanti viską iš po kojų.

Kuo labiau skaudėjo, tuo greičiau budo mano vidinis žvėris, skatinantis nukreipti vidinį skausmą į fizinę jėgą.

Tamsiausiu gyvenimo periodu teko patirti net depresiją, todėl Andros vyras, visad buvęs šalia ir palaikęs mylimąją iš visų jėgų, nusprendė surizikuoti ir pasiūlyti žmonai nebūdingą veiklą, siekiant nukreipti liūdesį į produktyvumą. Jis padovanojo DVD kompaktinę plokštelę su sporto treniruotėmis, kurios mokė ne tik kūno tonusą pakelti, bet ir pagerinti psichologinę būklę. Į dovaną pažvelgusi skeptiškai, visgi buvo įkalbėta pabandyti.

„Kitą dieną aš verkiau. Iš skausmo. Man niekada taip neskaudėjo raumenų. Ir kuo labiau skaudėjo, tuo greičiau budo mano vidinis žvėris, skatinantis nukreipti vidinį skausmą į fizinę jėgą. Nuo tos dienos, aš esu visiškai priklausoma nuo sporto ir galiu teigti, kad būtent jis padėjo išsikapstyti iš depresijos“, – pasakoja Andra.

Geriausios metų studentės ir trenerės nominacijos

Pajutusi didelę motyvaciją, o vėliau – ir stulbinančius išvaizdos pokyčius, Andra dažnai girdėdavo, kad ji – tikras įkvėpimas. Tai paskatino ją pasvajoti apie karjerą sporto industrijoje ir rezultatų pasiekti vedamai charakterio savybių, o ne atsigręžiant į specialistus, kaip dažnai yra grožio verslo srityje.

Andra pradėjo mokytis sporto trenerės amato, kuris atskleidė jos muzikalumo, lyderio ir komunikabilumo savybes. Moteris buvo nominuota kaip geriausia metų studentė ir iškart po studijų jai buvo pasiūlyta neeilinė darbo vieta.

Darbas be atlygio ir didžiausias iššūkis

Darbas prestižiniame sporto klube buvo neatlygintinas, tačiau Andrai tai buvo nė motais, ji žinojo, kad pagaliau atrado save ir yra vedama pašaukimo – įkvėpti ir padėti žmonėms pasiekti savo tikslus.

Pradžioje grupėje treniravosi vos penkis žmonės, bet palaipsniui salė pilnėjo, kol pasiekė šimtinę minią ir galiausiai darbo kalendoriuje visiškai neliko vietos.

Asmeninio archyvo nuotr. /Andra Narkūnaitė-Alqadhi
Asmeninio archyvo nuotr. /Andra Narkūnaitė-Alqadhi

Laimingi klientai ir jų rezultatai man buvo didžiausias įvertinimas.

„Sporto klubo darbuotojai, savininkai stebėdavo treniruotę išpūstomis akimis ir klausdavo kaip, man tai pavyksta“, – juokiasi Andra, minėtame klube nominuota kaip geriausia trenerė.

Tai paskatino ją dar labiau gilinti savo žinias, todėl patirties stalčius sparčiai pildėsi naujais kursų sertifikatais ir pasiekimų diplomais. Andra prisimena: „Aš viską dariau, vedama entuziazmo. Pirmiausia, kad atradau save. Antra – laimingi klientai ir jų rezultatai man buvo didžiausias įvertinimas. Bet vėliau susidūriau su iššūkiu, kai turėjau įkainoti savo paslaugas. Buvo labai nesmagu pasakyti žmonėms, kad mano laikas ir patarimai šiek tiek kainuos.“

Klientų žinutės pravirkdo

Šiandien, net ir sudėtingos pasaulinės situacijos metu, nestinga darbo, – klientai iš viso pasaulio sportuoja savo namuose, ji rengia tiesiogines transliacijas ir konsultacijas online. Andra rodo savo klientų rekomendacijas ir jų išvaizdos bei pasaulėžiūros pokyčius bei su pasididžiavimu priduria, kad jai garbė treniruoti VIP klientus, Londono magnatus, galerijų savininkus ir žinomas damas.

Asmeninio archyvo nuotr. /Andra Narkūnaitė-Alqadhi
Asmeninio archyvo nuotr. /Andra Narkūnaitė-Alqadhi

„Darbas su tokiais žmonėmis niekuo nesiskiria nuo kitų mano klientų, gal tik tuo, kad esu lankstesnė finansiniu atžvilgiu tiems, kurie negali sau leisti tiek, kiek daug pasiekę verslininkai, bet vis tiek nori būti aktyvūs ir sveiki“, – tvirtina buvusi „Mink taką“ žvaigždė, neretai sulaukianti savo klientų laiškų, kuriuose dėkojama už įkvėpimą ir puikius rezultatus. Tokie laiškai ypač sujaudina ir leidžia įsitikinti, kad tai, ką ji daro – daro gerai.

Motyvacijos šaltinis

Aplinkiniai Andrą apibūdina kaip motyvatorę, o paklausta, kas įkvepia ir motyvuoja ją pačią, atsako: „Vienareikšmiškai, mano mama. Daviau jai pažadą, kad būsiu sveika ir pasaulį darysiu geresnį, visai kaip ji. Ji buvo didis žmogus. Savo gyvenimo misijos kryptį radau. Ir aš žinau, kad ji manimi didžiuojasi, nes darau tai labiau dėl kitų, o ne dėl savo gerovės.“

Verčiau užsispirti ir disciplinuoti save, siekiant pokyčių savo jėgomis, nei ryžtis, rizikuoti ir visiškai priklausyti nuo kitų žmonių kompetencijos.

Žinanti grožio pasaulio subtilybes ir suprantanti, kad plastinės chirurgijos srityje, ypač technologijoms ir mokslui taip sparčiai žengiant į priekį, net tai, kas, rodos, neįmanoma, tampa įmanoma, Andra yra užtikrinta, kad prieš priimant sprendimą gultis ant operacinio stalo, pirmiausia, reikia pabandyti susivokti savo vidinio „aš“ tikruosius poreikius ir valios stiprybę.

Asmeninio archyvo nuotr. /Andra Narkūnaitė-Alqadhi su šeima
Asmeninio archyvo nuotr. /Andra Narkūnaitė-Alqadhi su šeima

„Verčiau užsispirti ir disciplinuoti save, siekiant pokyčių savo jėgomis, nei ryžtis, rizikuoti ir visiškai priklausyti nuo kitų žmonių kompetencijos. Akis galime apgauti, bet savo širdies – niekada“, – tikina Andra ir priduria, kad augindama dvi mergaites, ji stengiasi savo pavyzdžiu formuoti dukrų pasaulėžiūrą ir tvirtą poziciją šiame pasaulyje, kai „grožis“ tampa įperkamas ganėtinai lengvai.

„Mėgstu sakyti, kad sveikame kūne – sveika siela, ir atvirkščiai. O kai mes sveiki visapusiškai, tada ir esame – gražiausi!“ – įsitikinusi moteris.

Komentarai
Temos: 2 Muzika Londonas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką