Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 17:13

COVID-19 pandemijos poveikis nefrito gavybai

Jade Fever
Partnerio nuotr. / Jade Fever
Kas gi tas senovinis žalias brangakmenis, ištisus šimtmečius vertinamas dėl savo tvirtumo ir grožio? Jis buvo laikomas amžinu ir dievišku, tikru dangaus ir žemės brangakmeniu. Senovės turkų gentys ir mongolai laikė jį pergalės simboliu. Europoje šis brangakmenis įkūnijo sąžiningumą, drąsą, išmintį, tobulumą ir tyrumą.

Jis siejamas su ilgaamžiškumu ir šeimos gerove. Šis brangakmenis – žaliasis nefritas, suteikiantis vidinės galios ir atsparumo. Jis ypač tinka dirbantiems protinį darbą, mat toks darbas reikalauja tikslumo ir susikaupimo. Nefritas laikomas išminčių ir mokslininkų brangakmeniu.

Partnerio nuotr./JadeFever
Partnerio nuotr./JadeFever

Be žalio dar randama ir kreminės baltos spalvos nefrito, kuris Kinijoje vadinamas avienos taukų nefritu. Žadeito būna ir daugiau spalvų: dar yra mėlynos, violetinės bei rožinės spalvos variantų. Žadeitas yra retesnis už nefritą, jo randama maždaug 12-oje pasaulio kraštų. Tiek praeityje, tiek šiandien vertingiausias iš jų – smaragdo žalumo žadeitas. Šio brangakmenio iškasama Gvatemaloje, Birmoje, taip pat ir Kanadoje. Beje, žadeitas yra oficialus Britų Kolumbijos ir Aliaskos brangakmenis.

Viena liūdniausiai pagarsėjusių nefrito kasyklų yra įsikūrusi mažame Britų Kolumbijos miestelyje, kuriai vadovauja sutuoktiniai Klaudija ir Robinas Bunsai. Jų kasykloje dirba beveik visi to miestelio gyventojai. Šeima paskutinį kartą leido kameroms įamžinti kasykloje vykdomus darbus. Dokumentinis serialas „Nefrito karštinė" – 2016 m. Kanados TV ekrano apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias dokumentinis TV serialas, sugrįžta su 7-uoju sezonu.

Partnerio nuotr./JadeFever
Partnerio nuotr./JadeFever

Ankstesniame sezone jie rado nefrito ir pardavė kelis didžiulius grynuolius, tačiau naujasis sezonas įrodo, kad sukurti pelningą verslą iš naujų nefrito „Two Mile" telkinių nėra taip jau paprasta. Dėl Covid'o nefrito parduotuvė uždaryta, o turistų nebeliko nė kvapo. Kadangi naujai įrangai įsigyti pinigų nėra, remontuojami seni sunkvežimiai ir ekskavatoriai, tačiau jie nuolat genda. Itin sudėtinga užkelti įrangą į kalną ir nuleisti žemyn, o be to – sunku priversti visus bendradarbiauti. Sūnus Džošas prieštarauja viskam, ką jam liepia daryti tėvas Robinas. Jis nusprendžia įkurti savo transporto įmonę. Nefrito prakeiksmas yra visagalis ir žlugdo visas pastangas, pergales paversdamas pralaimėjimais.

Žiūrėkite, kaip šis senovinis, žalias brangakmenis išgaunamas Bunsų šeimos kasykloje per Viasat Explore kanalą, kur rugsėjo 14 d. 22.00 val. prasideda 7-asis dokumentinio serialo „Nefrito karštinė" sezonas.

Daugiau informacijos rasite Facebook

Partnerio nuotr./JadeFever
Partnerio nuotr./JadeFever

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką