Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 13:28

„Džentelmenų lyga“ su Arminu Lydeka: etiketo žinovas – apie tikro vyro sąvoką

Ineta Stasiulytė ir Arminas Lydeka
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Ineta Stasiulytė ir Arminas Lydeka

„Džentelmenas – tai tikras vyras: mandagus, kultūringas, raštingas, nesukuriantis aplink save negatyvios informacijos, agresijos, pykčio. Jis rūpinasi šalia esančia moterimi, o ir bet kuriuo kitu žmogumi“, – sako etiketo žinovas Arminas Lydeka. Vargu ar kas geriau už jį galėtų apibūdinti, kas telpa į šią sąvoką – apie tai ekspertas pasakoja laidoje „Džentelmenų lyga“.

Pasak A.Lydekos, žodis „džentelmenas“ savyje talpina tris svarbiausius elementus – jis apima kūną, arba kitaip išvaizdą, protą ir dvasią. Tai esą pagrindiniai banginiai, kurių kiekvienas vienodai svarbus, formuoja žmogų, asmenybę, jos mentalitetą, visumą.

„Man kelią nuostabą, kai vyrui lyg komplimentas sakoma – tikras mužikas. Ar gali būti didesnis įžeidimas?“ – laidoje „Džentelmenų lyga“ su jos vedėja, aktore Ineta Stasiulyte mintimis dalijosi A.Lydeka.

15min skaitytojus etiketo žinovas patikina – išmanyti esmines mandagumo taisykles būtina kiekvienam. Ir net jei esą iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad taip suvaržomos laisvės ir bandoma įsisprausti į tam tikrus rėmus, etiketo žinojimas, pasak A.Lydekos, suteikia galimybę elgtis laisviau, jaustis galva aukščiau.

Jis paminėjo tokias protokolo taisykles, kaip kad tikras džentelmenas, norėdamas savo damai parodyti pagarbą, ją turėtų vestis iš dešinės pusės, taip pat nusprendus prisėsti – tą padaryti tik tuomet, jei moteris prisėda pirma.

Pasak jo, kartais paisyti etiketo lengviau padeda ir finansai. „Dėl jų tam tikrus sprendimus priimti lengviau: jei reikia – galima ką nors pavaišinti, pagal tam tikrus reikalavimus paisyti aprangos kodo. Dalykinę aprangą reiktų rinktis darbui, o į vakarėlį prie baseino tiks ir laisvalaikio drabužiai“, – sakė pašnekovas.

Ir nors laidoje dėmesys skiriamas džentelmenams vyrams, tos pačios taisyklės galioja ir moterims – norint vadintis tikra dama, vertėtų elgtis kaip damai ir nepamiršti pasirūpinti tiek išore, tiek vidumi.

Laidą „Džentelmenų lyga“ remia „Volfas Engelman nealkoholinis“.

Visą I.Stasiulytės ir V.Amosovo pokalbį prie grilio žiūrėkite čia:

Remiamas turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką