Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 11:31

Karatė meistras Lukas Kubilius: „Kovos menai – asmenybės ir vertybių mokykla“

Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr. / Lukas Kubilius
Išgirdus žodžių junginį „kovos menai“, dažnam prieš akis iškyla prakaitu ir krauju paženklinti raumeningi kūnai, „varomi“ agresijos ir adrenalino. Tačiau toks stereotipas – neteisingas. Ne vieną kartą pripažintas geriausiu Lietuvos kyokushin karatė kovotoju, o pernai – ir geriausiu šios sporto šakos treneriu klaipėdietis Lukas Kubilius sako, kad kovos sportas – visų pirma asmenybės mokykla, kurioje jokia pergalė neįmanoma be nuoširdaus tikėjimo tuo, ką darai.

Pasaulinio lygio kovotojas karatė atrado paauglystėje

Kad yra grynas klaipėdietis, L.Kubilius sako su pasididžiavimu. „Aš gimęs ir užaugęs Klaipėdoje, čia baigiau mokyklą ir studijavau. Visuomet maniau, o ir dabar sakau, kad Klaipėda yra pats nuostabiausias miestas Lietuvoje gyventi“, – sako visame pasaulyje žinomas karatė kovotojas, kurio pasiekimai yra sulaukę ir šalies Prezidentės dėmesio, o dalintis sukaupta patirtimi jis kviečiamas net į tolimus planetos regionus, pavyzdžiui, Japoniją ar Australiją.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius

Kovotojo kelias į karatė pasaulį nebuvo nuoseklus. „Vaikystėje, kai buvau 6 – 7m., tėvai nuvedė į karatė pamokas, sportavau gal metus, pamenu, kad patiko, tačiau paskui pradėjau lankyti futbolą, – pasakoja tituluotas Lietuvos kiokushyn karatė rinktinės narys ir daugkartinis Europos čempionas. – Futbole sekėsi vidutiniškai, nors treniruotes lankiau gan ilgai, iki 13 – 14 metų. Vis dėlto supratau, kad komandinis sportas, toks, kaip futbolas, turi savo specifiką – tu gali būti pats geriausias, tačiau nebūtinai komanda laimės. Tad man norėjosi išbandyti kažką tokio, kur viskas labiau priklauso nuo tavęs paties, nuo tavo įdėto darbo ir pastangų“. Sugrįžti prie vaikystėje paragauto karatė „skonio“ paskatino ir prasidėjęs ypatingas asmenybės raidos laikas. „Buvau jau paauglys, aktualu tapo mokėjimas už save pastovėti, mokėjimas reikalui esant ir pačiam apsiginti, ir apginti artimą, – sako L.Kubilius. – Iš pradžių pradėjau lankyti savigynos būrelį, o paskui, kai buvau apie 15 – 16metų, žengiau į karatė kyokushin salę. Iki šiol einu karate kyokushin keliu ir esu tikrai lamingas“.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius

Teisingo gyvenimo kelio mokykla

L.Kubilius sako, kad kyokushin karatė turi savo filosofiją, ir ji anaiptol neskatina smurto. Priešingai – šios šakos tikslas yra ugdyti pilnavertę ir atsakingą asmenybę.

„Karatė kyokushin išvertus iš japonų kalbos reiškia „absoliučios tiesos arba teisingo gyvenimo kelio mokykla“, – sako L.Kubilius. Siekdamas dalintis sukaupta patirtimi su jaunąja karta, sportininkas prieš gerą dešimtmetį uostamiestyje įkūrė karatė mokyklą. Šiandien joje – per 500 auklėtinių, kurie garsina ir Klaipėdos, ir Lietuvos vardą įvairiuose turnyruose bei čempionatuose, yra Lietuvos karatė rinktinės nariai.

„Mūsų karatė mokykloje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik vaikų fiziniam aktyvumui, bet ir charakterio bei žmogiškųjų vertybių formavimui. Treniruočių metu stipriname savo kūną, tačiau kartu mokomės pagarbos vyresniam, vieni kitiems ir sau, mokomės susikaupti, laikytis disciplinos. Treniruočių pagalba vaikas ilgainiui supranta, kad pastangomis ir sąžiningu darbu bei atsidavimu viskas yra pasiekiama ir viskas yra įmanoma. Manau, mokėjimas drąsiai ir užtikrintai žvelgti sunkumams į „akis“, mokėjimas nenuleist rankų kuomet nepasiseka yra labai svarbi savybė ne tik ugdant kovotoją – tai praverčia ir įvairiose gyvenimo situacijose“, – sako L.Kubilius. Pasak jo, pats kyokushin karatė kovos menas tikrai vertingas, kadangi jame praktikuojama puiki motyvacinė sistema laikant diržus ir dalyvaujant varžybose. Drauge tai – saugus kovos menas, nepaisant to, kad yra kontaktas. Tačiau, jokio smurto ar agresijos kovotojai vienas kitam nejaučia, yra tik pagarba varžovui, kurią privaloma išreikšti tiek laimėjus, tiek pralošus kovą.

L.Kubilius sako, kad karate kyokushin kovos menas tinkamas visiems. „Vaikai dažniausiai pradeda 6-7m., o suaugę sportuoja ir būdami 50 metų ar dar vyresni. Klaipėdoje turime ir suaugusiųjų sveikatingumo grupę, kur yra nemažai tėvelių, vedančių savo vaikus į treniruotes. Sportuoja ir vyrai, ir moterys. Ne tik vaikai, bet ir suaugę laiko diržus, yra galimybė vasarą vykti į suaugusiųjų stovyklas ir netgi dalyvauti varžybose. Tiesiog reikia vidinio noro, ir viskas yra įmanoma. Kalbant apie fizinius ar psichologinius duomenis, kurių reiktų šiam sportui, mes, ko gero, išskirtiniai, kadangi esame atviri visiems. Jeigu vaikas ar suaugęs nori, jis sportuoja, tobulėja ir stiprėja lankydamas karatė treniruotes, jokių apribojimų nėra“, – sako L.Kubilius.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius

Nuoširdi pradžia – dideli pasiekimai

Šiandien L.Kubiliaus įkurtos karatė mokyklos treniruojami sportininkai skina stiprias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. „Kai viską su žmona Viktorija pradėjome prieš 10 metų, buvo tiesiog didelis noras ir meilė tam, ką darai. Sekėsi ir tikrai labai patiko treniruoti vaikus, radome bendrą kalbą su skirtingo amžiaus jaunąja karta, norėjome juos ugdyti bei siekti sporto aukštumų. Mes ir patys turėjome puikius mokytojus, palaikančią šeimą, tad viskas ėjosi tikrai puikiai. Per beveik 10 metų susiformavo ir analogišką požiūrį turinčių profesionalių trenerių komanda, kuri yra labai motyvuota ir turinti daug patirties karatė kyokushin srity. Manau, sėkmė susideda iš daugelio dalykų, bet pamatas – viską daryti iš širdies“, – sako L.Kubilius.

Klaipėdos neiškeistų

L.Kubiliaus pasiekimai – dideli ir žinomi. Lietuvos, Europos čempionas bei pasaulio vicečempionas neabejotinai laukiamas kur kas toliau už uostamiesčio ribų. Tačiau palikti gimto miesto kyokushin meistras neketina. „Klaipėda – mano miestas. Ir gyvenu jame, nes man čia gera, viskas patogu ir ranka pasiekiama. Kas galėtų pasivaikščiojimą prie Baltijos jūros iškeisti į, pavyzdžiui, Vilniaus šurmulį, – sako jis. – Be to, uostamiestis iš tiesų yra palankus mūsų sporto šakos vystymuisi, esame dėkingi savivaldybei už nuolatinę paramą bei dėmesį mūsų kovos menui“.

Gimtąjį miestą garsus kovotojas sieja ir su svarbiausiu savo laimėjimu – darnia šeima. „Karatė man davė labai daug. Pirmiausia, pačią gražiausią ir nuostabiausią žmoną Viktoriją, su kuria sukūrėme šeimą ir auginame tris sūnus. Karatė sporte aš galiu realizuoti save, visapusiškai tobulėti bei dirbti taip mėgiamą darbą – ugdyti jaunąją kartą. Manau, šis kovos menas padėjo suformuoti manyje stiprią asmenybę, kuri gerbia kitus ir stengiasi vadovautis tikromis žmogiškomis vertybėmis“, – sako L.Kubilius.

Mėgstantis pasivaikščiojimus prie Baltijos L.Kubilius sako, jog galima įžvelgti ir šiokių tokių paralelių tarp kovos meno bei jūros. „Karatė – tai taikus ir gražus kovos menas, kaip ir jūra, kuria mes dažniausiai gėrimės ir mėgaujamės. Bet savyje karatė turi daug jėgos, ir, nukreipus ją į žmogų, pasekmės gali būti liūdnos (tačiau šią jėgą galima naudoti tik tada, kai kas nors griežtai nusižengia taisyklėmis, ir kyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei). Su jūra ar gamtos stichija taip pat juokaut negalima – jei nesilaikai tam tikrų taisyklių, neišvengiamai nukentėsi“.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką