Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 27d. 18:58

Kauno geradariu vadinamas renginių vedėjas per vestuves išgelbėjo merginai gyvybę

Viktoras Jermolovas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Viktoras Jermolovas

21-erių metų kauniečio Viktoro Jermolovo gyvenimas kupinas, kaip jis pats teigia, nuolatinių emocinių pagirių. Likimo nuskriaustus asmenis nuolat gelbėjantį vaikiną tarsi persekioja keisti nutikimai. Šįkart atsitiktinai jis susidūrė su gyvybę atimti sau panorusia devyniolikmete: vesdamas vestuvių vakarą pertraukėlės metu panoro pasivaikščioti šalia sodybos, kai išvydo siluetą medyje.

Su 15min susisiekė kaunietė Rita, jauna mama, auginanti vaikutį. Būtent jos vestuvių, įvykusių rugpjūčio 20 dieną, metu ir nutiko keistas nutikimas. Moteris niekaip nenustojo apie tai galvoti, tad nusprendė istoriją paviešinti.

„Prieš gerą mėnesį atšokau savo pačios vestuves. Vakarą vedė Viktoras Jermolovas, pagarsėjęs geradarys. Tai pavyzdys pasauliui, kaip reikia tobulai gyventi. Mes su Viktoru susipažinome dar birželį. Vis susitikdavome aptarti vestuvių plano. Galiausiai tapome draugais.

Žmogus tikrai užimtas: vykdo daug socialinių veiklų, dirba mokykloje, veda renginius ir netgi padeda bažnyčioje, kur groja vargonais. Mums su vyru buvo labai netikėta, kad renginių vedėjas gali būti toks tikintis, juk šou verslas – sudėtingas ir sunkiai suderinamas su bažnytine veikla. Šventės dieną viskas pasisuko netikėta linkme. Ne mums, bet pačiam Viktorui“, – ėmė pasakoti Rita.

Asmeninio albumo nuotr./Viktoras Jermolovas
Asmeninio albumo nuotr./Viktoras Jermolovas

Vestuvės iškart po laidotuvių

Su vyru negalėjome suprasti, kaip jam pavyko 70 žmonių linksminti tokios būsenos. Du jauni žmonės, kuriems baltai pavydėjome jų jaukaus bendravimo, buvo išskirti – vieno nebeliko, – nutęsė Rita.

Dar prieš tai moteris pastebėjo, jog iki tol tryškęs pozityvumu, vaikinas staiga tapo liūdnas: vos sulaikė ašaras. Rugpjūčio viduryje renginių vedėjas atrodė lyg žemę pardavęs.

„Paklausėme, kas nutiko, o jis ėmė mus girti, kokie nuostabūs sutuoktiniai esame, ir pravirko. Vėliau prisipažino, kad jo devyniolikmetė mergina susirgo sunkia liga. Jie dažnai į susitikimus ateidavo kartu. Labai gražiai draugavo. Pakalbėjome, jis susivaldė, ir tęsėme vestuvių planavimą.

Išaušo pagrindinė diena. Viskas klojosi puikiai. Vakarinę šventės dalį Viktoras vedė linksmai ir energingai, tiesa, mano vyras pastebėjo, jog po pertraukėlių jis grįždavo tarsi išsiverkęs, labai nuliūdęs. Prieš pat vidurnaktį mes jo pasigedome. Didžėjus informavo, kad Viktoras išėjo pasivaikščioti.

Išeiname lauk, o ten stovi vedėjas su virve rankose, šalia jo – kažkokia mergina. Nesupratome, kas vyksta. Viktoras paaiškino, kad čia jo asistentė, o virvė reikalingai vienai atrakcijai. Nebedrįsome nieko daugiau klausinėti, tik vėliau pasiteiravome didžėjaus, kas nutiko. Nujautėme, kad kažkas ne taip. Kai sužinojau, pravirkau iškart“, – istoriją tęsė Rita.

Paaiškėjo, kad Viktoro sergančios draugės gyvybė užgeso prieš keletą dienų, o jos laidotuvės įvyko Ritos vestuvių išvakarėse. Todėl vaikinui ir norėjosi pertraukėlių metu pabėgti į ramią vietą – emociškai jis vos laikėsi, bet stengėsi to neparodyti. Tiesiog dirbo savo darbą.

„Su vyru negalėjome suprasti, kaip jam pavyko 70 žmonių linksminti tokios būsenos. Du jauni žmonės, kuriems baltai pavydėjome jų jaukaus bendravimo, buvo išskirti – vieno nebeliko“, – nutęsė Rita.

Viktoro Jermolovo asmeninio albumo nuotr./Kaunietis Viktoras Jermolovas
Viktoro Jermolovo asmeninio albumo nuotr./Kaunietis Viktoras Jermolovas

Pasivaikščiojimo metu išgelbėjo gyvybę

Bet tai – ne istorijos pabaiga ir net ne jos kulminacija. Ritos vyras pakalbino staiga iš niekur išdygusią tariamą Viktoro asistentę. Pasirodo, vaikštinėdamas pertraukėlių metu ir išgyvendamas dėl ką tik palaidotos draugės, vaikinas išgelbėjo jai gyvybę.

„Pamatė jis ją su virve, sėdinčią ant šakos. Labiausiai šokiravo tai, kaip jis privertė ją nusiimti nuo kaklo tą virvę. Pasiėmė kitą galą, apsivyniojo sau kaklą ir ėmė verkdamas pasakoti istoriją. Kaip ką tik prarado merginą.

Tardamas paskutinius žodžius jis pažadėjo: „Jei tu nušoksi, šoksiu ir aš. Neleisiu jauniems žmonėms mirti anksčiau negu aš.“ „Asistentę“ tai paveikė. Nenorėdamas palikti jos vienos, Viktoras parsivedė merginą į šventę, pristatė kaip padėjėją. Neįtikėtina.

Po tokios istorijos nežinojome su vyru, kaip toliau elgtis. Viktoras reikalavo neskambinti jokioms tarnyboms, pažadėjo ja pasirūpinti pats. Mes juo patikėjome. Juk ne pirmas kartas, kai jis kam padeda. Žinojome, koks jis geras žmogus. Tik tuo metu buvo labai jo gaila. Po didelės traumos jam teko dar viena sunki našta: pravesti vestuves ir priversti jauną merginą patikėti savo nuostabiu gyvenimu. Iki šiol neapleidžia tas liūdesio jausmas“, – emocingai mintis dėstė Rita.

Įkalbėjo nežengti pražūtingo žingsnio

Detaliau apie įvykį sutiko papasakoti ir pats V.Jermolovas. Vaikinas sunkiai rinko žodžius, tačiau to, kas nutiko rugpjūčio 20-ąją, teigė dar ilgai neužmiršiąs. Ypač to silueto medyje.

Po didelės traumos jam teko dar viena sunki našta: pravesti vestuves ir priversti jauną merginą patikėti savo nuostabiu gyvenimu.

„Vestuvės vyko sodyboje pakaunėje. Apie kilometrą nuo jos – miškelis, kuriame vingiavo išmintas takelis. Kadangi viduje virė skaudžios emocijos, pertraukėlių metu vis pabėgdavau pabūti vienas. Išsiverkti.

Išėjęs prieš vidurnaktį išgirdau medžių tankmėje kažką krebždant. Pagalvojau, kad gyvūnai. Tačiau priėjęs arčiau išvydau žmogų, sėdintį ant šakos. To vaizdo niekad neužmiršiu. Jauna mergina vyniojo ant šakos virvę. Supratau, kas vyksta.

Ji išsigando mane pamačiusi. Minutę žiūrėjome vienas į kitą. Paklausiau, ar nereikia kokios nors pagalbos, kodėl ji taip elgiasi. Mergina ėmė varyti mane šalin. Tuomet užsilipau ant tos pačios šakos ir prisėdau šalia. Pradėjome kalbėtis“, – teigė Viktoras.

Asmeninio albumo nuotr./Viktoras Jermolovas
Asmeninio albumo nuotr./Viktoras Jermolovas

Jis ėmė jai pasakoti, kad štai veda vestuves, nors vakar palaidojo draugę. Parodė jos nuotrauką, papasakojo apie tikėjimo galią. Kalbėjo ir kalbėjo. Kol galiausiai, užsirišęs ant savo kaklo kitą virvės galą, paklausė: „Ką man siūlai daryti?“. Jaunutė mergina išsigando.

„Nebūčiau šokęs. Tačiau reikėjo ją kaip nors emociškai supurtyti. Paaiškinau, ką iš tikro reiškia mirtis ir kaip skaudu, kai ko netenki.

Tuomet kalbėjo ji. Atskleidė, kad gyvena netoliese. Kad tėvai nesutaria, draugai ir vaikinas atstūmė. Kad bando tai daryti ne pirmą kartą, nors visi ją laiko stipria asmenybe.

Kalbėjome gal 20 minučių, bet man reikėjo grįžti į šventę. Pristačiau ją kaip asistentę, pasodinau prie didžėjaus. Kol dirbau, jaunosios mama ją užkalbino. Mergina išsipasakojo. O pasibaigus vestuvėms, šalia prisėdo ir jaunieji. Visi ilgai kalbėjomės. Keista naktis“, – tikino Viktoras.

Tėvas išsivežė į užsienį

Kadangi nepažįstamoji nenorėjo vykti į namus, geradarys užleido jai savo būstą, o išaušus rytui, pargabeno į namus. Jos tėvui prisistatė senu dukros pažįstamu, paaiškino, kad ji padėjusi jam renginyje.

Viktoro Jermolovo asmeninio albumo nuotr./Kaunietis Viktoras Jermolovas
Viktoro Jermolovo asmeninio albumo nuotr./Kaunietis Viktoras Jermolovas

„Nenorėjau tuomet nieko pasakoti, tačiau paprašiau merginos tėvo kontaktų. Vėliau mes susitikome Kaune, išdėsčiau visą istoriją. Kadangi buvau tarsi girtas nuo emocijų, išrėžiau šviesiai tiesiai: „Jei nebūčiau laiku pasirodęs, šiandien ruoštumėtės laidotuvėms.“

Merginos tėvas klausė, kaip jai padėti. Pasiūliau nuvesti pas gydytojus, kunigus, tačiau jis – netikintis. Susitikome vėliau ir dar kartą. O štai prieš savaitę sulaukiau laiško, kad išsivežė jis dukrą į Vokietiją, ir nuo šiol ten gyvens. Padėkojo.

Nežinau, kas tą akimirką mane ten nuvedė. Gal anapilin išėjusi mano draugė – norėjo, kad prasivalyčiau. Gal Dievas. Vėliau ne kartą sapnavau pakaruoklius“, – teigė Viktoras.

Paklaustas, kaip atrado jėgų vesti tokį laimės kupiną renginį kaip vestuvės po to, kai tik ką palaidojo savo merginą, vaikinas patikino nenorėjęs išvakarėse nuvilti jaunųjų.

„Galėjau save parduoti velniui, bare prisigerti, bet sąžinė neleido to padaryti. Sunku buvo. Sunku yra. Nes draugės mirtis buvo staigi. Rugpjūčio 16 d. ji paskambino iš ligoninės ir pasakė, kad atvykčiau – turi man dovanų. Po kelių valandų jos gyvybė užgeso. Nespėjau.

Pamatę mane Kauno traukinių stoties darbuotojai net paklausė, ar viskas gerai. Palydėjo iki pirmos klasės vagono, bilietą padovanojo. Pasiteiravo, ar Vilniuje kas pasitiks. Labai gražiai pasielgė. Yra gerų ir supratingų žmonių. Matyt, atrodžiau išties nekaip.

Nuvykęs į ligoninę sužinojau, kad draugės dovana – atsisveikinimo laiškas. Labai skaudu buvo. Rašė naktį, nežinodama, kad tas realus atsisveikinimas įvyks dar tą pačią dieną. Juk prieš kelias valandas skambino...“, – itin atvirai pokalbį užbaigė Viktoras.

Tai ne pirma V.Jermolovo istorija, kurią aprašo 15min. Anksčiau vaikinas iš narkotikų liūno ištraukė moterį, kurią sutiko verkiančią ir kraujuotą tamsiame Kauno parke. Dienos šviesą Viktoro dėka išvydo ir pasakojimas apie buvusį Lietuvos jaunių bokso čempioną bei ilgametį paramediką, kuris po avarijos liko suluošintas ir tapo alkoholio vergu. Vaikinas bandė šiam vyrui, kaip ir daugeliui kitų, padėti. Tad nenuostabu, kad į redakciją vis plūsta Viktoro gerumu susižavėjusiųjų laiškai.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką