TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mados maniakė Anna Dello Russo

Anna Dello Russo
Vida Press nuotr. / Anna Dello Russo
Šaltinis: 15min
0
A A

Italijoje daug dėl mados pamišusių moterų. Kai kurios jų pamišusios labiau už kitas. Bet net tarp ekscentriškiausių damų nerasime tokios, kuris prilygtų ADR – taip žurnalistai vadina Anną Dello Russo.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Galima purkštauti, kad Annai bepigu keisti suknias, nes toks jos darbas. Taip, ji turi savo blogą, daug metų dirba stiliste ir mados redaktore. Bet juk pilna garsių mados eksperčių, kurios nieko nedomina ir ramiai prasmunka pro paparacius. Ji išvis kitokia, nei kolegės.

Vida Press nuotr./Anna Dello Russo
Vida Press nuotr./Anna Dello Russo

Pasaulyje, kurio stilių diktuoja nesišypsanti, šaltų akių Anna Wintour, jos bendravardė italė atrodo kaip nukritusi iš Mėnulio: spinduliuoja, kvatoja, demonstruoja temperamentą ir kojas, žodžiu, yra tikra anomalija. Ji, vadinama tarptautine mados sensacija,  to titulo tikrai nusipelnė. Nes vargiai rastume žmogų, kuris mada serga labiau už ADR. 

Gera pradžia

Annos tėvas buvo psichiatras, mama – gamtininkė; nei jos broliai, nei seserys nesidomėjo mada. Bet kai vaikui sukako 12 metų, ir tėtis jautriai paklausė, kokios dovanos norėtų dukrelė, šioji nepasikuklino: „Norėčiau „Fendi“.

Vida Press nuotr./Anna Dello Russo
Vida Press nuotr./Anna Dello Russo

Matyt,  šeima nebadavo, nes buvo susiruošta į parduotuvę, ir ten Anna gavo svajonių rankinę. O paskui įvyko maždaug toks dialogas: „Man dar reikia skėčio.“ „Pas mus niekada nelyja, kur tu jį dėsi?!“ „Skėčio, skarelės ir piniginės reikia prie ansamblio.“ „Bet mes tarėmės dėl vieno „Fendi“!” „Taip, bet aš turėjau omenyje vieną komplektą. Be jo nesukursi look‘o.“

 Visi jos bendraamžiai norėjo būti kieti, o Anna geidė būti pati madingiausia. 

Aišku, mokykloje visi šaipėsi iš jos skėčio, bet Anna nepalūžo. Ji jau tada buvo maniakė: gvelbė mamos, seserų, draugių drabužius ir versdavosi per galvą, kad eitų į koją su mada. Visi jos bendraamžiai norėjo būti kieti, o Anna geidė būti pati madingiausia. 

Logiškas tęsinys

Ji baigė Domus akademiją, literatūros ir dailės istoriją. Paskui šiek tiek pasimokė mados. Karjerą pradėjo kaip stilistė pas Francą Sozzani, itališkajame „Vogue“, o dabar yra japonų „Vogue“ laisva redaktorė (editor-at-large) ir skraido į Tekančios Saulė šalį. Dar ADR turi mados blogą, kur realizuoja savo fantazijas, beje, kartais labai šmaikščias („10 dalykų, kurių paisydami, nenuvilsite prancūzų „Vogue“ redaktorės Carine Roitfeld“). 

 

#aboutlastnite @dolcegabbana #altamoda In Portofino (wearing all @dolcegabbana ) @stefanogabbana

A photo posted by Anna Dello Russo (@anna_dello_russo) on


Šis sausas CV įdomus vienu atžvilgiu: Anna turi didžiulę stilistės patirtį, dirba su geriausiais pasaulio fotografais, ir jai sumesti kokį nors kvapą gniaužiantį derinuką – juokų darbas.

Viena iš klišių apie ADR skelbia, kad jos stilius – su niekuo nepalyginamas: ekstravagantiškas, unikalus, ryškus. Bet toks komplimentas – visiškas nonsensas, Anna principingai vilki tik tai, kas buvo rodyta ant podiumo: tiksliai, nuo batelių iki kaklo pakartoja kokio nors dizainerio kurtą ansamblį (išimtys daromos tik rankinėms ir skrybėlaitėms).

Ji sąmoningai vengia miksavimo, nes tada išties tektų kalbėti apie stilių, o Anna nenori būti stiliaus ikona, nes yra MADOS maniakė. „Tai, ką matome ant podiumo, atrodo fantastiškai. Kodėl turėčiau kažką keisti? Vilkiu svajonę, ir to pakanka. Visada taip darau, nepriklausomai nuo vietos ar oro sąlygų. Esu gana juokinga ir absurdiška, tad kodėl negalėčiau pasišaipyti iš savęs?”

Modelis

Rubrikos „Who Wore It Better“ mėgėjos rastų šimtus nuotraukų, kur ADR lyginama su analogiškai vilkinčiomis manekenėmis ant podiumo. 52 metų Anna be vargo atlaiko konkurenciją. Tiesa, tam ji deda daug pastangų. Keliasi 5 ryto, dviračiu važiuoja į jogą, iš ten – į baseiną ir atgal.

 

❤️Italian Riviera! @stefanogabbana

A photo posted by Anna Dello Russo (@anna_dello_russo) on

Nors stilistė sako, kad sporto ir meditacijos reikia išvalyti galvai („kuri – kaip vaizdų skalbimo mašina“), bet graži figūra – neišvengiamas jos filosofijos komponentas. Dėl tos pačios priežasties Annos virtuvė panaši į Sacharos dykumą: šeimininkė vartoja tik žalią maistą. 

Aukos

ADR kvatoja, kad gyvenime turbūt pražiopsojo daug gerų vyrų, bet nepraleido nė vieno rūbo. Nesunku nujausti, kad ADR meilės frontas silpnokas kaip tik dėl aistros drabužiams. Nors kartą ji buvo ištekėjusi, pusantro mėnesio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Marina Abramovič: menininkė, vilkinti „Givenchy“

Pasakodama apie tai, Anna visada akcentuoja, kad prie altoriaus ėjo vilkėdama „Dolce & Gabbana“ suknią, o skyryboms pasirinko „Balenciaga“ laidovių kostiumą. Kad būtų aišku, kas išskyrė porą, siūlome dar vieną dialogą: „Anna, tavo namuos per daug drabužių! O kur dėtis man?“ „Čia tau vietos nėra.“ „Ir spintoje mano rūbams nėra vietos! “ „To betrūko, kad leisčiau tave į savo spintą!“ „Tu – pamišėlė!!!“ Akivaizdu, kad po skyrybų abiems palengvėjo, ypač Annai. Dabar ji gyvena su  elegantiška pinčeriuke Kučiolina, kuriai viskas leidžiama, ir kuri – vienintelis nekintamas šeimininkės „aksesuaras“.

 

@altuzarrastudio dress @loewe bag @maisonvalentino sandals

A photo posted by Anna Dello Russo (@anna_dello_russo) on

Muziejus

Savaime suprantama, kad žodis „spinta“ seniai nugrimzdo į ADR praeitį.  Nebėra ir poros kambarių, kadaise atstojusių drabužinę. Šiandien Anna Milane turi du butus tame pačiame name: viename gyvena pati, kitas skirtas rūbams, rankinėms, avalynei. Patarosios yra apie 4500 porų; tarp jų – labai nedaug plokščiapadžių batelių ir gana daug išvis neavėtų batų.

 

Pic by @caroladearmas @fendi dress&clutch

A photo posted by Anna Dello Russo (@anna_dello_russo) on

Anna kolekcionuoja drabužius ir aksesuarus taip, kaip kiti renka pašto ženklus.

Kam to reikia? Atsakymas paprastas: Anna kolekcionuoja drabužius ir aksesuarus taip, kaip kiti renka pašto ženklus. O antrojo buto prireikė dėl to, kad ADR savo lobius prižiūri neprasčiau, nei tai daroma Luvre: patalpose nuolat palaikoma +15 laipsnių temperatūra, daiktai kabo ir guli surūšiuoti pagal mados namus, apsaugoti nuo tiesioginės šviesos, dulkių ir pan.. 

Zenitas

Už savo populiarumą ADR turėtų dėkoti vienam žymiausių tinklaraštininkų Scottui Schulmanui (Thesartorialist.com), kuris it šešėlis sekiojo Anną, ją fotografavo ir, aišku,  neslėpė nuotraukų po pagalve. Jis pavertė Anną žvaigžde, o kiti metėsi iš paskos. Kiekvienas stengėsi ją pavadinti kuo įmantriau; visus pranoko bevardis pilietis, pakrikštijęs ją „gatvės stiliaus ikona”. Net jei pilietis turėjo omenyje Dubajaus gatves, jis truputį persūdė. 

Vida Press nuotr./Anna Dello Russo
Vida Press nuotr./Anna Dello Russo

Vidutinio brangumo Annos ansamblis kainuoja apie  50 tūkstančių JAV dolerių.  ADR drabužius keičia triskart per dieną, tad suma trigubėja. 

Matematika paprasta: vidutinio brangumo Annos ansamblis kainuoja apie  50 tūkstančių JAV dolerių (taip tvirtina ji pati, nemėgstanti tuščiai girtis).  ADR drabužius keičia triskart per dieną, tad suma trigubėja.

Žinoma, galima būtų pasiguosti, kad Anna kartais slampinėja po namus su chalatu ar serga gripu, bet toji dama atrodo pavydėtinai sveika. Na, bent jau mados savaičių ji niekada nepraleidžia, o vien jų pakanka, kad skaičiai  pašiauštų net lakų supurkštus plaukus: jei Anna tą mėnesį vilkėtų tik po vieną ansamblį per dieną (kas – neįmanoma), gardeborobas kainuotų per milijoną JAV dolerių. Juokingiausia, kad šiandien, kai net pradedantys modeliai drabužius gauna veltui, Anna juos (be retų išimčių) perka. Šopingas – jos filosofijos dalis ir didžiausia palaima.

Vida Press nuotr./Anna Dello Russo
Vida Press nuotr./Anna Dello Russo
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką