Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 24d. 19:06

Mes lygūs. Interneto sensacija Emma Hulse: „Iš pavydo dėl man žeriamų komplimentų buvęs vaikinas verkdavo“

Emma Hulse
Asmeninio archyvo nuotr. / Emma Hulse

​​​​​​​Po apsilankymo laidoje „Yra, kaip yra“ Emma Hulse akimirksniu tapo interneto sensacija. Istorija apie tai, kad esą per graži dirbti mergina buvo atleista iš darbo britų žiniasklaidoje nuskambėjo dar prieš metus, tačiau Lietuvoje ji socialiniuose tinkluose sprogo po sensacingų Emmos pasisakymų minėtoje laidoje.

Su laidos vedėja Asta Stašaityte ir kitais svečiais ji diskutavo tema „Ar grožis visuomet padeda siekiant karjeros?“ Londone gyvenanti Emma pasakojo, kad jos išvaizda dažnai tampa kliūtimi tiek ieškant darbo, tiek bendraujanti su vyrais.

Mergina laidoje pasakojo, kad išsiskiria iš bričių, nes kasdien puošiasi – avi aukštakulnius, pasidaro makiažą. Dažnai vartojamas angliškas priežodis „like“ ir skambūs merginos pasisakymai sulaukė daugybės internautų dėmesio. Žinomi žmonės taip pat neliko abejingi: vieni gynė, kiti kūrė parodijas, o treti rėžė, kad ji tai daro dėl žinomumo ir tai buvo kažkoks personažas, tačiau Lietuva atitinkamą įvaizdį jai lipins dar ilgai. Taigi kas ta Emma Hulse, vos per naktį virtusi interneto žvaigžde?

Paklausta, ar tokia Emma, kurią išvydo Lietuvos TV žiūrovai, nebuvo tiesiog sukurtas personažas, o ne jos pačios mintys – esą galbūt jai buvo sumokėta, o gal tai noras išgarsėti, mergina buvo lakoniška: „Galiu atsakyti, kad Lietuvoje yra viskas surežisuota“, – tepasakė ji.

Asmeninio archyvo nuotr. /Emma Hulse
Asmeninio archyvo nuotr. /Emma Hulse

Po laidos mergina buvo trumpam dingusi iš socialinių tinklų, kuriuose netrūko aptarinėjimų, kuriamų parodijų bei laidos įrašų ar straipsnių, kuriais dalijosi internautai. Vis dėlto Emma tvirtino, kad jos gyvenimas po stulbinančio populiarumo sulaukusios laidos nepasikeitė nė trupučio: „Niekaip nepasikeitė, nes gyvenu Londone, o ne Lietuvoje. Nuo socialinių tinklų atsijungiau tik trumpam, kol vyko abiejų laidos dalių rodymai, dabar jie vėl aktyvūs.“

Lietuvoje negyveno

Emma puikiai kalba lietuviškai, tiesa, dažnai įterpdama anglišką priežodį „like“. Jos tėvas – britas, mama – rusė. Vis dėlto Emma 15min pasakojo, kad mūsų šalyje vaikystėje praleisdavo nemažai laiko, tik pastaruoju metu ją lanko kur kas rečiau: „Lietuvoje esu praleidusi nemažai laiko vaikystėje, ypač Nidoje ir Palangoje. Vis dėlto pastaruosius 10 metų Lietuvoje buvau tik tris kartus“.

Emma pasakoja esanti kilusi iš turtingos šeimos. Jos mama anksčiau esą turėjusi nekilnojamojo turto verslą, o tėvas vadovauja saugumo sistemų verslui, tačiau niekuomet dukters nerėmė.

„Nedavė man nė cento, užaugau su mama“, – prisipažino ji. Vis dėlto mama nuolat apipildavo dukrą brangiausiais drabužiais ir net neleisdavo eiti iš namų neapsiavus aukštakulnių. „Turbūt akivaizdu, kodėl esu, kokia esu“, – svarstė Emma.

Atleido, nes per graži

Beveik prieš metus britų žiniasklaidoje nuskambėjo žinia, kad Emma buvo atleista iš darbo todėl, kad yra per graži. Tai įvyko vasarį. Tuo metu mergina dirbo operatore, filmavo sporto varžybas.

Tądien buvo nusiųsta į UNIT TV – ten ji ir buvo atleista, nes darbdaviui pasirodė tinkamesnė modelio darbui: „Makiažo tą dieną net nebuvau pasidariusi. Mano direktorius sakė, kad turiu būti modelis ir nedirbti už kamerų, todėl nusiuntė namo, po to pakvietė į pasimatymą.“ Emma prisipažįsta niekuomet neturėjusi nuolatinio darbo, dirbdavo kaip laisvai samdoma darbuotoja (freelance contractor – angl.). Šiuo metu ji ieško darbo biure, nes nenori dirbti viešumoje. Vis dėlto kitokių kaip tik pastarieji pasiūlymų ji nesulaukia. Taigi kol kas tebėra bedarbė.

„Mano diena atrodo kaip ir bet kurio kito bedarbio“, – šyptelėjo ji. Mergina sakė mėgstanti išeiti susitikti su žmonėmis, pasėdėti gamtoje ar kur nors mieste. „Laiko grožio procedūroms daug neskiriu, nes natūraliai labai gerai atrodau“, – tikino Emma.

Asmeninio archyvo nuotr. /Emma Hulse
Asmeninio archyvo nuotr. /Emma Hulse

Jaučiasi diskriminuojama dėl išvaizdos

Emma yra baigusi verslo vadybos studijas Londono verslo mokykloje (London Bussiness School – angl.). Buvo įkūrusi kailinių verslą. Deja, jį teko uždaryti, kai šis tapo nepelningas.

„Labai mėgstu kailinius, tačiau dėl stiprėjančio priešiškumo kailinių pramonei pajamos labai sumažėjo, o gamybos kaštai padidėjo. Verslas tapo nepelningas“, – pasakojo Emma. Šiuo metu mergina gyvena iš santaupų, likusių nuo laiko, kai turėjo verslą, taip pat iš sporto renginių filmavimo.

Emma prisipažįsta, kad jos išvaizda ir didelis pasitikėjimas savimi dažnai glumina aplinkinius.

„Manau, kad dauguma žmonių nepasitiki savimi. Sau aš esu graži, man makiažo nereikia, kad gerai atrodyčiau, tačiau grožis – skonio reikalas ir kas yra gražiausia man, kitam gali būti negražu visiškai. Kompleksų aš neturiu“, – tikino ji. Vis dėlto dėl išvaizdos ji jaučiasi diskriminuojama. „Kartais jaučiuosi, nes natūraliai gerai atrodau“, – sakė mergina.

Buvęs vaikinas verkdavo ir nemiegodavo naktimis

Mes buvome visiškos priešingybės, kalbant apie pasitikėjimą savimi. Šiuose santykiuose jaučiausi kaip vyras, esantis santykiuose su moterimi, – šypsojosi Emma.

Kaip su darbais, taip Emmai sekasi ir asmeniniame gyvenime. Grožis ir pasitikėjimas savimi ir čia kiša koją. Jos buvęs vaikinas itin nepasitikėjo savimi dėl savo išvaizdos ir jausdavosi prastesnis už Emmą.

„Jei kažkas mane pagirdavo gatvėje dėl išvaizdos, jis tiesiogine to žodžio prasme verkdavo ir negalėdavo užmigti naktį. Jis sakė, kad mano išvaizda buvo tiesioginė to priežastis ir, akivaizdu, kad tai prisidėjo prie jo nepasitikėjimo savimi, kurį jis ir taip prieš tai turėjo“, – pasakojo Emma.

Pasak merginos, jis prie jos būdavo susikaustęs, visuomet ji turėdavo imtis iniciatyvos. „Jam visa tai kėlė tiek daug streso, jog jis galų gale metė darbą ir pradėjo eiti pas psichologą. Mes buvome visiškos priešingybės, kalbant apie pasitikėjimą savimi. Šiuose santykiuose jaučiausi kaip vyras, esantis santykiuose su moterimi“, – šypsojosi Emma.

Asmeninio archyvo nuotr. /Emma Hulse
Asmeninio archyvo nuotr. /Emma Hulse

Mes lygūs“ – specialus žurnalistės Kristinos Aržuolaitienės, 2017 m. gavusios „Žiniasklaidos balso“ apdovanojimą Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose, projektas. Jis skaitytojams atskleis temas, kurios visuomenėje skatina lygybę: nepriklausomai nuo lyties, pasirinktos profesijos, seksualinės orientacijos, odos spalvos, socialinės padėties, religijos ar kitų veiksnių, visi esame lygūs.

Visus projekto tekstus rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką