Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 8d. 19:06

„Pasaulis namuose“: kaip iš arti atrodo karantinas pasaulyje? S.Jasevičiūtei atvirai apie izoliaciją pasakos pasaulio lietuviai

Mirtinas virusas daugiau nei pusę pasaulio gyventojų privertė užsidaryti tarp keturių sienų ir suvaržė jų judėjimo laisvę. Vis dėlto priverstinis karantinas negali numalšinti žmonių noro bendrauti ir dalytis įspūdžiais. Naujoji 15min laida „Pasaulis namuose“ su Skaiva Jasevičiūte domėsis karantino ypatumais įvairiuose pasaulio kampeliuose ir ten gyvenančių lietuvių patirtimis.

Bandydamos pažaboti pandemiją daugiau nei 90 pasaulio valstybių ir teritorijų ėmėsi ieškoti gelbėjimosi priemonių – paskelbė apie karantiną ar saviizoliaciją. Pasaulį sukaustė nežinomybė dėl ateities, o jo gyventojai priversti mokytis prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Užsidarėme namuose ir įvykius už jų sienų stebime tik technologijų ekranuose.

Griežti įprastų gyventojų laisvių suvaržymai taikomi virtinėje Europos valstybių, panašios taisyklės įsigaliojo ir Azijoje bei JAV. Pandemija tapo iššūkiu visai žmonijai, tačiau į problemas retkarčiais reikia pažvelgti ir pozityviai. Daugėja optimistų, įžvelgiančių teigiamą saviizoliacijos pusę. Juk užsidarymas namuose nebūtinai reiškia, kad gyvenimas sustojo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Skaiva Jasevičiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Skaiva Jasevičiūtė

„Pasaulis namuose” su Skaiva Jasevičiūte 15min protale virtualiai pasibels į įvairiose pasaulio vietose gyvenančių lietuvių duris ir pasidomės, kas vyksta už jų namų sienų. Kaip karantinas pakeitė jų gyvenimą svetur ir kaip jie prie jo prisitaiko? Įvairių sričių atstovai, nuo mamų iki vadovų, iš skirtingų pasaulio kampelių, nuo Anglijos iki Malaizijos, atskleis, kokio karantino sąlygomis jiems tenka gyventi ten, kur dabar jau niekas nebegali nuvykti.

Pirmojoje laidoje jau beveik dešimtmetį nedideliame Prancūzijos kaime gyvenanti rašytoja Erika Umbrasaitė papasakos, kaip karantinas pakeitė šios nuo romantikos neatsiejamos šalies veidą. Žinoma moteris atskleis, kaip vos per vieną naktį kardinaliai pasikeitė prancūzų elgesys ir kaip įsimylėjėliai vis tiek randa būdų susitikti su meilužėmis.

E.Umbrasaitė tikisi, kad karantinas išmokys žmones gyventi čia ir dabar, kaip to ją išmokė vėžys. Dabar į gyvenimą ji žvelgia su humoru, kuris, pasak rašytojos, gelbėja tokioje sudėtingoje situacijoje. Erika skatina visus laikytis už aklo ir gal net kiek naivaus tikėjimo, kad viskas bus gerai. O apie visus į Prancūziją ir rašytojos gyvenimą karantino atneštus pokyčius, baimes ir atradimus sužinosite laidoje.

Nors pasaulinė pandemija uždarė pasaulį ir jo sienas, tačiau ji negali sustabdyti žmonių bendravimo ir bendruomeniškumo. „Pasaulis namuose“ du kartus per savaitę su šypsena pažvelgs į aktualias temas ir kasdienį gyvenimą, kuris kardinaliai pakito visuose pasaulio kraštuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:46
10:38
01:30

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką