Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 23d. 19:05

Policijos pareigūnė I.Kizelytė: „Didžiausias iššūkis darbe – nepadaryti klaidų“

Policijos pareigūnė Indrė Kizelytė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Policijos pareigūnė Indrė Kizelytė

Vis dar gajus stereotipas, kad policininko profesija – tik vyriškos lyties atstovams. Bet Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Patrulių rinktinės vyriausioji patrulė Indrė Kizelytė teigia, kad atvykusi į pirmą paskaitą universitete pamatė, jog merginų ir vaikinų, kurie nori tapti policijos sistemos dalimi, santykis vienodas. Pokalbis su šiuo metu jau policijoje dirbančia mergina apie studijas, lietuvių požiūrį ir darbo kasdienybę.

– Ar jau nuo pat mažų dienų svajojote būti policininke?

– Gimiau ir augau Būdviečio kaime, Lazdijų rajone, prie pat Lenkijos sienos. Vaikystėje buvau apsupta giminaičių, bet draugų turėjau nedaug. Kaime, kuriame augau, mano amžiaus vaikų buvo vos vienas kitas, bet dėl to niekada nesiskundžiau.

Būdama mergaite, svajojau užaugusi tapti dainininke arba televizijos laidų vedėja. Bet supratau, kad neturiu talento dainuoti ar daryti kažką meniško, todėl sugalvojau, jog privalau užsiimti kažkokia rimta veikla.

Džiugino mintis, kad dirbant dings viena didžiausių moterų problemų – visada turėsiu, ką apsirengti, juk vilkėsiu uniformą! – šypsosi Indrė.

O pareigūnės profesija „prilipo“ gana keistai. Tiesiog, mėgau žiūrėti įvairius kriminalinis serialus, ypač „Kobra 11“, taip ir atsirado mintis, ką noriu veikti ateityje.

Ar jūsų šeimoje yra giminaičių, kurie dirba teisėsaugos srityje?

– Krikštatėvis ir pusbrolis dirba policijos sistemoje. Keli tolimesni giminaičiai – prokuratūroje. Sugrįžusi į Lazdijus, per pirmą savo stažuotę sužinojau, kad yra ir daugiau giminaičių, dirbančių policijoje. Bet tai neturėjo didelės įtakos renkantis profesiją.

O kas gi padarė įtaką ir kaip nusprendėte, jog norite tapti pareigūne?

– Tikrai džiugino viena mintis, kad studijuojant universitete, o vėliau ir dirbant, dings viena didžiausių moterų problemų – visada turėsiu, ką apsirengti, juk vilkėsiu uniformą! O jei rimtai, sprendimas tapti pareigūne buvo priimtas natūraliai ir savaime.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Policijos pareigūnė Indrė Kizelytė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Policijos pareigūnė Indrė Kizelytė

Ar buvo tokių, kurie bandė atkalbėti ir siūlė rinktis kitokią profesiją?

– Ne, šeima ir artimieji niekada nesikišo į šį sprendimą. Manau, kad žinojo, jog nebeperkalbės.

Šiais metais baigėte studijas. Kaip sekėsi?

– Įstojau į Mykolo Romerio universitetą viešojo saugumo fakultetą teisės ir policijos veiklos studijų programą. Mokytis nebuvo labai sunku, reikėjo tik šiek tiek pasistengti. Studijuojant buvo gana daug įdomių profesinių dalykų, net filosofijos ir psichologijos paskaitos reikalingos. Teorines žinias įgijau universitete, o praktiką – stažuotėse.

Per tris su puse studijų metų turėjau net 3 stažuotes. Esu labai laiminga, kad jas galėjau atlikti gimtuosiuose Lazdijuose. Šio miesto komisariato pareigūnai kantriai ir noriai atskleidė policijos darbo realybę dar besimokančiai studentei.

Kas labiausiai patiko studijuojant? Gal yra koks konkretus įvykis ar atsitikimas, kurio tikrai nepamiršite visą likusį gyvenimą?

– Nors studijuojant ir negyvenau bendrabutyje, bet, man, kaip ir daugeliui studentų, patiko studentiškas gyvenimas. O įvykis, kurio tikrai niekada nepamiršiu, – baigiamojo darbo gynimas. Buvo be galo baisu iki tos minutės, kol pradėjau kalbėti ir pristatyti savo darbą. Manau, kad jaudinausi dėl to, jog sprendėsi mano tolimesnis gyvenimas. Nerimavau, ar pavyks įveikti iššūkį ir pasiekti tikslą, ar visgi teks atidėti planus. Esu laiminga, kad tikslą pasiekiau.

Žmonės nori pagarbaus bendravimo iš policijos atstovų, bet patys bendraudami pradeda tyčiotis ar net keikti.

Dar pakalbėkime apie pačias studijas, o jei tiksliau – apie fizinį krūvį. Kokie keliami fiziniai reikalavimai studijuojant?

– Fiziniai normatyvai tikrai jie nėra kosminiai ar neįveikiami. Tik reikia pasistengti ir tikrai juos įmanoma įvykdyti.

Tikiu, kad buvo sunkių akimirkų, bet ar kada pagalvojote, jog norite mesti studijas?

– Žinoma, gyvenime būna visko, bet mintis palikti studijas, jų neužbaigti, niekada nebuvo atėjusi į galvą. Esu toks žmogus, kuris pradėtą darbą, veiklą pabaigia iki galo. Prieš pradedant studijuoti, žinojau, kur einu, ir norėjau to.

– O kai jau rankose laikėte diplomą, ar darbo paieška buvo sudėtinga?

– Dar mokslo metais žinojau, kad baigusi studijas tikrai turėsiu darbą, tik nežinojau, kuriame Lietuvos krašte. O tai kėlė nerimą ir baimę. Jaudinausi, kad gausiu paskyrimą į kitą Lietuvos kraštą, svetimą miestą. Bet likus keliems mėnesiams iki studijų finišo, sulaukėme gerų žinių iš Policijos departamento – nebus priverstinio paskyrimo. Patys galėsime pasirinkti dvi apskritis, kuriose norime dirbti baigę studijas. Išsirinkau Alytaus ir Marijampolės apskritis, nes norėjau pabaigus mokslus grįžti į savo gimtą kraštą – Lazdijus.

Deja, nuvykusi į Alytų darbintis gavau neigiamą atsakymą. Baigusių studijas buvo nemažai, o laisvų vietų vos kelios. Nepavykus bandžiau darbintis Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (apskr. VPK), bet ir ten nepriėmė. Tik dar pridūrė, kad galbūt vėliau galės pasiūlyti darbo vietą.

Vėliau nenorėjau, norėjau iškart pradėti dirbti. Nutariau pabandyti Kaune. Kreipiausi į Kauno apskr. VPK viršininką su darbo prašymu. Buvau iškart priimta ir per mažiau nei du mėnesius pradėjau dirbti policijos sistemoje.

Kaip sekasi darbuotis?

– Baigiantis studijoms galvojau, kokioje srityje norėčiau dirbti. Įsisvajojau, kad savo karjerą noriu pradėti nuo patrulės pareigų. Džiaugiuosi, nes šiuo metu esu Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės vyriausioji patrulė.

Kolegos stengėsi kaip galima greičiau ir daugiau išmokyti mane. Ir išmokė.

Pradėjau dirbti nuo šių metų kovo pradžios. Neneigsiu, pradžioje buvo sunku: nauja aplinka, nepažįstamas kolektyvas, dar mažai žinomas darbas. Turėjau visko išmokti.

Gėda pripažinti, bet iš pradžių net nemokėjau surašyti protokolą. Universitete mokėmės pildyti popierinį variantą, o, pasirodo, protokolo jau seniai pareigūnai ranka neberašo. Šiokį tokį supratimą apie darbą turėjau iš stažuočių, bet vien to neužteko. Dabartiniai kolegos stengėsi kaip galima greičiau ir daugiau išmokyti mane. Ir išmokė. Dabar nebereikia kartu dirbančiam porininkui visko rodyti pirštu.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Indrė Kizelytė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Indrė Kizelytė

Dabartiniame kolektyve vieni vyrai ar yra ir dailiosios lyties atstovių?

– Vos įžengusi į pirmą paskaitą universitete supratau: melas, jog policijos pareigūno profesija – vyriška. Studentų buvo po lygiai ir merginų, ir vaikinų. O darbo kolektyve, Patrulių rinktinėje, šiuo metu dominuoja vyrai. Bet yra ir nemažai dailiosios lyties atstovių.

Pareigūnės darbas sunkesnis fiziškai ar emociškai?

– Asmeniškai man, labiau emociškai. Stebiuosi, kodėl kai lietuviai yra neigiamai nusiteikę prieš pareigūnus. Daugeliui atrodo, kad mes, policijos pareigūnai, esame lyg kažkokie priešai. Žmonės nori pagarbaus bendravimo iš policijos atstovų, bet patys bendraudami pradeda tyčiotis ar net keikti. Nemėgstu tokių nereikšmingų konfliktų, jie stipriai veikia emocijas ir vargina.

Niekada nenorėjau keliauti į užsienį, nebent tik atostogų. Bet ne daugiau.

Pavyzdžiui, gera, kai susistabdžius gatvėje automobilį, maloniai pasisveikina ar net nusišypso. Tikiu pasakymu – „kaip šauksi, taip ir atsilieps“. Mėgstu ir vertinu malonų bendravimą. O bene gražiausia ir širdžiai maloniausia – važiuojant tarnybiniu automobiliu gatve matyti plačias vaikų šypsenas ir nuoširdų mojavimą.

Kaip atrodo įprasta policijos pareigūno darbo diena?

– Visi mes, policijos pareigūnai, turime vadovautis principu „Ginti. Saugoti. Padėti.“. Kiekvieną dieną bendrauju su žmonėmis, bandau jiems pagelbėti. Niekada nebūna tokios pačios darbo dienos. Kiekviena diena darbe – skirtinga. Didžiausias iššūkis darbe – nepadaryti klaidų. Niekas jų nenori ir nemėgsta.

Niekada nedirbame po vieną, visada šalia turiu partnerį. Taip ne tik sklandžiau vyksta darbas, bet yra ir saugiau. Svarbu, pasitikėti savo porininku. Jei yra bent minimalus susidirbimas, tai darbas vyksta greičiau ir be jokių trukdžių.

Ką teko paaukoti vardan darbo?

– Darbo metu pamiršau palaidus plaukus, ilgus ir ryškiai lakuotus nagus. Juk tokie dalykai tiesiog netinka prie uniformos. Nors universitete šiuo klausimu bandėme maištauti, bet pradėjusi dirbti supratau, kad tai trukdo darbui. Turbūt didžiausias pokytis – privalau nešioti kepurę. Niekada jų nemėgau, bet jau įpratau.

Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti žmogus, kad gebėtų dirbi šioje srityje?

– Manau, svarbiausi trys dalykai: didžiulė kantrybė, gebėjimas valdyti savo emocijas ir mokėjimas bendrauti su įvairiais žmonėmis.

Ar kada susimąstėte, ką būtumėte veikusi, jei nedirbtumėte policininke? Galbūt galvojote išvykti į užsienį?

– Šio klausimo sulaukiu gana dažnai, bet neturiu į jį atsakymo. Negaliu pasakyti, kokią profesiją ir gyvenimo kelią būčiau pasirinkusi. O apie išvykimą iš gimtinės... Nebuvo ir nėra tokių minčių. Niekada nenorėjau keliauti į užsienį, nebent tik atostogų. Bet ne daugiau. Netikiu, kad kažkur yra daug geriau nei Lietuvoje. Manau, tik atrodo, kad yra daug geriau ten, kur mūsų nėra.

Indrė Kizelytė po 10 metų – kokia ji?

– Net nežinau... Sakoma, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Siekių ir svajonių yra daug, bet nežinia, kaip susiklostys įvykiai ir tolimesnis gyvenimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Aktualu

Kandidatų į prezidentus debatai KTU: švietimui prioritetą teiktų visi

Mokslas.IT

Kaip sekasi blokuoti „Linkomaniją“?

Verslas

R.Masiulis: pateikti civiliniai ieškiniai dėl Registrų centro „išskirtinių tarpininkų“

Aktualu

Paviešinti istoriniai dokumentai, kaip KGB atsilygindavo savo agentams

Vardai

Ramūnas Vyšniauskas skiriasi su žmona Inese: santuoka truko 8 metus

Verslas

Kartus siurprizas: pasibaigus lizingo sutarčiai automobilio draudimas pabrangsta 2–3 kartus

Gazas

Priešpaskutinis Dakaro etapas: startas traukos lenktynių stiliumi ir gausybė kopų

Sportas

Marija Lasickienė nustebino kritika tėvynei: „Dopingo atvejų Rusijoje nemažėja“

Sportas

Cristiano Ronaldo byloje – nauja moteris

Gyvenimas

30 metų tyrimams skyręs prof. M.Greavesas: radau atsakymą, kodėl vaikai suserga leukemija

Aktualu

Jonavoje sustabdytas „Opel“ vairuotojas, kurio kraujyje – mirtina alkoholio dozė

Vardai

G.Karaliūnaitė prisipažino apie jausmus R.Janavičiui: „Tai buvo pirma ir vienintelė abipusė meilė“

Pasaulis kišenėje

Ne tik Egiptas: kelionių kryptys, kur šiluma džiugins visus metus

Aktualu

Britų spauda: nesėkmę dėl „Brexit patyrusi Theresa May – pažeminta ir sutriuškinta

24sek

Šaras įvardijo savo vaikystės dievukus: „Jie buvo mūsų herojai“

Gazas

Baksnoja į darbų kokybę: byra tik ką suremontuotos gatvės Kaune kelkraščiai

Verslas

Tramvajus Klaipėdoje: ar uostamiestis taps pionieriumi?

Vardai

Rihanna padavė į teismą savo tėvą

Aktualu

S.Lavrovas: JAV pareiškė Rusijai ultimatumą sunaikinti raketas 9M729

Aktualu

Lietuva atidėjo 130 tūkst. eurų CŽV kaliniui, perkvalifikavo tyrimą, prašo JAV garantijų

24sek

Axelis Toupane'as palygino Šarūną Jasikevičių ir Davidą Blattą: „Ugnis ir vanduo“

Maistas

B.Nicholson čanachai priminė vaikystę: siūlo išbandyti kelis receptus

Aktualu

Fabrike prie Sankt Peterburgo driokstelėjo sprogimas, esama sužeistų

Pasaulis kišenėje

2019-ųjų kelionių tendencijos: naujos kryptys ir neturistinės vietos

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Ką reikia žinoti pirmą kartą keliaujant į Indiją

24sek

8 įdomiausi Lietuvos krepšininkai, kurie dar neturi komandos

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: Gandrai nesulaukė savo palydų

Aktualu

K.Girnius: atvykdamas į Lietuvą B.Netanyahu bando gerinti savo reputaciją

Aktualu

D.Grybauskaitė pagerbė partizaną Juozą Jakavonį-Tigrą: „Darysime viską, kad partizanai išliktų mūsų atmintyje“

Gazas

Bajorų autokroso trasoje karaliavo „buliai“

Aktualu

Izraelis siekia sustiprinti ryšius su Lietuva, kad atsvertų ES kritiką

Mokslas.IT

Rusijos inžinieriai prisižiūrėjo fantastinių filmų: „Kalašnikov“ pristatė dvikojį robotą

Aktualu

Mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo – prieš 31 metus ir dabar

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: ungurys ir starkis Nidoje. Itališkai pagaminti žuvies patiekalai

Aktualu

Žaibai tarp G.Landsbergio ir A.Širinskienės: ar konservatorius gynė žmonos verslą?

Aktualu

Saudo Arabijoje – feminisčių radijo stotis: būsime mažumos balsas

Aktualu

JAV perspėja Rusiją „netoleruosiančios“ kišimosi į rinkimus

Aktualu

Izraelio premjerą Lietuvoje pasitiko protestai dėl Palestinos

Verslas

Nauji siūlymai: vienoda cigarečių pakuotė, draudimas rūkyti lauko kavinėse, balkonuose

Gazas

„Toyota“ po tragedija pasibaigusios avarijos paaiškino, kaip užtikrina automobilių saugumą

Vardai

Plovyklos atstovai paaiškino, kodėl Viktorijos Siegel nuplautas automobilis liko su vabzdžiais

Aktualu

Indijai atsisakius 100 mln. JAV dolerių užsienio paramos, šalyje bręsta politinė audra

Verslas

Degalai Lietuvoje brango ir dėl kylančios naftos kainos

Pasaulis kišenėje

Kim Jong Unas fantazuoja apie turistus: vilios jūra ir prabangiais viešbučiais

Aktualu

Ataskaitos apie Rusijos kišimąsi į rinkimus nutekintoja kalės daugiau nei penkerius metus

Interviu Aktualu

JAV atstovas Ukrainai: „Nuo Rusijos veiksmų kenčia tie, kuriuos ji tikina norinti apginti“

Vardai

Grožio ir mados šventėje – iš Niujorko į gimtinę trumpam grįžusi šokėja Eglė Andreikaitė

Aktualu

Avarinės būklės balkonai: įlūžus grindims įstrigo vilnietė

Verslas

Svarstyklės apsivertė: šalies sostinės biurų rinkoje visos kortos nuomotojų pusėje

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:17
20:02
00:32

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką