Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 24d. 16:45

Tadas Vidmantas: nenoriu priešinti lyčių ir aiškintis, kuriai labiau nuskilo

Tadas Vidmantas
Ievos Jūros nuotr. / Tadas Vidmantas

„Jei šeimoje savaime susidėlioja oldskūlinis modelis ir jis veikia, tuomet tai šeimai jis yra puikus. Jei kitoje šeimoje susidėlioja kitaip, tuomet tai yra kitas modelis, kuris veikia“, – tinklalaidėje „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“ apie šių dienų šeimos modelių įvairovę svarsto kino režisierius ir scenaristas Tadas Vidmantas.

Apie šeimą pradėjome kalbėtis neatsitiktinai – prieš keletą mėnesių Tadas savo Facebook paskyroje vykdė apklausą, kurioje virš 2 000 žmonių pasidalino savo gimimo priežastimis, tėvų santuokine padėtimi ir kita su šeima, kurioje užaugo, susijusia informacija. Tadą nustebino, kad net 30% apklausoje dalyvavusių jo sekėjų į šį pasaulį atėjo netyčia. Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad šeimoje, kurioje vienas iš tėvų yra miręs, dažniausiai tai yra tėvas.

Paklaustas, kaip kilo mintis atlikti tokią apklausą, T.Vidmantas sako, kad į tokias situacijas jį dažnai atveda smalsumas ir nuolatinis klausimų kėlimas. Pašnekovas patikslina, kad jį domina žmonės kaip gyvūnų rūšis, ne kaip individai. „Man patinka bendrauti ir susitikti su individais, bet mūsų visuma man yra įdomesnis dalykas – kur link mes einam kaip visuomenė, kaip žmonija? Kas nutiks su mumis po 10, 20, 30 metų? Ką mes patys sau pasidarysim?“, – galvoje besisukančius klausimus vardija kino režisierius.

Tiek vyrai, tiek moterys turi savo reikalų

Pratęsdamas mintį apie vyro ir moteris vaidmenis šeimoje ir visuomenėje, Tadas sutinka, kad abiems lytims yra kuriami skirtingi lūkesčiai – iš vienų tikimasi vieno, iš kitų visai kito, tačiau priduria, kad lyčių priešinti ir aiškintis, kuriai geriau sekasi, o kuriai prasčiau, jis nenori. „Visi turi savo reikalų“, – juokdamasis priduria pašnekovas.

Poroje svarbiausia kalbėtis

Kalbėdamas apie krikščioniškas vertybes santykiuose bei ištikimybę, Tadas sako, kad geriausia, kai noras būti ištikimu partnerystėje yra jaučiamas savaime, o ne dėl to, kad taip liepia taisyklės ar knygos ir priduria, kad, jo nuomone, svarbiausia poroje kalbėtis apie tai. „Svarbu suprasti savo partnerį ir vien dėl to, kad esi su juo ir jį myli, atleisti už kartkartėm supsichavimus“, – sako T.Vidmantas.

Stiprus vyras neturi savo stiprybės įrodinėti

Kalbėdamas apie stereotipinius vyro ir moters įvaizdžius, Tadas pastebi, kad stiprybė abiems lytims reiškia tą patį. Jo manymu, stiprus žmogus (tiek vyras, tiek moteris) yra atsakingas už save ir geba padėti kitam. „Man stiprus vyras nėra alfa patinas, kuris nuolat stengiasi visiems tą įrodyti. Man atrodo, tie įrodinėjimai taip pat yra kažko kompensavimas. Žmogaus stiprybė koreliuoja su vidine ramybe ir sveiko dydžio ego“, – priduria pašnekovas.

Tadas sako, kad geriausia, kai noras būti ištikimu partnerystėje yra jaučiamas savaime, o ne dėl to, kad taip liepia taisyklės ar knygos

Leido pačiam suprasti savo klaidas

Vyro idealas ir vienas svarbiausių gyvenimo autoritetų Tadui yra jo tėtis, iš kurio stengiasi kuo daugiau mokytis. „Man labai patiko jo auklėjimo taktikos ir būdai – vietoj to, kad kažką man prisidirbus baustų ir aiškintų, kaip reikia ar kaip nereikia daryti, jis leisdavo man pačiam suprasti savo klaidą,“ – apie ankstyvą santykį su tėčiu pasakoja T.Vidmantas.

Kovai su perfekcionizmu – priverstinis vėlavimas

Tadas neslepia, kad tobulumo siekimas ir noras įtikti jam puikiai pažįstami. Kovodamas su perfekcionizmu, jis išbandė ne vieną pratimą. Vienas jų – specialiai vėluoti į sutartą susitikimą. „Terapeutė sako, stebėk to žmogaus reakciją, kas bus. Ir nieko nebuvo – nebuvo to baisaus dalyko, kurį įsivaizdavau. Dabar daug lengviau leidžiu sau vėluoti“, – pirmąkart taikyto pratimo įspūdžius prisimena T.Vidmantas.

Kur tobulumo siekimas naudingas?

Priešingai nei asmeniniame gyvenime, Tadas vertina tobulumo siekimą karjeroje. „Mano profesiniame gyvenime tai man atnešė labai daug gero. Aš niekad nevėluodavau nusiųsti kokio nors darbo klientui, padarydavau net keletą dienų anksčiau. Galų gale, kurdamas filmus, scenarijus perrašau iki tiek, kad nebebūtų ką išmesti – kiekvienas žodis ten turi būti“, – pasakoja režisierius Tadas Vidmantas.

Dainiaus Ščiukos nuotr./Tadas Vidmantas
Dainiaus Ščiukos nuotr./Tadas Vidmantas

Kai pritrūksta iššūkių

Ieškodamas daugiau iššūkių, Tadas pradėjo mokytis pilotuoti lėktuvą. Pamokų metu jis skrenda ne vienas, todėl būna atsakingas ne tik už savo gyvybę, tačiau sako, kad didelė atsakomybė jam nebaisi. „Mokytis skristi, nenukristi ir nusileisti yra ką veikt. Taip aš pailsiu ir nuo asmeninio ir nuo profesinio gyvenimo – ta valanda yra skirta tik man“, – apie atitrūkimą nuo žemės tiesiogine ta žodžio prasme pasakoja režisierius Tadas Vidmantas.

Viso pokalbio klausykite tinklalaidėje „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

02:49
00:10
00:47

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką