Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tatuiruočių kūrėjai „Positivetattoo“: yra žmonių, kurie ant savo odos renka žymių meistrų darbus

Marija Jarašūnaitė, Irmantas Genotas, Povilas Kalabuckas, Mindaugas Bumblys, Dovydas Klimavičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Marija Jarašūnaitė, Irmantas Genotas, Povilas Kalabuckas, Mindaugas Bumblys, Dovydas Klimavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Tatuiruočių kultūra dažnai siejama su negatyvia simbolika ar net grubumu. 3 profesionalūs menininkai Dovydas Klimavičius, Mindaugas Bumblys ir Irmantas Genotas studijoje „Positivetattoo“ sukūrė aiškią atsvarą tokiam požiūriui. Šioje vietoje gimsta tik pozityvūs, estetiški kūriniai, skleidžiantys gerą energiją. Su tatuiruočių meistrais kalbėjomės apie tatuiruotes kaip meno rūšį, jų kultūrą ir lietuvių įpročius.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

– Kokia buvo „Positivetattoo“ studijos pradžia, kaip jūs susibūrėte?

– Dovydas: Pirmiausia verta paminėti, kad mes visi esame profesionalūs menininkai. Irmantas yra grafikos dizaineris, Mindaugas juvelyras, o aš – skulptorius. Pradžioje dirbau vienas, vėliau, atsiradus natūraliam poreikiai plėsti veiklą, prisijungė bendraminčiai Irmantas ir Mindaugas. Jie įnešė labai daug jėgos ir į šią studiją, ir į pozityvių tatuiruočių judėjimą. Norėjome sukurti atsvarą populiariajai tatuiruočių kultūrai, kuri dažnai siejama su negatyviais ženklais: kaukolėmis, mirtimi... Norėjome kurti ir kuriame išskirtinai pozityvias, estetiškas tatuiruotes, kurios neša gerą energiją.

– Irmantas: Mūsų pažintis įvyko labai natūraliai. Labai greitai atrodė, kad vienas kitą pažįstame labai ilgai.

– Minite savo darbų pozityvumą, ar tai vienintelis bruožas, kuo studija „Positivetattoo“ išsiskiria iš kitų?

– Dovydas: Manau, „Positivetattoo“ iš kitų tatuiruočių studijų labiausiai išsiskiria savo mąstymu ir pozityviu estetikos pojūčiu. Tatuiruotes kuriame išskirtinai tik su užsakovu, atsižvelgdami ne tik į išorinę estetiką, bet ir į kūrinio reikšmę, jos poveikį žmogui. Juk žmogus šį meno kūrinį ant savo kūno nešios amžinai.

– Irmantas: Mes stengiamės kiekvienam į studiją atėjusiam žmogui sukurti unikalų tatuiruotės dizainą. Kaip Dovydas jau minėjo, kuriame tik individualiai. Kartais ateina žmonės, kurie, mūsų suvokimu, nori negražios tatuiruotės, tokios, kurios stilistika jau atgyvenusi. Tuomet būna, kad pasiūlome alternatyvą, apie ją diskutuojame, kol galiausiai randame bendrą sprendimą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Irmantas Genotas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Irmantas Genotas

Svarbu į tatuiruotę sudėti patirtį, suvokimą apie meną, grožį ir estetiką, bet svarbiausia, turime padaryti taip, kad žmogus nesijaustų, kad tatuiruotė jam svetima.

– Mindaugas: Kartu tai ir labai įdomi darbo dalis – kasdien susiduriame su kūrybiniais iššūkiais. Žinoma, tikrai negalime pasiduoti asmeniniam menininko egocentrizmui ir aiškiai nurodyti, ką darysime, o ko ne. Privalome užmegzti santykį su klientu ir labai atsižvelgti į jo poreikius. Mums svarbu į tatuiruotę sudėti patirtį, suvokimą apie meną, grožį ir estetiką, bet svarbiausia, turime padaryti taip, kad žmogus nesijaustų, kad tatuiruotė jam svetima.

– Kaip apibūdintumėte „Positivetattoo“ darbų stilistiką?

– Dovydas: Mums svarbiausia ne pati forma, o tatuiruotės meninė išraiška, kuriai užtenka tik baltos ir juodos spalvos. Prieš darydami tatuiruotę idėją išsigryniname iki maksimumo ir paliekame tik tai, kas būtina. Bent jau dabar yra taip. Apskritai mūsų studijos stilistiką apibūdinčiau vienu žodžiu individualumas. Tuo mes ir skiriamės nuo kitų.

– Mindaugas: O aš gal įvardyčiau kaip grafinę stilistiką.

– Irmantas: Išskirčiau keletą apibūdinimų: grafinis, ornamentinis, juodai baltas stilius.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.//Dovydas Klimavičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.//Dovydas Klimavičius

– Ką papasakotumėte apie patį tatuiruotės darymo procesą?

Po tatuiruotės pasidarymo žmogus jau niekada nebus toks, koks prieš tai.

– Dovydas: Tatuiruotės tai transformacija. Labai svarbu, kaip žmogus jausis po to, kai pasidarys tatuiruotę. Žmonės dažnai tatuiruotes darosi prieš arba po kokio nors reikšmingo įvykio. Tai lyg tam tikro lūžio ar momento gyvenime užfiksavimas. Po tatuiruotės pasidarymo žmogus jau niekada nebus toks, koks prieš tai.

– Mindaugas: Tai tikrai ypatinga patirtis – labai kūniška, juk dažnai procesas sukelia skausmą ir baimę. Tatuiruotės darymo metu tu įgauni patirties ir jau tampi kitoks nei prieš tai. Tai žingsnis į kitą etapą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Bumblys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Bumblys

– Visi esate profesionalūs menininkai. Ar tatuiruotes galima laikyti atskira meno šaka?

– Dovydas: Be abejonės, tai sena, užmiršta kultūra, atgimstanti naujame pavidale ir įgaunanti be galo didelį pagreitį.

– Mindaugas: Vis plačiau vartojami nauji terminai, tokie kaip kūrybinės industrijos. Galbūt kai kurie menininkai nori atskirti vadinamus amatinius dalykus, lyg jie nėra meno šaka, o tarsi kūrybinės industrijos. Be jokios abejonės, tatuiruotės yra labai svarbus miesto kultūros reiškinys, kuris apima dizainą, madą.

– Irmantas: Tatuiruočių menas labai visapusiškas. Tu pieši tiek ant popieriaus, tiek naudodamasis Photoshopu. Tai reikalauja be galo didelio kruopštumo. O kartu svarbus ir bendravimas su žmonėmis. Tatuiruočių meistro darbas yra labai kompleksiškas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Positive Tattoo“ studijoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Positive Tattoo“ studijoje

– Tam tikru metu dominuoja vienokios ar kitokios tatuiruočių mados tendencijos. Tačiau juk tatuiruotę žmonės darosi, veikiausiai, visam gyvenimui, kaip tada su madomis?

– Mindaugas: Kiekvienoje srityje labai svarbų vaidmenį vaidina individualumas. Nesvarbu tendencijos ir mados, kai kuri žmogui tatuiruotes, darai tai būtent jam. Kai pradedame su žmogumi bendrauti, jis dažniausiai turi pavyzdį ar įsivaizdavimą, net galimus elementus, ir pagal tai tatuiruočių meistras jau konstruoja galutinį variantą.

– Dovydas: Manau, kad žmonės nori tokių tatuiruočių, kokias tuo metu mato šmėžuojančias aplinkui. Taip savaime formuojasi tiek kultūra, tiek tatuiruočių mados. Tačiau mūsų darbas nėra daryti madingas tatuiruotes, mums labai svarbus žmogaus kultūrinis ir edukacinis elementas. Kai klientas ateina su vadinamosios madingos tatuiruotės pavyzdžiu, dažnai užsiimame edukacija. Tai irgi nemaža mūsų darbo dalis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovydas Klimavičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovydas Klimavičius

– Kaip įvertintumėte lietuvių skonį, drąsą renkantis odos piešinius?

– Dovydas: Kaip visuomet, vieni žmonės drąsesni, kiti ne tokie drąsūs. Būna, kad žmonės pirmiausia ateina išbandyti minimalios tatuiruotės, kurią darydamiesi susipažįsta, koks tai pojūtis. Ir, dažniausiai, dar bedarant pirmąją mažos apimties tatuiruotę, žmogus pradeda kalbėti apie didesnį projektą. Be to, žmogui svarbu pabendrauti ir su meistru, pajusti, ar jis yra tinkamas, ar kelia pasitikėjimą. Vėliau kalbame apie didesnio projekto viziją.

– Ar pasitaiko, kad atsisakote daryti tatuiruotę?

– Dovydas: Būna ir taip. Labai atsižvelgiame į tai, ar žmogus viduje jau subrendęs tatuiruotei. Taip pat nedirbame, jei pageidavimai neatitinka nei išorinio, nei vidinio mūsų estetikos supratimo.

– Kokios yra pagrindinės priežastys, kodėl žmonės nusprendžia darytis tatuiruotę?

– Dovydas: Galima išskirti kelias priežastis: dėl estetikos ir mados, veikiant spontaniškumui ir, kaip minėjome, kai žmogus nori fiksuoti tam tikrą gyvenimo įvykį. Dar papildomai išskirčiau meno kūrinių kolekcininkus. Tai žmonės, kurie kolekcionuoja žymių meistrų darbus. Pastarieji, ant savęs turintys žymaus meistro tatuiruotę, tampa tarsi gyvomis, vaikščiojančiomis ekspozicijų salėmis.

– Mindaugas: Tikrai pasitaiko įdomių tatuiruočių kolekcionierių. Kai kurie vieną tatuiruotę nori sieti su kita ir daro tai metodiškai, kiti tiesiog specialiai važinėja pas skirtingus meistrus ir kolekcionuoja jų darbus.

– Irmantas: Labai įdomu matyti, kai gimsta spontaniškas sprendimas. Pavyzdžiui, net pasitaikė situacija, kai žmogui darėme tatuiruotę, o jam buvo užrištos akys. Klientą atvedė draugai užrištomis akimis ir jis net nematė, nežinojo, kokia tatuiruotė jam buvo daroma.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Positive Tattoo“ studija ir jos meistrai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Positive Tattoo“ studija ir jos meistrai

Pasigrožėkite studijos „Positive Tattoo“ meistrų darbais:

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką