Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 09:05

Vienos šeimos aistra bėgimui pavirto didele miestelio sporto švente

Šilalės miesto bėgimas Gerumu dalintis gera
Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr. / Šilalės miesto bėgimas

Jau daugiau nei dešimt metų Šilalėje gyvuojantis sporto, laisvalaikio ir pomėgių klubas „Žingsnis link savęs“ – vienos sportiškos šeimos idėja skatinti sportą ir judėjimą savo gimtajame miestelyje. Iki šiol klubą sudaro tik keli šeimos nariai, tačiau jie jau trečius metus organizuoja didžiulių pastangų reikalaujantį ir per kelis šimtus dalyvių pritraukiantį sporto renginį – Šilalės miesto bėgimą.

Idėja gimė šeimoje

Kaip pasakojo dabartinis klubo vadovas Modestas Gudauskas, klubą 2007 m. įkūrė jo tėtis Jonas Gudauskas.

„Iš pradžių klube buvo tik keli nariai – mano tėtis, mama ir tėčio brolis. Mano tėvai buvo sporto entuziastai ir klubą įkūrė renginių organizavimui, jaunų sportininkų ir komandų rėmimui. Nuo 2016 m. klubo vadovu tapau aš. Tuo metu keletą metų jo veikla buvo sustojusi, bet vieną dieną susėdome visa šeima ir nusprendėme – reikia tęsti. Dabar klubo nariai esame aš, mano vyresnysis brolis ir mama. Ir jau trečius metus organizuojame Šilalės miesto bėgimą, kurio idėja gimė mūsų šeimoje.

Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr./Modestas Gudauskas
Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr./Modestas Gudauskas

Kadangi patys sportuojame, matome, kad aktyvių žmonių Šilalėje yra. Todėl sugalvojome, kad reikia renginio, kuris suvienytų bėgiojančius žmones, paskatintų bėgioti kitus ir pritrauktų bėgikų iš kitų Lietuvos miestų. Pats lankiau Šilalės sporto mokyklą ir esu dalyvavęs daugybėje bėgimo varžybų. Matydavau, kaip bėgimai yra organizuojami. Tėtis taip pat yra buvęs bėgikas, taigi nusprendėme, kad esame pajėgūs suorganizuoti bėgimo renginį Šilalėje“, – dėstė pašnekovas.

Organizuojant pirmąjį bėgimą viską teko daryti nuo nulio – šeimos nariai patys rūpinosi tinklalapiu, patys maketavo, patys darė pakylas. Ir šiemet renginio iniciatyvinė grupė – Modestas ir du jo broliai bei tėvai.

„Šiemet pasidalinome pareigomis, kad už kiekvieną renginio organizavimo sritį būtų atsakingas vienas šeimos narys. Su reklama dirba mano brolis, visa organizacinė dalis – ant mano pečių. Už finansus, rėmėjų suradimą atsakingas tėtis, mažasis brolis atsakingas už medalių gamybą, o mama padeda įvairiose srityse. Žinoma, kiekvienas metais turime ir didelę savanorių komandą, kuri padeda tiek prieš renginį, tiek renginio metu“, – pasakojo klubo vadovas.

Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr./Šilalės miesto bėgimas
Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr./Šilalės miesto bėgimas

Trys trasos – profesionalams, mėgėjams ir vaikams

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet rugpjūčio 11 d. vyksiančio renginio metu bus paruoštos trys trasos – 10 km, 2,8 km ir 400 m.

Sertifikuota, t. y. tiksliai išmatuota vienintelio Lietuvoje tai padaryti galinčio žmogaus 10 km trasa skirta bėgikams profesionalams. Kasmet ją prabėgti į Šilalę atvyksta ne vienas sportininkas iš kitų Lietuvos miestų. 2,8 km trasa orientuota į Šilalės miesto gyventojus, kurie mėgsta bėgioti, keletą kartų per savaitę tai daro ar kitaip aktyviai leidžia laisvalaikį. Ši trasa pavadinta šeimos ir jaunimo bėgimu. Patiems mažiausiems dalyviams – vaikams – skirta 400 metrų trasa Šilalės miesto stadione.

„Pirmais metais sulaukėme apie 400 dalyvių, iš jų – apie 100 vaikų, daugiausia iš pačios Šilalės. Pernai dalyvių skaičius išaugo iki 500, šiemet tikimės sulaukti 600–700 bėgikų. Nors esame mažas miestelis, mums pavyko įsteigti ir piniginius prizus, kurie savo dydžiu nenusileidžia didžiuosiuose miestuose vykstantiems bėgimams. Tai paskata ir profesionaliems bėgikams atvykti į Šilalę ir varžytis dėl prizinių vietų. Šilalės verslininkai taip pat nugalėtojams dovanoja įvairius prizus – nuo išmaniųjų svarstyklių iki batų. Apdovanojame ne tik absoliučius lyderius, bet ir nugalėtojus amžiaus grupėse. Be to, kiekvienas bėgikas, nepriklausomai nuo rezultato, gauna medalį“, – gyrėsi pašnekovas.

Visi vaikai bėga pažymėti pirmuoju numeriu. Tai reiškia, kad jie visi laikomi pirmais, todėl visi apdovanojami prizais – startiniu paketu, į kurį kiekvienais metais įeina skirtingos dovanos. Šiemet vaikams šventę dovanoja ir dovanas įsteigė parduotuvių tinklas „Norfa“.

Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr./Šilalės miesto bėgimas
Klubo "Žingsnis link savęs" nuotr./Šilalės miesto bėgimas

Klubui vadovauja būsimasis medikas

Pats Modestas yra trečio kurso medicinos studentas, todėl prisipažįsta, kad laiko savo mėgstamam bėgimui turi vis mažiau – dėl studijų ir užimtumo kitomis veiklomis savo malonumui mankština kojas apie porą kartų per savaitę. Šiuo metu aktyviausiai jų šeimoje bėgioja abu tėvai.

Tačiau būsimasis renginys – Šilalės miesto bėgimas – šiuo metu vienas svarbiausių jo rūpesčių.

„Manau, jau esame gana žinomi, todėl tikimės, kad dalyvių skaičius kasmet vis augs. Šiandien apie 60–70 proc. dalyvių yra vietiniai Šilalės rajono gyventojai, likusieji atvyksta iš kitų Lietuvos miestų. Tačiau mums ir svarbu kuo daugiau pritraukti vietinių gyventojų. Nesvarbu, kelinti jie atbėgs, svarbu, kad gerai ir aktyviai praleis laiką, susitiks su bendraminčiais ar ateis palaikyti bėgančių artimųjų ir galbūt pradės patys dažniau bėgioti“, – svarstė pašnekovas.

Remiamas turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką